پرستاری از سالمند عبدل آباد

پرستاری از سالمند عبدل آباد

👵🏻🍜 پرستار سالمند در منزل : خانم اسلامی

📌﷽ : سالمند خانم تنها و پوشکی که رو تخت هستن با شوهرشون زندگی می کنن، خانواده محترمی هستن

💸 حقوق : 6.500.000 تومان

🏠 محدوده : منطقه 19، شهرک شریعتی، عبدل آباد

🕰️ ساعت کاری : شبانه روزی
( جمعه ها تعطیل)

…………………. 🔸🔹🔸 ………………….

☎️ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴

پرستاری از سالمند عبدل آباد
پرستاری از سالمند عبدل آباد

 

سالخوردگی

سالمندی، سالخوردگی یا پیرش  (aging) فرایند مسن تر شدن می‌باشد. در مفهوم کوچک این واژه به پیری بیولوژیکی انسان‌ها، حیوانات و دیگر جانداران اشاره دارد. در مفهوم گسترده‌تر، سالمندی می‌تواند به سلول‌های منفرد در بدن یک جاندار (پیری سلولی) یا به جمعیت یک گونه اطلاق شود (پیری جمعیت).

در انسان‌ها، سالمندی تجمع تغییرات در یک انسان در طول زمان را نشان می‌دهد که شامل تغییرات فیزیکی، روانشناختی و اجتماعی می‌باشد. برای مثال ممکن است زمان واکنش با افزایش سن کاهش یابد در حالی که ممکن است دانش حوادث جهان و خرد افزایش یابد. سالمندی در میان بزرگترین عوامل خطر شناخته شده برای بیشتر بیماری‌های بشر قرار دارد. از تقریباً ۵۶ میلیون مرگی که هرساله در جهان اتفاق می‌افتد، دو سوم آن ناشی از دلائل مرتبط با سن می‌باشد.

مطالب مرتبط :   موسسه پرستاری از سالمند در منزل

علل زیست‌شناسی پیری

امروزه علت بیولوژیکی پیری، حتی در جانداران نسبتاً ساده و آن‌هایی که عمر کوتاه دارند ناشناخته است. هنوز کمتر در خصوص پیری پستانداران، تا حدودی به علت عمر طولانی‌تر حتی پستانداران کوچکی مانند موش (تقریباً ۳ سال)، شناخت حاصل شده‌است.

یک مدل جاندار ابتدایی برای مطالعه پیری، نماتود سینورابدیتیس الگانس، به علت طول عمر کوتاه ۲ تا ۳ هفته‌ای، سادگی انجام اصلاح ژنتیکی یا توقف فعالیت ژنی با تداخل RNA و دیگر عوامل می‌باشد. بیشتر جهش‌های شناخته شده و تداخل RNA نشان می‌دهند که افزایش طول عمر در ابتدا در نماتودهای سینورابدیتیس الگانس شناخته شد.

پرستاری از سالمند عبدل آباد

فاکتورهایی که گمان می‌رود پیری بیولوژیکی را تحت تأثیر قرار دهند به دو بخش عمده تقسیم می‌شوند، برنامه‌ریزی شده و مرتبط با آسیب. فاکتورهای برنامه‌ریزی شده از یک جدول زمانی تبعیت می‌کنند، شاید زنجیره‌ای از یک برنامه که رشد و تکامل کودکی را تنظیم می‌کند. این تنظیم می‌تواند وابسته به تغییرات در بیان ژن باشد که بر سیستم‌های مسئول پاسخ‌های حفظ و نگهداری، تعمیر و دفاع، تأثیر می‌گذارند. عوامل وابسته به آسیب، شامل حملات محیطی به جاندار زنده می‌باشند که آسیب تجمعی را در سطوح متغیر القا می‌کنند. چهار مسیر اصلی وجود دارد که می‌توانند بر میزان پیری اثر بگذارند:

مطالب مرتبط :   پرستار سالمند در منزل ، جنت آباد

محدودیت کالری، احتمالاً بر مسیر سروتونین اثر می‌گذارد مسیر FOXO3/ سروتونین هورمون رشد/ مسیر سیگنالینگ فاکتور رشد شبه انسولین۱ سطوح فعالیت زنجیره انتقال الکترون در میتوکندری و کلروپلاست (در گیاهان). احتمالاً اکثر این فاکتورها به‌طور جداگانه بر پروسه پیری اثر می‌گذارند، به علت هدف قرار دادن آن‌ها به‌طور جداگانه، منجر به افزایش اضافی طول عمر می‌شود.

نگهداری سالمند, نمونه کارها
نوشتهٔ پیشین
پرستار سالمند لاله زار
نوشتهٔ بعدی
مراقبت از سالمند وردآورد

محتوای مرتبط

پرستار سالمند پارک وی

پرستار سالمند دروازه غار

نگهداری از سالمند پارکینسونی در منزل

نگهداری از سالمند پارکینسونی در منزل

مراقبت از سالمند آقا بهارستان

مراقبت از سالمند آقا بهارستان

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

خدماتی و نظافتی در نیرو هوایی

خدماتی و نظافتی در نیرو هوایی

مراقبت از نوزاد 9 ماهه بهمراه امور منزل ، میرداماد

مراقبت از نوزاد 9 ماهه بهمراه امور منزل ، میرداماد

نگهداری از کودک جیحون

نگهداری از کودک جیحون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!