کالری مورد نیاز زنان در دوران بارداری

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

تصورات غلط رایج در مورد میزان کالری مورد نیاز بدن زنان در دوران بارداری:
اسطوره ها و باورهای قدیمی ممکن است تصورات غلط بسیاری را در ذهن زنان حامله، به ویژه کسانی که در ارتباط با مصرف مواد غذایی خاص در دوران بارداری خود مشکل دارند، ایجاد کند. در ادامه این مقاله، تصورات و باورهای غلط قدیمی در مورد میزان کالری مورد نیاز بدن زنان در دوران بارداری را برای شما طبقه بندی کرده ایم، که عبارتند از:

1. ورزش کردن برای زنان باردار خطرناک است:
خیر، اصلا این طور نیست! تا زمانی که زن حامله حرکات ورزشی سبک را در حد اعتدال انجام دهد، هیچ خطری سلامت خود او و جنین داخل رحمش را تهدید نخواهد کرد. اما اگر مادر بارداري فعالیت های فیزیکی را بیش از حد انجام دهد، نه براي او تنها مفید نخواهد بود، بلکه ممکن است عوارض جبران ناپذیری هم در بدن خود مادر و جنين داخل رحم او به دنبال داشته باشد.

انجام حرکات ورزشی مناسب در هر روز از دوران بارداري، به شما کمک خواهد کرد تا به فعال ماندن سوخت و ساز بدن خود كمك كرده و کمتر از ساير مادران باردار مستعد ابتلا به چاقی شوید.

2. آیا مصرف آهن در باعث تیره شدن پوست جنین می شود؟
برخی از مردم ادعا دارند که مصرف غذاهای غنی از آهن در طي دوران بارداري زنان، پوست جنین داخل رحم اين افراد را تیره می کند. اما، یادتان باشد كه این باور کاملا نادرست است! در واقع، آهن نوعی ماده مغذی ضروری است که مصرف آن در دوران بارداری نیازهای بدن مادر باردار و جنین داخل رحم او را به طور كامل تامین می کند.

3. زنان باید در دوران بارداری خود از مصرف غذاهای دریایی اجتناب کنند:
كه این ایده فقط در مورد مصرف سخت پوستان صدق می کند! در واقع، يادتان باشد كه مصرف همه نوع ماهی برای یک زن حامله ممنوع نیست. علاوه بر اين موارد، مصرف ماهی های چرب برای همه افراد، به ویژه زنان باردار بسیار مفید است، چون حاوی امگا 3 زیادی می باشد. البته، زنان حامله می توانند در طی یک گفتگو با دکتر متخصص زنان و زايمان معالج خود، انواع بی ضرر ماهی ها را به رژیم غذایی روزانه خود در طي دوران بارداري اضافه کنند.

4. مصرف پاپایا و انبه در دوران بارداری، برای سلامت خود مادر و جنين مضر است:
همانطور که قبلا هم گفته شد، مصرف هر نوع ماده غذایی (در حد اعتدال) برای همه افراد، به ويژه مادران باردار بسیار مفید است. میوه ها هم حاوی مواد مغذی بسیار مهمي هستند و نیازهای جنین داخل رحم اين افراد را برای داشتن رشد مناسب و بقای سالم برآورده می کنند. پس، مي توان ادعا كرد كه حذف گروه میوه ها از برنامه غذایی یک مادر حامله می تواند برای سلامت جنین داخل رحم او بسیار خطرناک باشد.

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

مصرف هر نوع ماده غذایی (در حد اعتدال) برای همه افراد، به ويژه مادران باردار بسیار مفید است

 
مواد غذایی مناسب جهت مصرف زنان در دوران بارداری:
در ادامه این مقاله، به لیستی از مواد غذایی که زنان حامله می توانند به وعده های غذایی روزانه خود در طي اين دوران حساس اضافه کنند، اشاره شده است. در واقع، بايد به عنوان یک زن حامله مطمئن شوید كه برنامه غذایی روزانه شما شامل اندازه مناسبی از کالری است. مهم ترين مواد غذایی که زنان حامله می توانند به وعده های غذایی روزانه خود اضافه كنند، عبارتند از:

میوه ها: همانطور که می دانید انواع مختلف میوه ها منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی مهم هستند، که نیازهای بدن مادران باردار و جنین داخل رحم اين افراد را در طي كل دوران بارداری فراهم می کنند. بنابراین، مي توان ادعا كرد كه انتخاب سیب، موز، پرتقال، انگور و میوه های دیگر برای قرار دادن در برنامه غذایی یک زن حامله گزینه مناسبی خواهد بود.

لبنیات: زنان ممکن است با آغاز دوران بارداری خود، نیاز به کلسیم بیشتری داشته باشند تا بتوانند در این مرحله بسیار مهم، رشد و توسعه اندام های فرزند داخل رحم خود را تصمين كنند. براي اين منظور، مصرف شیر و محصولات لبنی یک گزینه عالی به جای استفاده از انواع مکمل های کلسیم در طی دوران بارداری خواهد بود.

پروتئین ها: يادتان باشد كه گوشت های بدون چربی منابع بسیار خوبی از پروتئین هستند و باید در دوران بارداری، توسط زنان حامله به اندازه مناسبي مصرف گردند.

سبزیجات: اضافه کردن سبزیجات برگ سبز به برنامه غذایی دوران بارداری زنان، برای مطمئن شدن از دریافت مقدار زیادی آهن و جلوگیری از بروز مشکل کم خونی در بدن اين افراد بسيار مهم است.

مواد غذایی غنی از فیبر: میوه ها و سبزیجات، زمانی که به شکل اولیه خود مصرف شوند، بهترین گزینه برای یک افزودن به رژیم غذایی دوران بارداری زنان خواهند بود، چون این نوع مواد غذایی کاملا سالم بوده و حاوی فیبر فراوانی هستند. همچنين، مصرف این گروه از مواد غذایی در طي دوران حاملگی باعث عملکرد درست دستگاه گوارش زنان شده و از بروز مشکل یبوست که در دوران بارداری شایع است، جلوگیری خواهد کرد.

در نهايت، استفاده از گروه های غذایی ذکر شده در بالا، ایده خوبی است تا یک زن حامله بتواند نمودار رژیم غذایی خود را برای وعده های دوران بارداري خود رسم کند.

البته، این افراد بهتر است به دنبال نظر حرفه ای پزشکان متخصص زنان و زايمان و یک متخصص تغذیه به منظور ایجاد یک برنامه غذایی مفيد در دوران بارداری باشند تا با استفاده کردن از آن بتوانند کالری مورد نیاز بدن خود و نوزاد داخل رحمشان را در طی دوران بارداری تامین کنند!

گردآوری از گروه انفورماتیک موسسه طنین ستاره صبح

منبع : beytoote.com

وب‌سایت مامانم

مطالب مرتبط :   بازی باعث تقویت رشد هوشی کودکان می شود
پرستار سالمند, پرستار سالمند در منزل, خدمات پرستاری, خدمات پرستاری در منزل, نگهداری سالمند در منزل
نوشتهٔ پیشین
تغذیه در هفته ششم بارداری
نوشتهٔ بعدی
خوردنی های مفید برای کبد

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

دکراسیون خانه در آرامش کودکان

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

خوش بینی عامل سلامت روانی

استخدام پرستار کودک دو زبانه

استخدام پرستار کودک دو زبانه

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

همراه در بیمارستان بهارلو

همراه در بیمارستان ضیائیان

ماساژ در منزل ، شهرک غرب

ماساژ در منزل ، شهرک غرب

پرستار ضایعه نخائی ، طرشت

پرستار ضایعه نخائی ، طرشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!