همراه بیمار در بیمارستان اختر

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. بیمارستان
  4. chevron_right
  5. همراه بیمار در بیمارستان اختر

همراه بیمار در بیمارستان اختر

🚑 همراه بیمار در بیمارستان : آقای پور دخت

📌 : همراه بیمار آقایی که برای کار های شخصیشون نیاز به کمک دارن

⏰ ساعت کاری : ۸:۰۰ فردا

🏥 محدوده : همراه بیمار در بیمارستان اختر

…………………. 🔸🔹🔸 ………………….

☎️ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴

همراه بیمار در بیمارستان اختر
همراه بیمار در بیمارستان اختر

بیمارستان اختر

تاریخچه:
این بیمارستان درسال ۱۳۲۵ توسط خانم اخترالملوک سهرابی وقف هلال احمر گردیده است .ساختمان مرکزی درسال ۱۳۳۲ تاسیس گردیده و تحویل ارتش آمریکا شده است .ساختمانهای شماره ۱و ۲ متعلق به فرمانفرمائیان نیز که در سال ۱۳۵۸در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفته بود مجموعا“ با ساختمان مرکزی به وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی واگذار گردید .پس از ادغام بهداری و دانشگاهها درسال ۱۳۶۵ به عنوان مرکز پزشکی آموزشی درمانی جزء واحد های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهیدبهشتی قرارگرفت.

ساختمان بیمارستان‌های مدرن

ساختمان بیمارستان‌های مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که زحمت پرسنل پزشکی و احتمال آلودگی را به حداقل رسانده و در عین حال کارایی کل سیستم را به حداکثر می‌رسانند. در بیمارستان‌های مدرن تلاش می‌شود زمان سفر برای پرسنل در داخل بیمارستان و جابجایی بیماران بین واحدها تسهیل و به حداقل رسانده شود. سازه این ساختمان‌ها همچنین باید توان تحمل بخش‌های سنگینی مانند اتاق‌های رادیولوژی و عمل را داشته باشد و در طراحی باید فضای لازم برای سیم‌کشی، لوله‌کشی و دفع زباله تجهیزات خاص در نظر گرفته شود

همراه بیمار در بیمارستان اختر
شکل یک بیمارستان به شدت از چگونگی دسترسی به آن و مسیرهای رفت و آمد متأثر است؛ بنابراین، در این مورد تصمیم‌گیری شود که یک شکل مانند ستون فقرات با شعبات انتخاب شود یا مسیرهای رفت و آمد از یک هسته مرکزی به شکل شعاع‌ها خارج شوند. تنظیم ارتباطاتات عمودی در داخل یک بیمارستان باید طوری طراحی شود که قسمت‌های عملکردی، مراقبت، درمان، تأمین، دسترسی به بیماران ممنوع‌الملاقات، حیاط سرویس به صورت کارامد به هم مرتبط و در دسترس باشند.
برخی از بیمارستان‌های جدید اکنون سعی دارند طرحی را ایجاد کنند که نیازهای روانی بیمار را نیز در نظر بگیرد، مانند تأمین هوای تازه، نمای بهتر و الگوهای رنگ دلپذیرتر. این ایده‌ها به اواخر قرن هجدهم برمی گردد، زمانی که مفهوم تأمین هوای تازه و دسترسی به «قدرت‌های شفابخش طبیعت» برای اولین بار توسط معماران بیمارستان در بهبود ساختمان‌های خود استفاده شد.
مطالب مرتبط :   مراقب بیمار در بیمارستان فیروز آبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!