پرستار سالمند قصر دشت

پرستاری از سالمند خانم رسالت _ امروزه با صنعتی شدن جامعه سنتی ما و مشغله فراوان و بیشتر شدن دغدغه کاری، مراقبت از سالمند برای اعضای خانواده میسر نیست و آن‌ها به تنهایی نمی‌توانند از سالمند خود نگهداری کنند. در نتیجه خدماتی در جامعه تحت عنوان خدمات پرستار سالمند شکل گرفته‌است.

👵🏻 پرستار سالمند در منزل : خانم پیرهادی

📌﷽ : سالمند خانم تنها با وزن زیر 50 کیلو، پارکینسون دارن، تو روز باید کمک کنین برن دستشویی خودش خودش رو می شوره، شبا برای راحتی پرستار پوشک می شه،

💸 حقوق : 4.700.000 تومان

⏰ ساعت کاری : شبانه روزی (جمعه ها تعطیل)

🏠 محدوده : رسالت، بلوار دلاوران

✅ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴ ✅

پرستاری از سالمند خانم رسالت
پرستاری از سالمند خانم رسالت

میان‌سالی

میان‌سالی دوره‌ای از زندگی است که پس از جوانی و پیش از سالمندی می باشد. تلاش‌های مختلفی برای تعریف این دوره انجام شده است و معمولاً در حدود بین سنین ۴۰ تا ۶۵ رخ می‌دهد.

سالخوردگی جمعیت

سالخوردگی جمعیت به معنی افزایش میانه جمعیتی به دلیل کاهش نرخ باروری یا افزایش امید به زندگی در جمعیت یک منطقه است. اکثر کشورها امید به زندگی و سالخوردگی جمعیت را افزایش داده‌اند (روندهایی که برای اولین بار در کشورهای توسعه یافته پدید آمده‌است و اکنون تقریباً در همه کشورهای در حال توسعه مشاهده می‌شود). این موضوع در مورد تمام کشورها در جهان به جز ۱۸ کشور صادق است. آن ۱۸ کشور توسط سازمان ملل به عنوان «مناطق دموگرافیک» تعیین شده‌اند. جمعیت مسن در حال حاضر در بالاترین سطح خود در تاریخ بشر است. سازمان ملل میزان پیر شدن جمعیت را در قرن بیست و یکم فراتر از قرن گذشته پیشبینی می‌کند.

مطالب مرتبط :   پرستار سالمند آقا بلوار فردوس

تعداد افراد ۶۰ ساله و بالاتر از سال ۱۹۵۰ به سه برابر رسیده‌است. این عدد در سال ۲۰۰۰ به ۶۰۰ میلیون نفر و در سال ۲۰۰۶ از ۷۰۰ میلیون نفر رسید. پیش‌بینی می‌شود که جمعیت سالمندان و سالمندان پزشکی تا سال ۲۰۵۰ به ۲٫۱ میلیارد نفر برسد.کشورها از نظر میزان و سرعت پیری بسیار متفاوت هستند و سازمان ملل متحد پیشبینی می‌کند که جمعیت‌هایی که بعداً پیر خواهند شد، زمان کمتری برای انطباق با پیامدهای آن داشته باشند.

کانادا بالاترین نرخ مهاجرت سرانه در جهان را دارد که بخشی از آن برای مقابله با پیری جمعیت است. مؤسسه سی.دی. هاو، که یک اتاق فکر محافظه کار است، پیشنهاد کرده‌است که مهاجرت نمی‌تواند به عنوان یک روش مناسب برای مقابله با پیر شدن جمعیت استفاده شود. این نتیجه‌گیری در پژوهشهای سایر دانشمندان نیز مشاهده می‌شود. جمعیت شناسانی چون پیتر مک دونالد و ربکا کیپن اظهار داشتند: «وقتی میزان باروری به زیر سطح جایگزینی می‌رود، سطح بالایی از مهاجرت خالص سالانه برای حفظ هدف رشد جمعیت صفر جمعیت لازم خواهد بود.» نهاد جمعیت‌شناسیِ بین‌رشته‌ای هلند (NIDI) مسئله را اینگونه شرح می‌دهد

مطالب مرتبط :   پرستاری از سالمند 75 ساله در منزل

وظایف فرد مراقبت کننده از سالمند

سالمندان گروه خاصی از افراد جامعه هستند که مانند سایر قشرها جامعه نیازهای مختص سن خود را دارند و مراقبت از این افراد نیازمند شناخت و تخصص بالاست. در کشور ما، جمعیت سالمند روز به روز افزایش می‌یابد و به همین دلیل نیازهای مراقبتی، رفاهی و اجتماعی آن‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

امروزه با صنعتی شدن جامعه سنتی ما و مشغله فراوان و بیشتر شدن دغدغه کاری، مراقبت از سالمند برای اعضای خانواده میسر نیست و آن‌ها به تنهایی نمی‌توانند از سالمند خود نگهداری کنند. در نتیجه خدماتی در جامعه تحت عنوان خدمات پرستار سالمند شکل گرفته‌است.

پرستار سالمند فردی است که با ویژگی‌های مربوط به این دوران و روحیات و ویژگی‌های آن‌ها کاملاً آشناست و به صورت علمی آموزش دیده‌است. به دلیل تجربه زیاد و تسلط بالای این پرستاران به وظایف، خانواده‌ها به راحتی می‌توانند به آن‌ها اطمینان کنند و سالمندان خود را به آن‌ها بسپارند.

مهم‌ترین وظایف پرستاران افراد میانسال را می‌توان در پنج گروه خلاصه کرد: وظایف مربوط به بهداشت سالمند، وظایف مربوط به سلامتی جسمی، وظایف مربوط به سلامت روحی روانی، وظایف مربوط به تغذیه، وظایف مربوط به امور منزل

نگهداری سالمند در منزل, نمونه کارها
نوشتهٔ پیشین
مراقبت از سالمند سالم خزانه
نوشتهٔ بعدی
مراقب سالمند در شهرک غرب

محتوای مرتبط

پرستار سالمند بلوار فردوس

مراقب سالمند خیابان آزادی

مراقبت از سالمند پارکینسونی در منزل

مراقبت از سالمند پارکینسونی در منزل

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

پرستاری از سالمند آزادی

پرستاری و مراقبت از سالمند شهرک غرب

امور منزل و آشپزی ، اکباتان

امور منزل و آشپزی ، اکباتان

پرستاری از سالمند پوشکی پونک

پرستاری از سالمند پوشکی پونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!