مراقبت از سالمند در شهریار _ شهرستان شهریار، واقع در غرب استان تهران ، مرکز آن شهریار که قبلاً علیشاه عوض گفته می‌شد . این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۷۴۴٬۲۱۰ نفر دوازدهمین شهرستان پرجمعیت ایران محسوب می‌شود.

👴🏻👵🏻 پرستار سالمند آقا : خانم رنجبر

📌: سالمند آقا باید کمک کنین راه بره تا دستشویی (توالت فرنگی) با واکر راه می رن، با همسرشون زندگی می کنن و کمک در امور منزل، نیروی خانم

💸 حقوق : 6.000.000 تومان

⏰ ساعت کاری : 8 صبح تا 7 عصر (جمعه ها تعطیل)

🏠 محدوده : شهریار، فردوسیه، یوسف آباد فیرسی

…………………. 🔸🔹🔸 ………………….

☎️ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴

مراقبت از سالمند در شهریار
مراقبت از سالمند در شهریار

مراقبت از سالمند در شهریار

شهرستان شهریار، واقع در غرب استان تهران ، مرکز آن شهریار که قبلاً علیشاه عوض گفته می‌شد . این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۷۴۴٬۲۱۰ نفر دوازدهمین شهرستان پرجمعیت ایران محسوب می‌شود.جمعیت شهریار را بیشتر ترک ها تشکیل میدهند ولی مردم لر و مردم کرد و دیگر اقوام ایران در این شهر ساکن اند

مطالب مرتبط :   مراقبت از سالمند خانم پوشکی ، نواب

این شهرستان به نگین سرسبز غرب تهران مشهور است که در آن انواع میوه‌ها کشت می‌شود، از جمله میوه‌های کشت شده در این شهرستان انگور – هلو – زرد آلو – آلبالو – گوجه سبز و … می‌باشد. شهرستان شهریار پرجمعیت‌ترین شهرستان ایران است که مرکز استان نمی باشد.

تاریخ

در کتاب جغرافیای تاریخی سرزمین‌های خلافت شرقی و لغت‌نامه دهخدا و فرهنگ معین از شهریار چنین یاد شده‌است:

شهریار. [ش َ] (اِخ) بخشی از شهر تهران که ۱۷۰۰۰ تن سکنه دارد و مرکز آن علیشاه عوض و دیه‌های آن «[[وحیدیه ]]» و «رباطکریم» است. (از فرهنگ فارسی معین). در کتاب‌های جغرافیایی قدیم این نام را به یکی از ولایات مشهور نزدیک ری داده‌اند، و حمدالله مستوفی از قلعه‌ای به همین نام که در شمال شهر بوده‌است یاد می‌کند و بعداً شرف الدین علی یزدی در شرح جنگ‌های تیمور اسم شهریار را به ری داده‌است. (از ترجمهٔ سرزمین‌های خلافت شرقی ص ۲۳۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!