یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

چربی بدن در خانم‌ها بطور طبیعی در ناحیه شکم، باسن یا ران جمع می‌شود و بدنی به شکل سیب یا گلابی بوجود می‌آورد.

چگونه با چربی بدن خانم‌ها مبارزه کنیم؟

تجمع چربی می‌تواند در هر زمانی در زندگی یک زن اتفاق بیفتد، اما با مراحل خاصی در زندگی مانند بلوغ، یائسگی یا در طول بارداری، تشدید می‌شود. ذخیره چربی می‌تواند با تغییرات هورمونی اتفاق بیفتد، اما اقداماتی وجود دارد که برای حفظ وزن سالم در تمام زندگی، می‌توانید آنها را انجام دهید.

کاهش موضعی یا از بین بردن چربی در ناحیه خاصی از بدن با تمرینات یا غذاهای مخصوص، موثر نیست. هنگامیکه شما یک رژیم غذایی کاهش وزن را آغاز می‌کنید، ذخایر چربی در نواحی کاهش می‌یابد که مختص بدن و ژنتیک شماست، نه نواحی که شما می‌خواهید. در این مقاله به چند نکته در مورد کاهش چربی بدن و دستیابی به وزنی سالم در خانم‌ها اشاره می‌کنیم.

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

یک رژیم غذایی سالم، پایه و اساس یک برنامه کاهش وزن است. سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل، منابع پروتئینی و چربی‌های سالم، همگی در حفظ وزن موثرند. پرهیز از غذاهای فراوری شده که سرشار از چربی‌های ناسالم هستند، مانند غذاهای سرخ شده و بسته بندی و منابع سرشار از قند مانند نوشابه‌ها و دسرها، از اولین گام‌هایی هستند که هنگام حرکت به سمت یک رژیم غذایی سالم‌تر و کاهش وزن، باید بردارید.

خوردن بر اساس یک برنامه منظم شامل صبحانه، نهار و شام در هر روز، به همراه میان وعده‌های سالم که در صورت نیاز بین وعده‌های غذایی مصرف می‌شوند، می‌تواند به متعادل نگه داشتن قند خون و هورمون‌ها و جلوگیری از پرخوری به دلیل گرسنگی کمک کند. مصرف غذاهای پر فیبر و همچنین هیدراته نگه داشتن بدن، بخش‌های مهم دیگری از یک رژیم غذایی سالم برای کنترل وزن هستند.

به خوابتان توجه کنید

در حال حاضر کمبود خواب با افزایش وزن، عدم توانایی در کاهش وزن و مشکلات متابولیکی مرتبط است. خواب، یک دوره‌ی مهم از زمان چربی سوزی بدن است، زیرا بدن در هنگام خواب، برای تولید انرژی باید به ذخیره چربی خودش تکیه کند.

زمانیکه این فرایند طبیعی با خوردن شبانه یا کمبود خواب مختل شود، باعث مشکلات تنظیم متابولیسم و در نهایت، منجر به افزایش وزن می‌گردد. کمبود خواب می‌تواند التهاب را افزایش دهد و باعث تغییرات در هورمون‌ها شود، بنابراین برای دستیابی به وزنی سالم، توجه به خواب ضروری است.

بطور منظم ورزش کنید

ورزش منظم می‌تواند به دستیابی به وزنی سالم و سوزاندن چربی کمک کند. توصیه‌های کنونی توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، مشخص کرده است که ۱۵۰ دقیقه فعالیت متوسط مانند پیاده روی سریع یا ۷۵ دقیقه فعالیت شدید مانند دویدن، دوبار در هفته، علاوه بر تمرین با وزنه برای سلامت عمومی ضروری است.

برای کاهش وزن در روز باید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ورزش کنید. کالج پزشکی ورزشی آمریکا توصیه می‌کند برای حفظ وزن در دراز مدت، در هر هفته ۲۰۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت با شدت متوسط انجام دهید. اگر این مقدار فعالیت، دشوار بنظر می‌رسد، آرام شروع کنید و هر هفته فعالیتتان را افزایش دهید. حتی فعالیت به مقدار کم می‌تواند تغییرات مثبتی در سلامتی‌تان ایجاد کند، حتی اگر نقشی در کاهش وزن نداشته باشد.

متعهد شوید

به یاد داشته باشید که کاهش وزن و حفظ آن، مستلزم تغییرات سبک زندگی در طولانی مدت است، از جمله، ترکیب عادات سالم با غذا خوردن، ورزش، و خواب. رژیم‌های غذایی شدید و مدهای زودگذر لاغری، در دراز مدت موثر نخواهند بود، زیرا اغلب غیر قابل تحمل هستند و می‌توانند باعث بالا و پایین رفتن وزن شوند که می‌تواند در نهایت سوخت و سازتان را آهسته کند، و تغییرات هورمونی بیشتری بوجود بیاورد.

صبور باشید. کاهش وزن بی خطر، به آرامی‌ اتفاق می‌افتد، و میزان آن حدود نیم تا یک کیلو در هفته است. به برنامه‌تان در دراز مدت پایبند باشید، و برای پشتیبانی مطمئن و دراز مدت از افراد حرفه‌ای واجد شرایط، مانند یک متخصص تغذیه و مربی شخصی کمک بگیرید. با پزشکتان صحبت کنید تا داروهایتان را در هنگامی‌که وزن کم می‌کنید تنظیم کند، و برای افزایش سطح فعالیتتان، از او اجازه بگیرید.

بهترین برنامه بری مبارزه با تجمع چربی در خانم‌ها در وهله اول، اجتناب از افزایش وزن است، بنابراین برای سالم ماندن در طول زمان، نکات امروز را در نظر داشته باشید.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   در مقابل بسیاری از تمرینات وزنه برداری
پرستار بیمار, پرستار سالمند در منزل, پرستار کودک در منزل, پرستاری سالمند, خدمات پرستاری
نوشتهٔ پیشین
پنیر کاتیج بهترین منابع پروتئین
نوشتهٔ بعدی
استفاده کراتین برای بانوان

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

نوشتن هر چه می خورید !!!

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

واتانابه چگونه به این رژیم غذایی رسید؟

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

اتکینز برای کاهش وزن

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

همراه بیمار در بیمارستان لاله

همراه بیمار در بیمارستان لاله

پرستار سالمند در فردیس

پرستار سالمند در اراج

مراقب سالمند در شهرک غرب

مراقبت از سالمند پوشکی جمهوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!