پرستاری از سالمند در جماران

👵🏻 پرستار سالمند : خانم طرابی

📌 : سالمند خانم سالم و تنها محدوده سنی 35 سال و خانمی باشه که بلد باشه فشار خون بگیره و کاملا حواسش به سالمندباشه

💸 حقوق : ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

🏠 محدوده : پرستاری از سالمند در جماران

🕰️ ساعت کاری : شبانه روزی (جمعه تعطیل)

…………………. 🔸🔹🔸 ………………….

☎️ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴

پرستاری از سالمند در جماران
پرستاری از سالمند در جماران

جماران

جَماران نام محله و دهکده‌ای در شمال شهر تهران است. جماران از توابع شمیرانات است و جزئی از منطقه ۱ شهرداری تهران به حساب می‌آید. جماران در غرب به منظریه، از جنوب به دزاشیب و کامرانیه، از شمال به حصارک و از غرب به امامزاده قاسم منتهی می‌شود.

جماران منطقه‌ای خوش‌آب‌و‌هواست و در دامنه رشته کوه البرز واقع شده و به‌طور متوسط ۱۷۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.[۱] سید روح‌الله خمینی در دوران بیماری در این منطقه، در جوار حسینیه جماران زندگی می‌کرد. اکبر هاشمی رفسنجانی نیز از سال ۱۳۵۸ تا زمان وفات در دی ۱۳۹۵ نیز در این محله در کنار منزل سید روح‌الله خمینی سکونت داشت.

مطالب مرتبط :   نگهداری از سالمند آقا ، شهران

خاندان امام جمارانی از معروفترین شخصیت‌های تاریخی جماران می‌باشند که در میان آن‌ها سید مهدی امام جمارانی به دلیل سابقه او در جمهوری اسلامی مشهورتر است.

پرستاری از سالمند در جماران

پیشینه

صورت قدیم‌تر نام جماران، جاموران بوده‌است.

دربارهٔ نام جماران برخی گفته‌اند که جُمهران ری، که‌امامزاده ادریس در آن مدفون بوده‌است، همان جماران امروزی است. همچنین به‌اعتقاد اهالی، چون در کوه‌های این محل از قدیم مار فراوان بوده و همواره مارگیران برای گرفتن مار به این ده می‌آمدند، اسم آن مخفف «جمع ماران» بوده‌است. عده‌ای نیز معتقدند که جَمَر و کمر به معنی سنگ بزرگ است و چون از این مکان سنگ‌های بزرگ به دست می‌آمده‌است، آن‌جا را جمران، یعنی محل به‌دست آمدن جمر نامیده‌اند.

مطالب مرتبط :   پرستار سالمند خانم سالم و تنها ، شهرک غرب

هنگامی که مسلمانان ری را تصرف کردند برای زیر نظر داشتن مقاومت محلی، لشکریان خود را در چند پایگاه مستقر کردند. این پایگاه‌ها در جماران، دهکده اندرمان، فیروز و رام (فیروزکوه کنونی، در راه ری به کومش) و جایی به نام شیروان (احتمالاً همان شمیران) قرار داشتند. پس از تصرف ری توسط عرب‌ها، گروهی از مردم شهر به کوه‌ها و آبادی‌های پیرامون رفته‌بودند و گروه‌های مقاومت تشکیل داده قصد بازپس‌گیری شهر را داشتند که این پایگاه‌های چهارگانه از این امر جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!