یک درمان متفاوت!!!

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

مراجعه به متخصصان معمول، ممکن است برای درمان بیماری‌های مزمن نظیر بی‌خوابی، استرس یا کمردرد گزینه‌های قابل قبول‌تری نسبت به درمان بیماری‌هایی که مستلزم تجویز دارو یا عمل جراحی هستند، باشند.اگر می‌خواهید یک درمان متفاوت را امتحان کنید پیشنهاد می‌کنیم با این ۶ روش جدید درمانی آشنا شوید.

در اینجا به ۶ مورد از مواردی که ارزشش را دارد به جای متخصصان معمول به متخصصان طب جایگزین مراجعه نمائید را برایتان ذکر می‌کنیم.

  1. طب سنتی هندوها

هدف چیست؟ طب سنتی هندوها برروی پنج عنصر فیزیکی زمین، هوا، آتش، آب و باد تمرکز می‌کند، و آنها را به سه عنصر پایه در بدن موسوم به مزاج (دوشا) که واتا، پیتا و کافا نامیده می‌شود، دسته بندی می‌کند. متخصص این طب می‌تواند با توجه به مزاج شما، روش‌های درمانی متفاوتی را با بهره‌گیری از داروهای گیاهی، رژیم غذایی و روش سم‌زدایی، یوگا، آرام سازی و ماساژ تجویز ‌کند. در حال حاضر، این سیستم درمانی سنتی هندوها، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. سالانه ۲۰۰۰۰۰ بزرگسال آمریکایی از طب سنتی هندوها بهره می‌برند.

در درمان چه بیماری‌هایی موثر است؟ مطالعات در هند حاکی از آن است که طب سنتی در درمان بیماری‌های متعددی به ‌کار می‌رود. محققان سازمان سلامت اجتماعی آمریکا، بر استفاده‌ از زنجبیل، کندر و زردچوبه در درمان بیماری‌های التهابی از قبیل آرتروز، بیماری‌های قلبی و عروقی تاکید دارند. علاوه براین، محققان برای درمان و پیشگیری از آلزایمر، روی gotu kola تحقیق می‌کنند.

  1. هومیوپاتی (همسان درمانی)

هدف چیست؟ هومیوپاتی را شاید بتوان استیلای بزرگ دیگری از سوی بریتانیا قلمداد نمود. حامیان آن پائول مک‌ کارنی، ارلاندو بلوم و سایر بریتانیایی‌های مشهور هستند. هومیوپاتی برگرفته از اصل همانندها یا همانند، همانند را درمان می‌کند، باشد. منشأ درمانها از موادی است که علائم را ایجاد می‌کنند. مواد رقیق می‌شود تا حدی که تقریبا چیزی از ماده‌ی بیماری‌زا باقی نماند. برای مثال، علاج بی‌خوابی ممکن است قهوه رقیق شده باشد.

در درمان چه بیماری‌هایی مؤثر است؟ برخی از تحقیقات حاکی از آن است که هومیوپاتی آلرژی، سرماخوردگی، آنفولانزا، اضطراب، فشارعصبی، شوک، خستگی، بی‌خوابی، سردرد، تهوع، تنش قبل از قاعدگی، علائم یائسگی و بیماری‌های مزمن مانند ورم غضروف لیفی را کاهش می‌دهد.

  1. ماساژدرمانی

هدف چیست؟ به‌نظر می‌رسد ماساژ ‌روی سطح هورمونی و سلولی بدن تأثیر ‌گذار است، التهاب را بهبود می‌بخشد و هورمون اندروفین را آزاد می‌کند.

در درمان چه بیماری‌هایی موثر است؟ به‌ عنوان یکی از درمان‌های جایگزین کاملا بررسی شده و نشان داده شده است که ماساژ کمردرد مزمن را تسکین می‌دهد، التهاب ماهیچه‌ای ناشی از ورزش را کاهش می‌دهد و می‌تواند افسردگی، اضطراب، آسم و ورم غضروف لیفی را از بین ببرد.

  1. هیپنوتیزم درمانی

هدف چیست؟ هیپنوتیزم‌های مدل هالیوودی را فراموش کنید (چشمان شما سنگین می‌شود و احساس خواب‌آلودگی می‌کنید)، در واقع هیپنوتیزم، نوعی روان‌درمانی است که در آن، هوشیاری، بخش منطقی مغز کنار گذاشته می‌شود، ضمیر ناخود‌اگاه را به سمت تلقین می‌کشاند، این صراحت به بیمار کمک می‌کند تا عکس‌العمل‌ها و رفتارهایش تغییر کند.

در درمان چه بیماری‌هایی موثر است؟ انجمن سلامت اجتماعی، هیپنوتیزم را در درمان درد‌های مزمن مناسب می‌داند. اما مطالعات کلینیکی نشان می‌دهد هیپنوتیزم درمانی، نیاز به دارو را کاهش می‌دهد، شرایط فیزیکی و روحی قبل از عمل جراحی را بهبود می‌بخشد و موجب می‌شود بیمار پس از جراحی زودتر به‌ هوش ‌آید. به نظر می‌رسد، در درمان ترس، افسردگی، اضطراب، آسم، آلرژی و سوء هاضمه نیز مؤثر است.

  1. طبیعی درمانی

هدف چیست؟ طبیعی درمانی یک روش چند زمینه‌ای در علوم مختلف است که از منابع طبیعی نظیر، گیاهان دارویی، ورزش، آرام‌سازی، تغذیه و طبیعت استفاده می‌کند. یکی از روش‌هایی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند سلامت جسمی آینده ما را تأمین می‌کند. پزشکان طبیعی درمانی بر این باورند که بدن به ‌تنهایی برای تعادل (یک نیروی حیاتی که هم‌ایستایی نامیده می‌شود) تلاش می‌کند و این تعادل می‌تواند با روش زندگی ناسالم، استرس، برنامه‌ی غذایی نامناسب، بی‌تحرکی، کمبود خواب و نگرش‌های منفی‌گرایانه بر هم بخورد، کارشناسان بر پیشگیری تاکید می‌کنند و روش‌های مختلف درمانی از جمله طب سوزنی، هومیوپاتی، گیاه‌درمانی، رژیم، ماساژ، آب‌درمانی و مشاوره را با هم ادغام می‌کند.

در درمان چه بیماری‌هایی موثر است؟ در درمان بیماری‌های مزمن مانند آسم و آرتروز، سرماخوردگی وآنفولانزا، افسردگی، تنش‌های قبل از قاعدگی و التهاب روده و معده بسیار مؤثر است.

  1. استخوان درمانی

هدف چیست؟ استخوان درمانی، به عنوان طب غیر دارویی و غیر تهاجمی آغاز شد، این طب بیماری‌های زیادی را با روش‌های درمانی خاص و تقویت ماهیچه‌ها، بافت پیوندی، مفاصل و ستون فقرات مهار می‌کند.

در درمان چه بیماری‌هایی موثر است؟ تحقیقات گسترده حاکی از آن است که استخوان درمانی در درمان بیماری‌های ستون فقرات ومفاصل (آرتروز)، گردن و کمردرد، آلرژی و سایر اختلالات تنفسی، افسردگی، بی‌خوابی، تنش‌های قبل از قاعدگی و سوء هاضمه مؤثر است.

 

مطالب مرتبط :   حقایق تغذیه‌ای برای مغزها و مواد مغذی

 

 

گرداوری از گروه انفورماتیک خدمات پرستاری در منزل طنین

منبع : majalesalamat.com

پرستار بیمار در منزل, پرستار کودک, پرستاری کودک, خدمات پرستاری در منزل, نگهداری از کودک
نوشتهٔ پیشین
مبارزه با روند پیری با ورزش کردن
نوشتهٔ بعدی
نحوه‌ی برخورد پزشکان باید اصلاح شود!؟

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

بهترین زمان برای تمرین کردن را پیدا کنید

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزلموسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

طریق حل و رفع تضاد و تعارض در كودكان

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

اضافه وزن در طول بارداری امریست طبیعی

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

پرستار سالمند شهرک دریا تهرانسر

پرستاری سالمندان nursing

پرستاری سالمندان nursing

نظافت منزل ، جنت آباد مرکزی

نظافت منزل ، جنت آباد مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!