تزریقات و پانسمان در منزل

📞 برای تماس با بخش تزریقات و یا ❤️ اعزام پزشک در منزل 👇🏻

❌فقط و فقط دکمه زیر را لمس کنین و با سایر شماره ها تماس نگیرید.

برای 👆🏻 اطلاع از تعرفه تزریقات در منزل روی دکمه بالا کلیک کنید.

👑﷽👑

تزریقات و پانسمان در منزل

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که نیاز به تزریقات در منزل داشته باشید اما در آن زمان قادر به رفتن به محل مناسب اعم از درمانگاه یا بیمارستان نیستید  تا مجبور شوید پرستار را به خانه آورده تا کار تزریقات در منزل را برایتان انجام دهد.

انجام تزریقات امری بسیار مهم است و نباید در آن سهل انگاری شود بدلیل اینکه دیده شده کسانی مدعی داشتن توانایی برای تزریقات بوده اند اما نتوانسته اند تزریقات را به خوبی انجام دهند و مشکلی را برای بیمار به بار اورده اند.

پس نکته قابل توجه این است هرگز به افراد عادی و فاقد تخصص در این زمینه اعتماد نکنید و با مراکز درمانی که افراد با تجربه دارند مشکل بیمار خود را مطرح کنید.

تزریقات در منزل پرستار سلام

یکی از روشهای شایع در تجویز فراورده های دارویی تزریقات در منزل می باشد. ناتوانی پرستار در تزریق صحیح دارو ممکن است نتایج منفی به بار آورد اگر بیماری دارید که توانایی رفتن به درمانگاه را ندارد بهتر است سریعا با ما تماس بگیرید.

اگر پرستار فراموش کند قبل از تزریق در منزل دارو به داخل بافت سرنگ را آسپیره کند، ممکن است دارو وارد شریان یا ورید شود و منجر به بروز درد زیاد یا صدمه بافتی گردد.

پرسنل تزریقات در منزل ما همگی با سابقه کار و تجربه بالا آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل منجمله تزریقات و پانسمان در منزل هستند. یک روش رساندن دارو به بدن تزریقات است که حتما باید از تکنیکهای آسپتیک استفاده شود.

پرستار تزریقات را به ۴ طریق انجام می‌دهد:
۱ـ زیر جلدی SC subcutaneous
۲ـ داخل عضله IM intramuscular
۳ـ داخل جلدی ID intradermal
۴ـ وریدی  IV intravenous
۵ـ تزریق بصورت پانسیون مانند پانسیون مایع نخاعی SCFبرای اطمینان از اینکه دارو در محل مورد نظر تزریق شود هر کدام از روش‌های فوق احتیاج به مهارتهای بخصوصی دارد. اثرات دارو در تزریق در منزل بستگی به میزان جذب دارو به سرعت توسعه می‌یابد و پرستار می‌تواند بدقت عکس العمل مریض را بعد از تزریق مشاهده کند.

وسایل تزریقـات :
سرنگ‌ها و سوزن‌های متنوعی وجود دارند، هر کدام برای تزریق حجم معینی از دارو به یک بافت مخصوص طرح ریزی شده‌اند. پرستار باید تشخیص دهد که کدام سرنگ و سوزن بهتر و مؤثر است.

اگر برای شما مقدور نیست که بیمار خود را برای امور تزریقات در منزل به مرکز درمانی منتقل کنید امور مربوط به تزریقات بیمار خود را به ما بسپارید به صورت اورژانسی با قیمت مناسب.

❤️ اعزام پزشک در منزل و

خدمات پانسمان در منزل پرستار سلام

پانسمان زخم بستر  /  پانسمان زخم دیابتی  /  پانسمان زخم های مزمن

خدمات پانسمان در منزل پرستار سلامعدم دسترسی به  پزشک در ساعات روز و شب و تعطیلات، و همچنین مشکل ترافیک شهری و یا عدم امکان جابجایی بیماران سالمند، نیاز به استفاده از خدمات پانسمان د ر منزل پرستار سلام را چندین برابر نموده است . باید در نظر داشت که تعویض پانسمان در ساعات مشخص، با در نظر گرفتن شرایط خاص هر بیمار امری مهم و تخصصی است و انجام ناصحیح آن توسط افراد غیر متخصص ممکن است روند بهبودی بیماری را به تاخیر بیاندازد.

زخم بستر یک زخم منحصر به فرد می باشد و نحوه ی نادرست درمان باعث کاهش در روند بهبودی می شود. خدمات پانسمان در منزل پرستار سلام این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا پانسمان خود را در منزل، محل کار و … و در زمان مورد نظر خود انجام دهید. کارشناسان مجرب و دوره دیده آماده ارائه خدمات به بیماران عزیز می باشد.

” برخی نمونه کارهای تزریقات و پانسمان در منزل “

خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام

خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام

خدمات تزریقات در منزل در تهران و کرج

خدمات تزریقات در منزل در تهران و کرج

خدمات تزریقات و پرستاری در منزل

خدمات تزریقات و پرستاری در منزل

خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

اعزام پرستار برای تزریقات در منزل

اعزام پرستار برای تزریقات در منزل

خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام

خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام

انجام تزریقات در منزل

انجام تزریقات در منزل

تعرفه تزریقات در منزل سال 1402

تعرفه تزریقات در منزل سال 1403

انجام کلیه ی تزریقات در سعادت آباد

انجام کلیه ی تزریقات در سعادت آباد

خدمات تزریقات در منزل سعادت آباد

خدمات تزریقات در منزل سعادت آباد

توضیحات بیشتر در مورد تزریقات در منزل

تزریقات در منزل

تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی‌مان چندین بار به تزریقات نیاز پیدا کرده‌ایم. از واکسیناسیون‌های دوره‌ای بگیرید تا آمپول‌های درمانی یا تقویتی. شاید بتوان گفت تزریقات یکی از رایج‌ترین اقدامات ما در حوزه‌ی درمان و سلامت است. حال سوالی که پیش می‌آید این است:

آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟ نه اصلا! اتفاقا برای انجام تزریقات (که از نظر زمانی هم خیلی طول نمی‌کشد) خانه یا محل کار می‌تواند بهترین مکان باشد. به همین دلیل است که قصد داریم در این مقاله درباره‌ی تزریقات در منزل صحبت کنیم.

تزریقات در منزل و محل کار مزیت‌های زیادی برای ما دارد. می‌پرسید چه مزیت‌هایی؟ همراهمان باشید تا در این باره بیشتر برایتان بگوییم.

مزایای تزریقات در منزل

انجام تزریقات در منزل مزیت‌های بسیاری دارد و احتمالا همین الان که این جمله را می‌خوانید در ذهن شما نیز مزیت‌هایی نقش بسته است. در اینجا تعدادی از این مزیت‌ها را برای شما مطرح می‌کنیم.

✔ تزریق، فعالیتی است که معمولا بسیار سریع انجام می‌شود و ممکن است وقت زیادی از شما نگیرد. حال به این موضوع فکر کنید که آیا منطقی است برای چنین کاری، با مراجعه به مراکز درمانی، تحمل ترافیک و شلوغی و .. زمان زیادی را تلف کنید؟ وقت گرانبهاست!

پیشنهاد ما این است که در خانه یا محل کارتان بمانید و از خدمت تزریقات در منزل استفاده کنید. با این روش هم می‌توانید وقتتان را صرف کارهای دیگر بکنید و هم در فرایندی بسیار راحت و بی‌دغدغه، تزریقات خود را انجام می‌دهید.

✔ انجام خدمات درمانی در منزل برای بسیاری از افراد یک ضرورت است. چرا که آن‌ها به دلیل بیماری‌ها یا آسیب‌هایی که به آن‌ها وارد شده، ممکن است توانایی حرکت و مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشند. به همین علت استفاده از خدماتی مانند تزریقات در منزل بهترین راهکار برای این عزیزان است.

✔ بسیاری از کودکان از تزریقات واهمه دارند و معمولا فرایند واکسیناسیون آن‌ها ممکن است با استرس و ناراحتی و گریه‌ی آن‌ها همراه شود. برای این‌که میزان استرس کودکانمان را کاهش دهیم بهتر است که این تزریقات را در محیطی که به کودک حس امنیت و آرامش می‌دهد انجام دهیم.

این‌گونه می‌توانیم درصد زیادی از استرس او را (که به واسطه‌ی حضور در مراکز درمانی به او وارد می‌شود) کاهش دهیم. خدمت تزریقات در منزل یکی از روش‌های کاهش این استرس‌ها و نگرانی‌هاست.

✔ مزایای دیگری مانند به صرفه بودن از نظر هزینه، سپردن کار به متخصص دوره دیده و .. نیز از مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل است که احتمالا همه‌ی شما از آن آگاه هستید.

تزریقات در منزل
تزریقات در منزل

انواع تزریقات در منزل

تزریقات در منزل انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز و شرایط بیمار و هدف درمانی از آن‌ها استفاده می‌شود. در زیر به صورت مختصر با انواع تزریقات آشنا می‌شویم:

تزریقات وریدی: تزریق وریدی در شرایطی انجام می‌شود که بیمار به دلایل مختلف قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نیست. پرستار‌، وریدی را برای تزریق انتخاب می‌کند که به راحتی قابل لمس باشد.

تزریقات عضلانی: در تزریق عضلانی دارو در عضله و زیر بافت جلدی تزریق می‌شود. این نوع تزریق، رایج‌ترین روش تزریق است و در شرایطی از این روش استفاده می‌شود که دارو جذب گوارشی نداشته باشد و یا این احتمال وجود داشته باشد که به آن آسیب برساند.

نحوه‌ی انجام تزریقات عضلانی بسیار مهم است و پرستار مورد نظر باید متناسب با سن و شرایط بیمار، محل تزریق را به درستی انتخاب نماید. بعد از تزریقات عضلانی معمولا ممکن است عوارض مختلفی نظیر درد شدید در محل تزریق، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی، قرمزی و تورم در محل تزریق یا .. در ما به وجود بیاید.

اکثر این عوارض طبیعی است اما علائم و عوارض خاص ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشد و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت شود.

تزریقات داخل جلدی: از این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌های پوست برای تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌شود. سطح میانی ساعد بالای بازو، کتف و بالای سینه معمولا برای تزریق داخل جلدی انتخاب می‌شوند. نکته مهم این است که محل تزریق داخل جلدی نباید مو داشته باشد و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.

تزریقات زیر جلدی: از این روش زمانی استفاده می‌شود که نیاز به جذب آهسته دارو باشد. سطوح قدامی و طرفی ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها از محل‌های مناسب برای تزریق زیر جلدی هستند.

داخل مفصلی: این نوع تزریق برای مفاصل آسیب دیده کاربرد داشته و برای درمان بیماری‌هایی چون آرتروز و التهاب از آن استفاده می‌شود.

داخل صفاقی: این نوع تزریق معمولا برای بیمارهای مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌درمانی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که انجام هر یک از روش‌های فوق نیازمند مهارت‌های خاص خودش است و نباید توسط افرادی غیرحرفه‌ای انجام شود. حال بیایید کمی درباره‌ی خدماتی که پرستار سلام در زمینه‌ی تزریقات در منزل ارائه می‌دهد صحبت کنیم.

تزریقات در منزل
تزریقات در منزل

خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام

تلاش ما در پرستار سلام این است که بخش بزرگی از نیاز‌های شما را در زمینه‌ی تزریقات برطرف کرده و آن‌ها را در قالب خدمت تزریقات در منزل به شما ارائه دهیم. این خدمت بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود که در زیر به توضیح بخش‌های مهم‌تر می‌پردازیم.

تزریق آمپول های مختلف در منزل

بسیاری از مواقع، افراد به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند (این تزریقات می‌تواند تزریق آمپول تقویتی یا یک پنی‌سلین ساده باشد یا تزریق آمپول‌ برای بیماری‌هایی مانند ام اس، التهاب و …). هر نیازی که در این زمینه داشته باشید می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست با ما تماس بگیرید.

واکسیناسیون در منزل

همه‌ی ما با واکسن‌ها و انواع آن آشنا هستیم و تجربه‌ی واکسیناسیون را نیز داریم. فرض کنید اگر به جای مراجعه به مراکز درمانی شلوغ، متخصصی به منزل شما بیاید و واکسیناسیون را برای شما یا کودکان انجام دهد. به نظرتان تجربه‌ی راحت‌تر و آرامش‌بخش‌تری نیست؟ همچنین این واکسیناسیون می‌تواند شامل واکسن‌هایی مانند آنفولانزا نیز باشد.

سرم در منزل

از جمله خدمات دیگری که پرستار سلام در زمینه‌ی تزریقات در منزل به شما ارائه می‌دهد، خدمت تزریق سرم در منزل است. تزریق سرم به وسیله‌ی آنژیوکت صورت می‌پذیرد و باید توسط فردی با تجربه و آموزش‌دیده انجام شود. اگر بر اثر بیماری به سرم نیاز پیدا کردید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا متخصص ما به منزل و محل کارتان اعزام شود و اقدامات مربوط به تزریق سرم را برایتان انجام دهد.

تزریقات در منزل
تزریقات در منزل

انجام تزریقات بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

اگر بر اساس تشخیص پزشکتان به تزریق نیاز دارید یا به خواست خودتان قصد دارید آمپول‌های تقویتی استفاده کنید، می‌توانید روی ما حساب کنید. ما در پرستار سلام تلاش می‌کنیم با ارتباط با پرستاران با تجربه و متخصص و اعزام آن‌ها به منزل یا محل کار شما، نیازتان را برطرف کنیم. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

تزریقات در منزل برای کودکان

از جمله خدمات دیگری که پرستار سلام در زمینه‌ی تزریقات در منزل انجام می‌دهد، انجام تزریق برای کودکان است. کودکان در طول زندگی خود به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها، تزریق واکسن‌های دوره‌ایست.

از آن‌جایی که ممکن است کودکان به علت حضور در مراکز درمانی، دچار اضطراب و استرس شوند و تجربه‌ی بدی از تزریقات در ذهنشان باقی بماند، استفاده از خدمت تزریقات در منزل کودکان می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای خانواده‌ها و کودکان باشد.

با استفاده از این خدمت، اضطراب و استرس کودک تا حد خوبی کاهش پیدا کرده و کودک با آرامش بیشتری واکسن‌های خود را دریافت خواهد کرد. در صورتی که به این خدمت نیاز دارید کافیست با ما تماس بگیرید.

چه نکاتی باید در خدمت تزریقات در خانه توسط پرستار رعایت شود

پرستار در هنگام انجام خدمت تزریقات در خانه باید به نکات زیادی توجه کند که در زیر، به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • پرستار می‌بایست تمام وسایل لازم به منظور تزریق در منزل را همراه خود داشته باشد و در مواقع مورد نیاز از آن‌ها استفاده نماید. لوازمی مانند سرنگ، سر سوزن، پانسمان، آنژیوکت و ..
  • برای انجام برخی از تزریقات، وجود نسخه و دستور پزشک ضروری است. به همین دلیل پرستار باید به این موضوع توجه کند.
  • رعایت موارد بهداشتی در هنگام تزریقات نظیر ضدعفونی دست و وسایل از جمله مواردی است که پرستار باید آن‌ها را رعایت نماید.
  • در صورتی که بیمار به تزریق‌های مختلفی نیاز داشته باشد، بهتر است که ناحیه‌های تزریق تغییر کند تا بیمار متحمل درد و فشار زیادی نشود.
  • در مورد برخی از داروهای تزریقی، لازم است که پرستار در مورد سابقه‌ی حساسیت بیمار به این تزریق اطلاعات لازم را کسب کند یا در صورت نیاز، تست حساسیت را انجام دهد.
  • در نهایت بهتر است که به منظور رعایت حریم شخصی بیمار، عمل تزریقات در منزل در اتاق جداگانه‌ای برای او انجام گردد.

تزریق نادرست چه عوارض و خطراتی را در پیش دارد؟

اگر تزریقات توسط فردی بی‌تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است منتج به عوارض و خطرات زیادی گردد. در زیر به تعدادی از این خطرات و عوارض اشاره خواهیم کرد:

  • عوارض خفیفی نظیر تورم، درد و کبودی محل تزریق
  • آسیب‌رسانی به رگ، عضلات و ..
  • خونریزی
  • عفونت

به همین دلیل توصیه‌ی ما به شما این است که برای انجام تزریقات، از افراد متخصص و دوره‌دیده استفاده نمایید. تلاش ما در پرستار سلام این است که با کمک پرستاران متخصص و دوره‌دیده، انجام تزریقات در منزل را برای شما آسان‌تر کرده و تجربه‌ی خوبی در این زمینه به شما هدیه دهیم. در صورت نیاز به این خدمت کافیست با ما تماس بگیرید.

فرایند درخواست خدمات تزریقات منزل چگونه است؟

برای درخواست خدمت تزریقات در منزل اصلا نیازی به طی کردن فرایند سخت و دشوار نیست. کافیست باما تماس بگیرید و زمانُ مکانِ مورد نظرتان را به ما بگویید و سایر مراحل را به ما بسپارید.

تزریقات در منزل
تزریقات در منزل

خدمت تزریقات در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر ساکنان تهران می‌توانند این خدمت را درخواست دهند.

تزریقات در منزل برای تهران

هرجای تهران که سکونت داشته باشید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام استفاده کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا این خدمت شامل شهرک‌های اطراف تهران مانند پرند، پردیس و .. هم می‌شود؟  باید بگوییم خیر!

در آخر : فراموش نکنید که خانه از همه‌جا امن تر است!

الان که در حال نوشتن این محتوا هستیم، هنوز سایه‌ی ویروس کرونا بر سرمان و در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستیم. طبیعتا در شرایط شیوع ویروس کرونا، مراجعه به مراکز درمانی و انجام کارهایی مانند تزریقات می‌تواند خطر ابتلای ما به کرونا را افزایش دهد.

در این شرایط همان‌طور که متخصصان هم متفق‌القول هستند، خانه امن‌ترین نقطه برای ماست.

اما فرض کنید دیگر ویروس کرونایی در کار نیست! به نظرتان امنیت و آرامش خانه قابل مقایسه با مراکز درمانی است؟ حسی که در خانه بودن به ما القا می‌کنند قابل مقایسه با هیچ مکان دیگری نیست. پس چه بهتر که در شرایط سخت و شرایطی که ممکن است استرس زیادی به ما وارد کند، از خانه کمک بگیریم!

از خانه کمک بگیریم و احساس امنیت و آرامش کنیم. ما نیز در تزریقات در منزل پرستار سلام به شما قول می دهیم تا در خانه‌هایتان، تمام تلاشمان را برای کاهش دردها، بیماری‌ها و نگرانی‌های شما انجام دهیم. 🙏

برای تنوع یک کلیپ کوتاه بامزه ببینید 😉

انجام تزریقات در منزل نیاوران
تزریقات در منزل

سوالات متداول FAQ


اعزام پزشک در منزل ❤️ توسط پرستار سلام چقدر زمان می برد ؟

بیشتر افرادی که برای اعزام پزشک در منزل تماس می گیرند معمولا با مشاوره های تلفنی مشکلاتشون حل می شود و بیشتر نیاز به اعزام پرستار دارند اما یکی از خدمات پرستار سلام اعزام پزشک در منزل است که در کمتر از 2 ساعت در منزل در خدمت بیمار هستند .


پرستار سلام مجوزهای لازم برای تزریقات و پانسمان در منزل و یا نمونه برداری برای آزمایشگاه را دارید ؟

بله پرستار سلام دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشد و تیم تزریقات پرستار سلام تماماً پرستار ( لیسانس پرستاری ) می باشند .


پرستاری که مراجعه می کند شرایط عمومی بیمار مثل فشار خون و قند خون را هم بررسی می نماید ؟

کارشناس های بخش تزریقات ما ابتدا شرایط عمومی بیمار را چک می کنند سپس برای تزریق یا سرم تراپی اقدام می کنند .


در صورت لزوم سرم و داروهارو می توانند با خودشون بیارند؟

خرید سرم و سایر داروهای یا ویتامین های تزریقی را هم انجام می دهند .


امکانش هست تزریق زیر جلدی ، تزریق انسولین را بعد از تزریق به بیمار یاد بدهند ؟

در صورتی که بیمار توانایی یادگیری خوبی داشته باشد می شود آموزش هم داد .


پرستاری دارید که بصورت دائم به مدت چند روز یک بار صبح و یکبار شب تشریف بیارند ؟

پرستاران ما در مناطق نزدیک به شما براحتی می توانند هر چند روز که نیاز باشند بصورت دائم در چند نوبت در روز در خدمتتون باشند .


تزریقات در منزل در چه مناطقی در تهران انجام می دهید ؟

ما در تمام نقاط تهران در تمام محله‌ها نیروی جداگانه و متخصص داریم تا بتوانند در اسرع وقت در خدمت شما عزیزان باشند .


فقط در تهران هستید و یا در حومه تهران و شهرستان ها هم پرستار سلام فعالیت در این زمینه دارد ؟

سایر خدمات پرستار سلام حومه تهران را نیز شامل می شود اما بخش تزریقات به دلیل افزایش کیفیت و سرعت تنها در خود شهر تهران فعالیت داریم .


آیا بخش سرم تراپی شما زیر نظر پزشک مجرب فعالیت دارد که اگر بدن بیمار نسبت به دارو حساسیت نشان داد یا بحرانی به وجود آمد ، مدیریت شود ؟

دقیقا این بخش همیشه یک پزشک مجرب ( تمام پزشکان ما متخصص هستند و با پزشکان عمومی فعالیت نداریم معمولا ) به صورت 24 ساعته آنلاین و در دسترس بخش تزریقات پرستار سلام هست و در صورت نیاز حتی به محل بیمار اعزام خواهد شد .


ما حق انتخاب برای اینکه درخواست پرستار خانم بدهیم داریم شما در مناطق مختلف به تعداد مناسب نیرو دارید ؟

بله بعد از تماس با پرستار سلام حتما اعلام کنید که نیروی خانم یا آقا برای شما راحت تر است ( اکثر پرستار های ما خانم هستند ) .


آیا بعد از سرم تراپی و وصل سرم در منزل می مانند تا سرم تمام شود یا خیر ؟

بله صد در صد تا آخرین قطره‌ی سرم در کنار شما هستیم 🙂
125 دیدگاه. پیغام بگذارید