مبارزه با بیماری ها بوسیله رژیم غذایی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار بیمار در منزل
  4. chevron_right
  5. سلامت
  6. chevron_right
  7. مبارزه با بیماری ها بوسیله رژیم غذایی

با افزایش آمار بیماری های غیرقابل اجتناب در هر سال، ممکن است در جستجوی راهی برای بالا بردن میزان موادمغذی برای مبارزه با بیماری ها در رژیم غذایی خود باشید.

مواد غذایی سرشار از ایندولس

براساس تحقیقات دانشگاه پزشکی استنفورد در ایالات متحده، ترکیبات موجود در موادغذایی به نام فیتوکمیکال ها باعث کاهش خطر پیشرفت بیماری ها از جمله فشارخون بالا، دیابت و سرطان می شود. ایندولس نوعی فیتوکمیکال بوده که با پیشگیری از ابتلا به سرطان در ارتباط است. همچنین برای افزایش میزان مصرفی ایندولس در رژیم غذایی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

سرطان

مطالعات نشان می دهد که فیتوکمیکال ایندول- ۳- کاربینول دارای خواص ضدسرطانی است. سرطان زمانی پدید می آید که سلول های غیرطبیعی در وضعیتی غیرقابل کنترل رشد می کنند. به طور طبیعی سلول ها در جریان فرآیند مرگ برنامه ریزی شده ی سلول به نام آپوپتوز قرار می گیرند. اما گسترش رشد سلول های سرطانی به این دلیل است که آنها مانع از آپوپتوز می شوند.

فواید

مصرف مقدار بالایی از سبزیجات کلمیان با کاهش خطر ابتلا به سرطان در ارتباط است. ایندولس فعالیت ضدسرطانی دارد. براساس مقاله منتشر شده در مجله تغذیه، ایندول- ۳- کاربینول باعث مهار سلول های سرطان پروستات می شوند. شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد ایندول- ۳- کاربینول به پیشگیری و درمان سرطان پروستات کمک می کند. همچنین فواید ایندول- ۳- کاربینول در مورد سرطان سینه و روده نیز صادق است.

منابع غنی

پیروی از یک رژیم غذایی سرشار از میوه ها، سبزیجات و غلات ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها کمک کند. کلم ها منابعی غنی از ایندولس به حساب می آیند. این گروه از سبزیجات شامل کلم بروکسل، بروکلی، بوک چوی، کلم و شلغم است. همچنین در صورت ابتلا به اختلالات تیروئید، قبل از افزایش میزان کلم ها در رژیم غذایی با پزشک خود مشورت کنید. به طور کلی کلم ها می توانند موجب سرکوب عملکرد تیروئید شوند.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   سیستم ارتودنسی اینویزالاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!