هویج از چه مواد مغذی تشکیل شده

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. تغذیه
  8. chevron_right
  9. هویج از چه مواد مغذی تشکیل شده

مصرف هویج چه تاثیراتی روی بینایی ما میگذارد و موجب چه تغییراتی در قوای بینایی ما می شود چار خودن آب هویج ازقدیم الایام برای بینایی توصیه شده است هویج از چه مواد مغذی تشکیل شده است.

مصرف هویج

ممکن است شما هم از پدر و مادرتان، به خصوص در دوران کودکی، شنیده باشید که خوردن هویج برای سلامتی چشم ها مفید است ولی اغلب این توصیه را جدی نگرفته اید. بررسی های اخیر محققان نشان می دهد که این توصیه می تواند موثر باشد چون هویج این توانایی را دارد که پیری چشم را دفع کند.

در واقع، نتایج مطالعات آنان نشان می دهد که رنگدانه هایی به نام کاروتنوئید می توانند بیماری های چشمی مرتبط با افزایش سن مثل دژنراسیون ماکولا را از شما دور کنند. کاروتنوئیدها همان رنگدانه های قرمز و نارنجی هستند که در محصولاتی مثل هویج، سیب زمینی شیرین و فلفل دلمه ای وجود دارند، یا همان رنگدانه های سبز در اسفناج، کلم بروکلی و کلم پیچ.

در حالی که این مطالعه، رابطه علت و معلولی مستقیمی را نشان نمی دهد، اما دکتر پل برنشتاین، استاد چشم پزشکی دانشگاه یوتا، می گوید: من هم به بیمارانم می گویم که مصرف میوه و سبزیجات برای سلامت چشم خیلی مهم است و این مطالعه، همین نکته را تایید می کند .

نتایج نهایی این مطالعه که در JAMA Ophthalmology منتشر شده است، نشان می دهد افرادی که از کاروتنوئیدها خیلی زیاد استفاده می کنند، در مقایسه با افرادی که کم ترین مصرف را دارند، تا ۴۰ درصد کمتر با خطر دژنراسیون ماکولای وابسته به سن، روبه رو می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
همین الان تماس بگیرید!