نگهداری از سالمند سالم

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. نگهداری از سالمند سالم

یکی از آرزوهای هرکسی زندگی در آرامش در منطقه ای خوش آب و هواست،

کن-سولقان را بهتر بشناسیم :

کن و سولقان در واقع دو روستا در شمال غربی تهران هستند که معمولا اسم آن ها با هم بکار می رود و آن را کن سولوقون می گویند. از رشته کوه توچال رودخانه ای در کن جاری است که آن را رودخانه ی کن می نامند. جالب است که امروز دیگر “کن” جزئی از منطقه ی پنج استان تهران به حساب می آید. سولقان یا سولوقون نیز که از توابع کن است و خود یک دهستان است از شانزده آبادی تشکیل شده است. احتمالا شنیده اید که معروف ترین این آبادی ها “امام زاده داوود” است. جاده از کن آغاز شده از سولقان می گذرد و در نهایت به امام زاده می رسد که طول این مسیر حدود بیست و پنج کیلومتر است. روستای کن که روستایی بسیار قدیمی است در دوران قدیم از توابع ولایت ری بوده است. با توجه به توسعه ی شهری و زندگی ماشینی در تهران بافت روستایی کن دچار تغییر شده است اما باید بدانیم که قدمت تمدن این منطقه به ۱۴۰۰ سال پیش بازمی گردد. همانطور که احتمالا می دانید کوه های بسیاری منطقه ی کن را احاطه کرده است که طبیعتا به علت وجود این کوه ها دره های بسیاری در این منطقه بوجود آمده اند که شامل: دره وسک، قلاچ، گرم دره، خرگوش دره، مالا و باغ میر می باشد. جالب است بدانید که محله هایی که امروز دیگر جز محله های تهران به حساب می آیند نظیر شهران، آریاشهر، دهکده المپیک و شهر زیبا از توابع کن بوده اند. اگر بخواهیم از ییلاقات و مناطق گردشگری کن-سولقان نام ببریم باید نام آبادی های خوش آب و هوای این منطقه را برشماریم که برای سفر در فصل های گرم سال بسار پر لطف می باشند. سنگان، كشارعلیا، وردیج، رندان و طالون نام برخی از آنهاست.‌

پروژه ی جدید پرستار سلام پرستاری از سالمند سالمِ خانم و تنها در منطقه سولقان (شهران) است. نگهداری از سالمند سالم جدا از بحث معنوی اون از نگهداری از سالمند پوشکی و آلزایمری و… بمراتب آسان تر است.

چون این پروژه شبانه روزیست پس چرا نباید در یک جای زیبا و خوش آب و هوا مثل کن-سولقان باشد. البته دور بودن یکی از نقاط ضعف این پروژه است که برای پروژه های شبانه روزی زیاد مهم نیست.

برای انتخاب این پروژه برنامه اندروید پرستار سلام را از یکی از لینک های زیر دانلود و نصب نمایید.

https://hi-nurse.com/dl/app.apk

https://cafebazaar.ir/app/inventor.agahico.app/?l=fa

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست