کاهش عملکرد ورزشی

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

پایان دادن به روال تمرین منظم تان، معایب واضحی دارد و می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش دهد.

وقتی ورزش کردن را متوقف کنید، چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

تبدیل شدن به یک فرد بی تحرک در هنگامی که به تمرین کردن عادت دارید، باعث تغییرات متعددی در بدن شما می شود و بر ظاهر و احساس تان تاثیر می گذارد. خوشبختانه خواه شما تمرینات تان را به دلیل مصدومیت، بیماری، تداخل برنامه ها یا تغییر در انگیزه متوقف کرده باشید، همیشه می توانید به مسیر درست برگردید.

کاهش در قدرت و عضله

هنگامی که شما ورزش را برای یک مدت زمان طولانی متوقف می کنید، بدنتان شروع به از دست دادن قدرت و توده عضلانی می کند به خصوص اگر شما به تمرین مقاومتی منظم عادت داشته باشید. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۰ در Medicine and Science in Sports and Exercise منتشر شد، گزارش می دهد ورزشکاران بسیار آموزش دیده که تمرین کردن را برای ۵ هفته متوقف کردند، کاهش قابل توجهی در قدرت نشان دادند.

آکادمی اطفال آمریکا خاطر نشان می کند کودکان و نوجوانانی که به طور مرتب تمرین مقاومتی انجام می دادند، پس از یک دوره شش هفته ای ورزش نکردن، توده عضلانی و افزایش قدرت شان را از دست دادند.

وزن بدن و افزایش چربی

هنگامی که به ورزش منظم عادت دارید و ناگهان تمرین کردن را متوقف می کنید، به احتمال زیاد متوجه افزایش در چربی بدن خواهید شد و در معرض خطر افزایش وزن قرار می گیرید. به خصوص اگر در هنگام ترک ورزش، تغییرات رژیمی لازم را اعمال نکنید. مطالعه سال ۲۰۱۰ نشان داد ورزشکاران بسیار آموزش دیده که تمرینات شان را به طور کامل قطع کردند، بعد از یک دوره پنج هفته ای افزایش هایی در چربی بدن مشاهده کردند.

مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۴ در مجله پلاس وان منتشر شد، دریافت بازیکنان فوتبالی که برای ۶ هفته تمرین نکردند، افزایش هایی در چربی بدن و وزن بدن داشتند. با این حال متوقف کردن تمرینات لزوما باعث افزایش وزن شما نخواهد شد. اگر مصرف کالری تان را کنترل کنید یا کاهش دهید، می توانید از افزایش وزن جلوگیری کرده یا حتی وزن کم کنید چون عضله سنگین تر از چربی بدن است.

کاهش عملکرد ورزشی

صرفنظر از نوع تمرینات منظمی که به شرکت در آنها عادت دارید، وقتی ورزش کردن را متوقف کنید، به آرامی استقامت، توان و قدرت که اجزای مهم متناسب بودن هستند، را از دست خواهید داد. بسیاری از مطالعات، اثرات متوقف کردن ورزش در طول یک دوره پنج تا شش هفته ای را بررسی می کنند اما ممکن است شما فقط در ۲ هفته شروع به از دست دادن تناسب اندامتان کنید.

یک مطالعه که در سال ۲۰۰۴ در Circulation منتشر شد، گزارش می دهد که آمادگی هوازی ناشی از ورزش، در عرض ۲ تا ۴ هفته تمرین نکردن از دست می رود. محققانی که این مطالعه را انجام دادند، خاطرنشان می کنند که ظرفیت هوازی حداکثر به دست آمده از ورزش در موش ها در عرض ۲ هفته پس از قطع ورزش، ۵۰ درصد کاهش می یابد و ۴ هفته پس از متوقف کردن تمرین، فقط ۵ درصد بالاتر از موش های گروه کنترل غیر متحرک است.

فشار خون بالاتر

از آنجا که ورزش به کمک به کاهش فشار خون معروف است، جای تعجب ندارد که متوقف کردن تمرینات منظم شما بتواند باعث افزایش در فشار خون شود. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ در پلاس وان منتشر شد، دریافت که فشار خون پس از تنها ۲ هفته قطع ورزش به سطوح قبل از تمرین افزایش می یابد. با این حال فقط به این خاطر که تمرینات تان را قطع می کنید، به این معنا نیست که حتما به فشار خون بالا دچار می شوید.

به گفته انجمن قلب آمریکا علاوه بر ورزش منظم، راه های دیگر برای کاهش یا کنترل فشار خون عبارتند از کاهش سدیم در رژیم غذایی، حفظ یا رسیدن به یک وزن بدن سالم، مدیریت استرس، اجتناب از محصولات تنباکو و کاهش مصرف الکل.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   مواد اشتها آور
پرستار سالمند, پرستار کودک, نگهداری سالمند, نگهداری سالمند در منزل, نگهداری کودک در منزل
نوشتهٔ پیشین
خودتان را به چالش بکشید
نوشتهٔ بعدی
یک برنامه‌ی مقاومتی روتین

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

پیاده روی

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

آیا دیر وقت غذا خوردن باعث افزایش وزن می شود؟

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

حقیقت عرق کردن

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

مراقب سالمند خانم گیشا

پرستار سالمند خانم شهرک غرب

کارت همراه بیمار در بیمارستان

کارت همراه بیمار در بیمارستان

نگهداری از نوزاد 1.5 ساله شهریار

نگهداری از نوزاد 1.5 ساله شهریار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!