مراقبت از سالمند خانم تنها ، پیروزی

نام فایل : خانم سورانی


توضیحات : مراقبت از سالمند خانم تنها و شبا پوشک و روزها هم از این توالت سیارها، دستگاه اُکسیژن بهشون وصل هست و روزی دوبار باید ظرف آب دستگاه رو پر کنین


حقوق : 3.000.000 تومان


ساعت کاری : شبانه روزی


محدوده :  پیروزی


تاریخ : دوشنبه / 26 اسفند 1398


تماس با پرستار سلام

88499404


یک مراقب و پرستار خوب چه وظایفی دارد؟

امروزه در مراکز خدمات رسانی مراقبت از سالمند یک امر اساسی و مهم است. اکثر سالمندان نیاز به مراقب و پرستار سالمند دارند زیرا در این دوران بسیاری از توانایی  سالمندان کم میشود. در دوران کهولت سن افراد نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند. نگهداری از سالمند بسیار برای خانواده مشکل است. زیرا مشکلات اقتصادی زیاد شده و تمام اعضای خانواده برای کسب درآمد در بیرون از منزل کار میکنند و فرصت مراقبت از سالمند را ندارند. به همین خاطر نیازمند به یک مراقب سالمند هستند. البته به این نکته نیز باید توجه کرد که نگهداری از سالمند به صبوری بسیار احتیاج دارد.

سالمندان به دو گروه تقسیم میشوند؛ سالمندانی که کارهای شخصی خود را انجام میدهند و برای کارهای منزل یا خرید بیرون، به مراقب سالمند احتیاج دارند. گروه دوم کسانی که کارهای شخصی خود را نمیتوانند انجام دهند و به یک پرستار سالمند احتیاج دارند تا در حمام کردن، دستشویی رفتن، لباس پوشیدن کمکشان کنند.

مطالب مرتبط :   مراقبت از سالمند آقا ظفر

برخی سالمندان نیاز به همدم و هم صحبت دارند و برای همین نیاز به مراقب سالمند دارند. تا به رفع غم و نگرانی های سالمندان بپردازد.

مراقب سالمندی که از طرف مراکز برای شما فرستاده میشود توانایی بالایی دارد و آموزش دیده است. و به شما این اطمینان را میدهد تا از سالمند شما به خوبی مراقبت کند.

وظایف مراقب سالمند

مراقب سالمند همیشه باید در کنار سالمند باشد. وقتی که از خانه خارج میشود یا نیاز به دکتر دارد وظیفه او همراهی سالمند یا بیمار است.

هر سالمندی دارای رژیم غذایی خاصی است. پرستار سالمند باید طبق رژیم غذایی که سالمند دارد غذا آماده کند. مثلا غذاهای چرب موجب چربی خون در سالمندان میشود. همچنین غذای سالمند باید به موقع آماده شود.

بیشتر سالمندان به بیرون رفتن علاقه دارند و در خانه ماندن آنها را کسل میکند. دوست دارند به پارک بروند و از طبیعت آنجا استفاده کنند. پرستار سالمند موظف است سالمند را همراهی کند.

همچنین سالمندان نیازمند دیدن اقوام و خویشاوندان خود هستند و دیدار با دوستانشان تداعی خاطرات خوبی برای آنهاست.

مطالب مرتبط :   استخدام پرستار سالمند تهران

همانطور که گفتیم سالمندان به دو دسته تقسیم میشوند. گروه دوم افرادی بودند که نمیتوانستند کارهای شخصی خود را انجام دهند و نیاز به کمک داشتند. مراقب سالمند باید به این افراد کمک کند. مراقب سالمند باید به نظافت سالمند اهمیت دهد و به تعویض پوشک او بپردازد تا دچار بیماریهای عفونی نشود.

امروزه افراد کار آزموده ای در مراکز خدمات پرستاری در منزل هستند که میتوانند مراقب خوبی برای سالمند ها باشند. البته باید از مراکز تخصصی و دارای مجوز استفاده کرد. استفاده نکردن از مراکز مجاز میتواند مشکلات جبران ناپذیری به بار آورد.


خدمات پرستاری, خدمات پرستاری در منزل, نگهداری سالمند در منزل, نمونه کارها
نوشتهٔ پیشین
مراقبت از سالمند خانوم پوشکی ، 30 متری جی
نوشتهٔ بعدی
مراقب از سالمند خانم که لگنش شکسته ، نازی اباد

محتوای مرتبط

مراقبت و امور منزل خاوران

مراقب سالمند در منزل رسالت

پرستار سالمند خانم نیاوران

پرستار سالمند خانم نیاوران

پرستار سالمند در منزل شهریار

پرستار سالمند در منزل شهریار

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

تزریق سرم در نیاوران

تزریق سرم در نیاوران

هزینه نظافت منزل در سال 1401 در پاسدارن

هزینه نظافت منزل در سال 1401 در پاسدارن

همراه بیمار در بیمارستان معیری

همراه بیمار در بیمارستان معیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!