مراقب سالمند در منزل رسالت

مراقبت از سالمند خانم یوسف آباد _ مطالعات جهانی از افزایش روزافزون این بیماری‌ها در میان جمعیت سالمند در جوامع مختلف دنیا نشان دارد و گفته می‌شود در حال حاضر ۳۶ میلیون نفر مبتلا به آلزایمر و ۴٫۳ میلیون نفر مبتلا به پارکینسون در سراسر جهان هستند.

👵🏻 پرستار سالمند در منزل : خانم حسیبی

📌﷽ : مراقبت از سالمند خانم با وزن 55 کیلو پوشکی و آلزایمر، دخترشون هم برای دستشویی بردن کمک می کنن، امور منزل و آشپزی هم کمک می کنن، گرستار توانمند 40 تا 50 سال

💸 حقوق : 5.600.000 تومان

⏰ ساعت کاری : شبانه روزی (چهارشنبه ها تعطیل)

🏠 محدوده : یوسف آباد، ابن سینا

✅ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴ ✅

 

مراقبت از سالمند خانم یوسف آباد
مراقبت از سالمند خانم یوسف آباد

سالمندی در ایران

مطالعات جهانی از افزایش روزافزون این بیماری‌ها در میان جمعیت سالمند در جوامع مختلف دنیا نشان دارد و گفته می‌شود در حال حاضر ۳۶ میلیون نفر مبتلا به آلزایمر و ۴٫۳ میلیون نفر مبتلا به پارکینسون در سراسر جهان هستند. پیش بینی‌ها حاکی است که با توجه به افزایش جمعیت سالمند در جهان، آمار مبتلایان به آلزایمر تا سال ۲۰۵۰ به ۱۱۵ میلیون نفر و مبتلایان به پارکینسون به ۹ میلیون نفر خواهد رسید. آلزایمر و پارکینسون از جمله مهمترین بیماری‌های سیستم عصبی دوره سالمندی است که به گفته متخصصان، با توجه به سیر افزایش جمعیت سالمند در ایران در صورت نبود اقدامات پیشگیرانه لازم، در سال‌های آتی شیوع بالایی می‌یابد.

مطالب مرتبط :   پرستار سالمند آقا بلوار فردوس

مراقبت از سالمند خانم یوسف آباد

عوامل احتمالی دخیل در بیماری آلزایمر

کاهش سطح استیل­کولین در مغز: استیل کولین یک ناقل عصبی بسیار مهم به حساب می­آید به­ طوری­که اگر به هر دلیلی سطح این ناقل عصبی در سیناپس­های مغزی کاهش پیدا کند، علایم بیماری آلزایمر پدیدار می­گردد. از علل کاهش سطح استیل­کولین در سیناپس­ها می­توان به افزایش غلظت استیل­کولین­استراز(مهارکننده­ی استیل­کولین) و یا کاهش ATP میتوکندریایی اشاره کرد.

استرس اکسیداتیو:­­گونه­های اکسیژن فعال (ROS) از قبیل رادیکال­های سوپراکسید، پراکسید هیدروژن و هیدروکسیل به طور مداوم در ارگانیسم­های هوازی تولید می­شوند. در شرایط عادی سطح شکل­گیری ROS در تعادل با ظرفیت آنتی‌اکسیدان سلول می­باشد.

مراقبت از سالمند خانم یوسف آباد

درصورتی که سلول به مدت طولانی در معرض استرس­های محیطی مثل گرما، UV و غیره قرار گیرد و یا در سیستم دفاعی آنتی­اکسیدان بدن اختلالی ایجاد شود، این تعادل به هم می­خورد و سطح تولید ROS بیشتر از ظرفیت آنتی­اکسیدان بدن خواهد بود.

مطالب مرتبط :   پرستاری سالمندان nursing

نتیجه­ی چنین حالتی ایجاد استرس اکسیداتیو و به دنبال آن آسیب اکسیداتیو پروتئین­ها، لیپیدها و DNA خواهد بود. سیستم عصبی مرکزی(CNS) به­ علت مصرف زیاد اکسیژن و دارا بودن مقادیر بالای اسیدچرب غیراشباع، به استرس اکسیداتیو حساس می­باشد. ROS  در طی زنجیره­ی تنفس­سلولی تولید می­شود و به همین دلیل میتوکندری­ها مهم­ترین منبع تولید این ترکیبات در سلول­ به حساب می­آیند.

پروتئین­های بتاآمیوئید و تائو: ناهنجاری­های پاتولوژیکی بیماری آلزایمر می­تواند شامل رسوب دو پروتئین بتاآمیلوئید و تائو باشد. پروتئین­های بتاآمیلوئید در خارج از نورون رسوب می­کنند اما پروتئین­های تائو در داخل نورون قرار می­گیرند. در هردو شکل، رسوب­ها متشکل از تجمع پروتئین­ها با تاخوردگی اشتباه می­باشند. این ضایعات باید به تعداد کافی وجود داشته­ باشند تا باعث بروز آسیب بافتی لازم برای ایجاد بیماری آلزایمر شوند.

 

,
نوشتهٔ پیشین
مراقبت از سالمند خانم
نوشتهٔ بعدی
مراقبت از سالمند سالم خزانه

محتوای مرتبط

مراقبت از سالمند خانم شهر قدس

نگهداری از سالمند چیتگر

پرستار سالمد خانم سالم در شهر قدس

پرستار سالمد خانم سالم در شهر قدس

پرستار زوج سالمند در منزل ، خیابان شریعتی

پرستار زوج سالمند در منزل ، خیابان شریعتی

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

پرستار سالمند در اراج

پرستار سالمند سیدخندان

مراقبت از سالمند خانمی که با عصا راه می ره ، انتهای نواب

مراقبت از سالمند خانمی که با عصا راه می ره ، انتهای نواب

پرستاری از سالمند خانم مجدیه

پرستاری از سالمند خانم مجدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!