انجام تزریق سرم در منزل

انجام تزریق سرم در منزل

انجام تزریقات در منزل : آقای امینی فر

📌 توضیحات : اعزام پرستار برای تزریقات در منزل تزریق سرم و تزریق انواع تزریق عضلانی در منزل و محل کار . تزریق سرم رینگر در منزل ، تزریق سرم قندی تزریق واکسن

⏰ ساعت کاری :توافقی

🏠 محدوده : انجام تزریقات زعفرانیه

…………………. 🔸🔹🔸 ………………….

☎️  ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴

انجام تزریق سرم در منزل
انجام تزریق سرم در منزل

انجام تزریق سرم در منزل

سالمندان همواره با مشکلات حرکتی و ضعف جسمانی مواجه هستند. گاهی اوقات شدت ضعف آنها به‌ حدی است که قادر به پیاده‌روی ساده نیستند. در این شرایط حضور آنها در مراکز درمانی با مشکل همراه خواهد بود.

معلولین از دیگر گروه‌هایی هستند که استفاده از خدمت وصل سرم در خانه، کار را برای آنها و خانواده‌ها راحت‌تر خواهد کرد. این امر تنها مربوط به شرایط این بیماران نمی‌شود. معماری و ساخت بسیاری از مراکز درمانی و بهداشتی متناسب با وضعیت این عزیزان نیست. این موضوع باعث بروز مشکلات جدی برای این افراد خواهد شد. به همین دلیل شاید بهتر باشد خدمات درمانی مانند وصل سرم را در منزل تجربه کنند.

نحوه انجام تزریقات ایمن

تزریقات ایمن و مؤثر از مهارت هایی است که با آموزش و تمرین تحقق می یابد. ناحیه تزریق، تکنیک ها و مشکلات احتمالی از جمله مواردی است که فرد انجام دهنده تزریق باید بداند. صرف نظر از نوع دارو یا نوع تزریق، هنگام تزریقات رعایت اصول تمیزی اصل مهمی است.

مطالب مرتبط :   تزریق سرم در منزل پاسداران

بهداشت دست ها

پاکیزگی دست ها و محیط بسیار مهم است. هنگام تزریق داخل عضلانی یا در محیط بیمارستان ،دستکش های جراحی استریل باید پوشیده شوند. کارکنان درمانی نیز باید لباس و لوازم مراقبتی خود، از جمله ماسک و روپوش را همراه خود داشته باشند. افرادی که به صورت روتین تزریقات زیر جلدی برای خود انجام می دهند، ممکن است دستکش نپوشند اما حداقل تمیزی دست ها را باید رعایت کنند.

تزریقات در خانه

بعضی افراد باید به صورت معمول، تزریقاتی را روزانه انجام دهند. افرادی که رقیق کننده خون به خود تزریق می کنند تا با تشکیل لخته ها در بدن خود مقابله کنند، بعضی درمان های ناباروری، یا افراد دارای دیابت وابسته به انسولین، به صورت روزانه به تزریق زیر جلدی نیاز دارند. این که چه مقدار انسولین تزریق کنند برای هر فرد به قند خونش و یا غذایی که آن روز می خورد بستگی دارد.

بعضی از افراد ممکن است متوجه متفاوت بودن دوز ها نباشند، یا اینکه به دلایلی نتوانند به خود تزریق کنند. دستگاه های منتوعی برای تزریق انسولین وجود دارد که تزریق آن را راحت تر می کند. مانند دستگاهی برای افراد با چشم های ضعیف {کم بینا} که هنگام تنظیم مناسب دوز انسولین صدای کلیک بلندی می دهد.

مطالب مرتبط :   تزريق دگزا دز منزل ، زرگنده

چرا وصل سرم در منزل تجویز می شود؟

خوب است بدانید وصل سرم در منزل  در گروه تزریقات وریدی قرار می‌گیرد. هدف از تزریق وریدی اثربخشی سریع‌تر دارو است. در این روش دارو به طور مستقیم وارد جریان خون خواهد شد و به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان تاثیر خود را نشان خواهد داد. البته باید بدانید بین تزریق وریدی با وصل سرم یک تفاوت اساسی وجود دارد. زمانی که سرم وصل می‌شود دارو به تدریج وارد جریان خون خواهد شد، به همین دلیل باید مدت زمانی کوتاه برای آن در نظر بگیرید. این در حالی است که در تزریق وریدی از طریق سرنگ، دارو در کوتاه‌ترین زمان وارد جریان خون می‌شود.

استفاده از سرم تنها برای تزریق دارو نیست بلکه از آن برای رساندن ویتامین و مواد مغذی به بدن نیز استفاده می‌شود. در این حالت بیمار قادر به غذا خوردن نیست و از طریق سرم مواد مغذی برای بدن تامین می‌شود.

بعد از تزریق

بعد از تزریق باید سر سوزن را در جعبه ی مخصوص دور انداخته و دست ها را شست. مراقب عوارض تزریق باشیم؛ مخصوصا اگر برای بار اول است که داروی خاصی تزریق شده. تزریقاتی که داری ماده آلرژن هستند، باید در مراکزی انجام شوند که قادر هستند با واکنش آلرژیک شدید مقابله کنند.

تزریقات و پانسمان در منزل, نمونه کارهای روزمُزدی
نوشتهٔ پیشین
انجام تزریقات ازگل
نوشتهٔ بعدی
تزریقات در سوهانک

محتوای مرتبط

نرخ تزریقات در منزل

نرخ تزریقات در منزل

پانسمان زخم بستر در منزل ، مرزداران

پانسمان زخم بستر در منزل ، مرزداران

تزریقات در منزل و محل کار

انجام تزریقات در تهران

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

پرستار کودک در مینی سیتی

کودکیار در شهرک غرب

نگهداری سالمند آقا در منزل ، میدان رسالت

نگهداری سالمند آقا در منزل ، میدان رسالت

خدمات تزریقات در منزل

خدمات تزریقات در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!