نان سنگک به عنوان بهترین نان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. اطلاعات عمومی
  8. chevron_right
  9. نان سنگک به عنوان بهترین نان

معاون بهداشتی وزارت بهداشت از نان سنگک به عنوان بهترین نان به لحاظ دارا بودن نمک کافی نام برد. دکتر علی اکبر سیاری عصر چهارشنبه در اولین همایش «نان سالم» گفت: ۴۵ درصد پروتئین و در فقرا تا ۶۰ درصد پروتئین از نان تامین می شود.

سنگک بهترین نان سنتی/جوهرقند سرطانزاست

وی با اعلام اینکه ۸۰ درصد آهن بدن و ۳۰ درصد کلسیم از نان تامین می شود، افزود: ایرانی ها روزانه ۱۰ تا ۱۲ گرم نمک می خورند که بیشترین میزان آن از طریق مصرف نان است.سیاری با اعلام اینکه نان سنگک یک گرم نمک به ازای ۱۰۰ گرم نان دارد، گفت: در ۹۹ درصد موارد، نان سنگک از نظر میزان نمک بهتر از سایر نان های سنتی است.

به گفته معاون وزیر بهداشت در نان های بربری این میزان تا ۷۶ درصد و در لواش ۷۴ درصد و همچنین نان تافتون ۵۹ درصد به لحاظ میزان نمک استانداردها رعایت می شود.وی با تاکید بر اینکه نمک زیاد فشار خون ایجاد کند، اظهار داشت: ۹ میلیون ایرانی در حال حاضر فشار خون دارند که متاسفانه این عارضه هیچ علامتی ندارد و موقعی خبردار می شویم که فشار خون داریم که سکته کرده ایم.

معاون وزیر بهداشت بر کاهش میزان نمک در پخت نان تاکید کرد کرد و گفت: در سال ۷۶ آرد را با آهن و اسیدفولیک غنی کردیم و باعث شد میزان کمبود آهن در خانم های سن بارداری به ۱۴ درصد برسد در حالی که این میزان در آمریکا ۱۷، فرانسه ۲۵ و در ترکیه ۳۰ درصد است. بنابراین اقدامات ما توانسته نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

سیاری با تاکید بر اینکه نانوایی ها نمی بایست از جوهر قند استفاده کنند افزود: جوهر قند منجر به دیابت و سرطان می شود و نمی بایست در پخت نان استفاده شود.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
همین الان تماس بگیرید!