مصرف گردو و جوانه گندم در دوران بارداری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار بیمار در منزل
  4. chevron_right
  5. مصرف گردو و جوانه گندم در دوران بارداری

دکتر مسعود کیمیاگر با اشاره به باورهای غلط مادران در هنگام بارداری اظهار داشت:

مصرف گردو و جوانه گندم در دوران بارداری برای سلامت اعصاب جنین لازم است

بسیاری از خانم هایی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند معمولا با توصیه های تغذیه ای درست و نادرست اطرافیان و بزرگترها مواجه می شوند و توصیه می شود که خانم های باردار به هیچ عنوان به این توصیه ها عمل نکنند.

وی با بیان این که خانم های باردار از سه ماه سوم بارداری روزانه تنها به ۳۰۰ کالری بیشتر نیاز دارند، گفت: خانم باردار باید فقط حدود یک ششم نیازش اضافه تر غذا بخورد و نباید آنها را وادار کنیم تا مقدار زیادی غذا بخوردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: اگر خانمی شش قاشق پلو می خورد باید هفت قاشق بخورد و اگر در حالت عادی سه عدد میوه مصرف می کرد در زمن بارداری باید پنج میوه بخوردند.

دکتر کیمیاگر خاطرنشان کرد: خانم های باردار می توانند با خوردن یک لیوان شیر، دو عدد میوه بیشتر و یک کف دست نان و یا یک تکه گوشت بیشتر نیاز غذایی خود را در دوران بادراری تآمین کنند.

 کسانیکه از داشتن مو این زیبایی خدادادی به هر نحوی بی بهره اند سعی می کنند تا با استفاده از روش های ممکن موهای خود را زیباتر جلوه دهند.

طاسی در کمین برخی زنان در آرایشگاه‌ها

پرپشت کردن و بلند کردن مو در آرایشگاههای زنانه موضوعی است که در ده سال اخیر رشد زیادی داشته است و قیمت گزاف و مضرات و کوتاه مدت بودن مدت عمر این موها هم نتوانسته است جذابیت آن را در نزد خانم ها کاهش دهد و همچنان شاهد خانم هایی هستیم که حاضرند با پرداخت هزینه های گزافی این کار را انجام دهند.

اکستنشن روشی است که در آن تکه موهای مصنوعی بنابه درخواست هر فرد در بین موها گذاشته می شود تا موها پرپشت تر و بلند تر شوند در بسیاری از آرایشگاهها جنس این موها را طبیعی و موی زنان هندی و یا تارهای یال اسب عنوان می کنند در حالیکه حقیقت چیزی جز این است و اکثر این تارها از نوع خاصی پلاستیک ساخته شده است.

در یکی از روش ها ،یک دسته باریک از موها جدا شده و کمی بالاتر از ریشه موها محلول چسبناک خاصی به نام کراتین زده می شود و موهای مصنوعی به موهای طبیعی فرد چسبانده می شود ،در روش دیگر از کلیپس های خاصی استفاده می شود و موها بوسیله کلیپس به موهای طبیعی متصل می شود که هر کدام عوارض خاص خود را دارد.

در مرحله دیگر که عوارض کمتری دارد موهای مصنوعی به موهای طبیعی بافته می شود.

 معمولا این روش ها در مورد خانم هایی استفاده می شود که با کم پشتی مو دست و پنجه نرم می کنند غافل از اینکه چسب به کار برده شده در این روش ها و کششی که در موهای ثابت فرد ایجاد می شود برای تحمل موهای مصنوعی ریزش موی فرد را بیشتر می کند و باعث ریزش موی سکه ای در افراد می شود.

با توجه به سابقه ۳۵ ساله کاشت مو در جهان حدود ۱۰ سال است که اضافه کردن مو در ایران و بالاخص در پایتخت کشورمان رواج زیادی پیدا کرده است به گونه ای که با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه می رسیم که ماهیانه حدود ۴ هزار نفر و در سال تقریباً ۴۸ هزار نفر در تهران اقدام به این کار می کنند.

و شاید یکی از دلایل این شیوع این کار بی اطلاعی جامعه بانوان کشور از مضرات و عواقب این کار است نگهداری از موهای اضافه شده به موهای طبیعی با مشکلات زیادی همراه است عدم شستشوی مناسب یکی از مواردی است که پس از مدتی باعث گره خوردن موها می شود.

که باز کردن این گره ها باعث کنده شدن حجمی از موها می شود و در روزهای ابتدایی نیز در موقع خوابیدن مشکلات زیادی را برای خانم  ها ایجاد می کند و سردرد ابتدایی ترین عارضه ای است که در روزهای اول گریبان خانم های طرفدار زیبایی را می گیرد.

از طرف دیگر در فصل گرما و تابستان به دلیل تمایل خانم ها به ابراز این زیبایی در استخرها درخواست ها برای اکستنشن افزایش پیدا می کند درصورتیکه نمک و کلر موجود در آب استخر علاوه بر اینکه باعث کمرنگ شدن موهای مصنوعی می شود باعث گره خوردن تارهای مو نیز می شود که به مرور زمان پشیمانی را برای خانم ها به همراه دارد.

الهه صادقی یکی از متخصصین انجام اکستنشن با اشاره به اینکه این کار صرفاً جنبه تبلیغاتی برای شرکت های تولیدکننده موهای مصنوعی است و برای آرایشگران نیز صرفاً سود مالی را در پی دارد گفت: اضافه کردن مو به موهای طبیعی اگر توسط متخصصین این امر انجام شود عوارض کمتری را درپی خواهد داشت.

اما انجام این کار حتماً با عوارض خواهد بود که ابتدایی ترین آن افزایش ریزش مو مخصوصاً در خانم هایی است که تارهای موی ضعیف و حجم موی کمی دارند اما متاسفانه میزان درخواست خانم ها هر روز بیشتر می شود وبسیاری از خانم های جوان زیبایی چند روزه را به طاسی دائم ترجیح می دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر کراتین و بافت دوخت کردن نیز یکی از راههای اضافه کردن مو است که تمام این کارها برای آرایشگران صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد اگر اکستنشن فقط به صورت موقت باشد یک ربع تا ۲۰ دقیقه بر روی هر دسته از مو کار می شود و به عنوان مثال ۱۰ دسته مو اضافه می شود.

که اگر به صورتی باشد که دو هفته یا سه هفته بعد فرد بخواهد آن موها را جدا کند آسیبی نمی  زند اما اگر بیشتر طول بکشد مو قطعاً آسیب می بیند مخصوصاً در مواردی که مو دوخت می شود و چسب می شود.

صادقی افزود: رینگ یکی از وسایلی است که یک دسته از موی طبیعی را به یک دسته دیگر متصل می کند و چون نمی شود دانه دانه تارهای مو داخل این رینگ برود و از سوی دیگر تارهای دیگر هم ناخواسته وارد این رینگ می شود موقع درآوردن مو کنده می شود.

کراتین هم نوعی چسب است که وقتی فرد زیر دوش آب گرم میرود نرم می شود موهای اطراف به آن چسب می چسبد و بعد از چند روز موها گلوله گلوله می شود.

سومین کار دوخت است که اگر دوخت را انجام دهیم بعد از دو سه هفته چون شستشو خوب انجام نمی شود بوضوح کپک در بین موها دیده می شود و بوی بسیار بدی را ایجاد می کند،بافت خطری ندارد اما ماندگاری ندارد چون با رشد موها موهای بافته شده ریزش پیدا می کند.

بازهم در موقع شستشو با مشکل مواجه می شوند چون دست بین تارهای مو نمی تواند حرکت کند و برس خورده نمی شود بنابراین شوره و موخوره در موهای طبیعی ایجاد می شود.

کسانیکه دچار کم پشتی مو هستند اغلب از این روش استفاده می کند اما از آنجا که مشتری برای آرایشگر مانند یک بیمار است باید به مردم آگاهی داده شود چراکه در سالهای بالا دیگر مویی ندارند که از زیبایی آن استفاده کنند.

در فصل های متفاوت درخواست برای این کار متفاوت است اما تابستان و خرداد تا اوایل آبان اوج درخواست ها است هم اکنون در ماه ۱۰ تا ۱۵ نفر این کار را انجام  می دهند.

وی با اشاره به هزینه های بالای این کار گفت: در مناطق مختلف هزینه ها متفاوت است در شمال تهران شاخه ای ۱۰۰ هزار تومان،در غرب تهران از شاخه ای ۴۵ هزار تومان آغاز می شود و اگر برای هر فرد حداقل ۱۰ شاخه استفاده شود حداقل ۴۵۰ هزار تومان هزینه در بردارد و بسته به جنس و مدل مو قیمت ها متفاوت است.

بنابراین، افزایش ریزش مو و طاسی، شوره، کپک،گره شدن موها و سردرد از عوارض انجام اکستنشن است.

اما از عوارض بهداشتی این مورد که بگذریم در پاسخ به این سؤال که آیا این کار از نظر شرعی نیز مشکلی را ایجاد می کند یا خیر،سید سعید آقائیان مدرس حوزه و دانشگاه گفت : از آنجا که اگر در غسل به اندازه سر مویی از بدن نشسته بماند غسل باطل می شود.

اضافه کردن مو درصورتیکه مانع از رسیدن آب غسل به قسمتی از بدن شود مانند مواردی که از چسب استفاده می شود ، غسل باطل می گردد. امیدواریم با افزایش آگاهی ها، دختران و زنان زیبایی های زودگذر را با زیبایی های ذاتی خود تعویض نکنند و دل به زیبایی های فریبنده نسپرند.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   بخورید، بنوشید و جوانتر بنظر برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!