پرستاری از کودک در منزل ، خیابان دولت

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. پرستار کودک در منزل
 4. chevron_right
 5. پرستاری از کودک در منزل ، خیابان دولت
پرستاری از کودک در منزل ، خیابان دولت

نام فایل : خانم اصلانی


توضیحات : برای گرفتن بچه سه ساله از پوشک برای 1ماه به یک شخصی که اینکاره باشه یا روانشناسی کودک خونده باشه نیاز دارند (فوری) 


بهترین زمان برای از پوشک گرفتن کودک چه سنی است؟

گرفتن بچه‌ها از پوشک، یکی از حساس‌ترین مراحل زندگی‌شان است؛ مرحله‌ای که اولین پیش‌نیازش رسیدن به آمادگی جسمانی است. تا زمانی که کودک شما توانایی کنترل مثانه‌اش را به دست نیاورد، نمی‌توانید این آموزش‌ها را شروع کنید. از طرف دیگر، آمادگی روانی فرزندتان هم یک پیش‌شرط مهم است. شما نمی‌توانید به قیمت مضطرب کردن او، فرزندتان را از پوشکش جدا کنید.
اگر کودک دوره‌ای سخت مانند تغییر شرایط و محیط، وجود فرزندی جدید در خانواده و یا به طور کلی شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد، بهتر است آموزش توالت رفتن و یا از پوشک گرفتن را به وقت دیگری موکول کنید. برای این‌که مطمئن شوید کودک‌تان به سن مناسب برای گرفتن پوشک رسیده است یا خیر، باید به دنبال علائم زیر در او باشید:
 • کودک باید بتواند به راحتی راه برود، بدود، بنشیند و از پله‌ها بالا و پایین برود.
 • زمان دفع مشخص و منظمی داشته باشد و بتواند حرکات روده‌ای را تا حدودی کنترل کند.
 • بتواند بیش از ۳ یا ۴ ساعت خشک بماند. این امر به شما نشان می‌دهد ماهیچه‌های مثانه به قدری قوی شده‌اند که بتوانند ادرار را برای مدت مشخصی نگه دارند.
 • بتواند چند دقیقه آرام بنشیند و بازی کند، بدون این‌که راه بیفتد و بهانه بگیرد.
 • بتواند شلوارش را به تنهایی بالا و پایین بکشد.
 • نیاز به تعویض پوشک را احساس و ابراز  کند و اگر پوشکش خیس یا کثیف بود، احساس ناراحتی کرده و اعتراض کند.
 • بتواند رفتارهاى دیگران را تقلید کند.
 • وقتی شکمش کار می‌کند از ظاهرش مشخص باشد، مثلا سکوت کند، جای خلوتی برود یا حالت چهره‌اش تغییر کند. این نشان می‌دهد او نسبت به کاری که می‌کند تا حدودی آگاه است.

 

 • برای از پوشک گرفتن کودک چه کارهایی انجام دهیم؟

 • ۱- جذاب کردن محیط دستشویی برای کودک

 • محیط دستشویی را برای کودک جذاب کنید تا روند از پوشک گرفتن کودک راحت‌تر شود. بیشتر کودکان از دستشویی می‌ترسند، ابتدا باید محیط توالت را برایش جذاب کنید و با گذاشتن چند عروسک کوچک یا عکس در دستشویی او را تشویق کنید.

  ۲- استفاده از یک لگن

  لگن خوش رنگی برای کودک انتخاب کنید که هنگامی که روی لگن می‌نشیند، سرگرم شود. بهتر است لگنی را انتخاب کنید که مانند صندلی دسته داشته باشد تا کودک هنگام نشستن و برخاستن احساس راحتی کند و از دسته‌ها کمک بگیرد. این مرحله از حدود سن ۱۸- ۲۱ ماهگی شروع می‌شود.

  زمانی مشخص برای استفاده از لگن در نظر بگیرید. ابتدا کودک‌تان را روزی یک بار با پوشک روی لگن بنشانید تا احساس امنیت کرده و به این کار عادت کند. مهم نیست که کودک با لباس روی لگن بشیند بهتر است زمانی که روی لگن می‌نشیند، برایش کتاب بخوانید یا با او بازی کنید. هدف اصلی این است که کودک یاد بگیرد روی لگن بنشیند و با آن احساس راحتی کند.

هنگامی که کودک به نشستن روی لگن در این زمان‌ها عادت کرد و آن را جزئی از کار‌های روتین روزانه‌اش پذیرفت، اجازه دهید بدون پوشک روی لگن بنشیند و مدتی به این صورت لگن را امتحان و به این احساس جدید هم عادت کند. اگر کودک در لگن ادرار کرد یا روی لگن نشست او را با هیجان تشویق کنید. تشویق او را به استفاده از لگن مشتاق‌تر می‌کند و احساس خوبی به او دست می‌دهد. در این مرحله فقط می‌خواهیم به کودک آموزش بدهیم که لگن با توالت رفتن او ارتباط دارد.

معمولاً بعد از ۲ سالگی کودک قبل از توالت کردن، به سمت لگن می‌رود و در لگن کارش را انجام می‌دهد.

نکته مهم: در تمامی مراحل از پوشک گرفتن کودک، مراقب باشیم که فشار بیش از حد به کودک نیاوریم، زیرا ممکن است نتیجه برعکس داشته باشد.
  

۳- استفاده از شورت آموزشی

پس از استفاده از لگن، می‌توانید برای از پوشک گرفتن کودک از شورت‌های آموزشی استفاده کنید. این کار اعتماد به نفس کودک را بالا می‌برد و پس از مدتی خودش شورت آموزشی را از پایش درآورده و روی لگن می‌نشیند، ولی همچنان پوشک کردن را در برنامه شبانه و خواب کودک قرار دهید.

از مزایای شورت‌های آموزشی این است که اگر کودک دستشویی خود را اعلام نکرد به هیچ عنوان نم پس نمی‌دهد و همچنین قابل شستشو و استفاده مجدد است.  

۴- عادت دادن کودک به اعلام نیازش به توالت رفتن 

از یک لفظ خاص برای دستشویی و توالت رفتن استفاده کنید که آن کلمه را در زمان استفاده، هم شما هم کودک متوجه شوید. با کودک تمرین کنید زمانی که نیاز به توالت دارد، آن کلمه را بیان کند و این گونه خودش سریعاً به سمت لگن می‌رود.


حقوق :  3.000.000 تومان


ساعت کاری : 8 ساعت در روز


محدوده : خ دولت


تاریخ :  پنجشنبه / 28 شهریور 1398


پرستاری از کودک در منزل ، خیابان دولت

برای تماس با پرستار سلام ، شماره زیر را لمس کنید.

88499404


نوشتهٔ پیشین
پرستاری از دوکودک دختر در محدوده درکه
نوشتهٔ بعدی
پرستاری از کودک سه ساله در خیابان فرشته

محتوای مرتبط

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

مراقبت از بیمار در محدوده دامپزشکی

مراقبت از بیمار در محدوده دامپزشکی

مراقب سالمند خیابان پانزده خرداد

مراقبت از سالمند چهارراه ولیعصر

نظافت راه پله ، سعادت آباد

نظافت راه پله ، سعادت آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!