برقراری ارتباط با کودکان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار کودک در منزل
  4. chevron_right
  5. برقراری ارتباط با کودکان

برقراری ارتباط با کودکان

کار والدین و جوامع در هرجایی مراقبت از کودکان میباشد، تا آنهارا ایمن، شاد، سالم و قوی نگه دارند. والدین در کشورها و جوامع مختلف به طرق مختلف با کودکان رابطه برقرار میکنند. ارتباطات خوب زمانی رخ میدهد که والدین و کودکان به یکدیگر اعتماد نموده و احترام بگذارند. نحوه ارتباط والدین نیز همانطور که کودکان رشد میکنند تغییر میکند. همیشه لحطات سختی وجود خواهد داشت که کودکان تمایلی به انجام خواسته های والدین ندارند و دوست دارند به طرقی رفتار نمایند که والدین دوست ندارند. زمانی که والدین و کودکان به خوبی ارتباط برقرار مینمایند، اکثر این مشکالت حل میشوند.

برقراری ارتباط دو طرفه می باشد

ارتباط خوب در مورد صحبت نمودن و گوش دادن میباشد. زمانی که والدین به گفته های کودکان گوش میدهند، چیز زیادی در خصوص کودکان خود یاد میگیرند و به کودکان کمک مینمایند تا احساس اعتماد به نفس، احترام و امنیت نمایند. کودکان در سنین مختلف به طرق مختلف ارتباط برقرار مینمایند اما تمامی کودکان نیاز به توجه کامل شما را دارند؛ به آن ها اجازه بدهید گفته خود را به پایان برسانند و سعی نکنید مانع آن ها شده یا از آن ها انتقاد نمائید.

ادراک

چیزی که درک آن برای یک فرد بزرگسال آسان میباشد همیشه برای یک کودک آسان نیست. برخی اوقات که کودکان عمدا سرکش هستند، به این دلیل است که آن ها همیشه درک نمی نمایند. سوال پرسیدن از کودکان و اجازه دادن به آن ها جهت کشف چیزها به زبان خود چیزها را شفاف تر میسازد. برخی اوقات رفتار بد عالمتی است که نشان میدهد چیزی نادرست است و این که کودک نیاز به توجه و مراقبت بیشتر دارد.

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزلموسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

لذت بردن از وقت گذرانی با کودکان

وقت گذراندن با کودکان و انجام دادن کارهایی با آن که از آن لذت میبرند منجر به ایجاد اعتماد و ارتباط خوب میشود. با کودکان در خصوص چیزهایی که آن ها لذت میبرند مانند موسیقی یا ورزش صحبت نمائید و به آنچه که آن ها میگویند گوش بدهید. با کودکان خود بازی کنید، وقت زیادی را با آن ها بگذرانید و با آن ها تفریح کنید.

وقتی از کودکان خشنود هستید به آن ها بگوئید

کودکان دوست دارند بدانند که والدین از آنها خشنودند و به آن ها افتخار مینمایند، بنابراین اجازه بدهید آن ها بدانند چه زمانی کاری را خوب انجام میدهند. این موضوع کودکان را تشویق مینماید که والدین خود را راضی و خشنود نموده و اعتماد آن ها را افزایش بدهند. احساس شادی و اعتماد به کودکان کمک مینماید تا یاد بگیرند، رفاقت نمایند و رفتار خوبی داشته باشند.

قوانین را شفاف، پایدار و معتبر نمائید

برای کودکان مهم است که قوانینی داشته باشند که میتوانند آنهارا بفهمند و از آن پیروی کنند. قوانین باید منصفانه بوده، و مناسب سن کودک باشند. خوب است که قوانین مرتب تغییر ننمایند اما همچنین برای والدین خوب است که انعطاف پذیری داشته باشند. به عنوان مثال، قوانین مرتبط با زمان خواب ممکن است در طول تعطیالت مدرسه تغییر نمایند.

به کودکان کمک نمائید تا صحبت کنند

برای کودکی که از برقراری ارتباط میترسد صحبت نمودن بسیار دشوار میباشد. مسخره کردن کودکان، فریاد کشیدن به آن ها یا تهدید به صدمه رسانی به آن ها منجر میشود برقراری ارتباط دشوارتر بشود. حتی اگر فکر میکنید آن ها شلوغ و شیطان هستند، اجازه بدهید کودکان اعمال خود را شرح بدهند. گوش دادن به کودکان به شما کمک میکند تا بفهمید چه کاری کرده اند و چرا. عصبانی نشوید سعی کنید انتقادگر، عصبانی یا ناراحت در خصوص چیزهایی که کودکان به شما میگویند نباشید. پاسخ شما با عصبانیت میتواند باعث بشود که کودکان آزادانه صحبت کردن خودرا متوقف کنند. اگر عصبانی یا ناراحت هستید با کودکان صحبت نکنید. آرام بشوید و سپس با آن ها صحبت کنید.

منبع:

http://www.ssi.org.au/images/stories/documents/publications/SSI_Caring_for_Children_Farsi_web.pdf

مطالب مرتبط :   بهترین زمان جدایی اتاق خواب کودک از والدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!