غذاهای پرچرب و ابتلا به سرطان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. اطلاعات عمومی
  8. chevron_right
  9. غذاهای پرچرب و ابتلا به سرطان

 مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه همدان گفت: براساس تحقیقات پزشکان غذاهای پرچرب ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

غذاهای پرچرب کانون خطر سرطان

 ممصرف غذاهای حاوی چربی اشباع شده، کلسترول و رژیمی که چربی آن بالا است می‌تواند خطر ابتلا به سرطان‎ های پستان، پروستات، کولون و رکتوم را افزایش دهد.وی اضافه کرد: امروزه الگوهای غذایی پرچرب و نیز حاوی شیرینی و غذاهای شیرین فاقد مواد مغذی و معدنی است و به افزایش سرطان کمک می کند

کاظم زاده با تاکید بر لزوم مصرف گوشت‌ های کم‏ چرب در برنامه غذایی روزانه ، گفت: گوشت همواره یکی از وعده های غذایی روزانه محسوب می شود و بهتر است پیش از طبخ گوشت، چربی ها جدا شوند.وی به مصرف کنندگان توصیه کرد؛ از گوشت سفید به ویژه ماهی به جای گوشت قرمز استفاده کنند و پیش از پخت نیز پوست و چربی آن را جدا شود.

کاظم زاده در ادامه با اشاره به لزوم استفاده از مواد لبنی کم چرب گفت: محصولات لبنی کم ‌چرب دارای منابع کافی از پروتئین، ویتامین‎ها و مواد معدنی به ویژه کلسیم هستند.وی خاطرنشان کرد: همچنین مصرف غذاهای حاوی ویتامین A، بتاکاروتن و ویتامین C احتمال ابتلا به سرطان‌ها را کاهش می‎دهند.

وی با اشاره به جایگزین کردن میوه ‌ها و سبزی‎ ها به جای تنقلات سرخ شده، گفت: در رژیم غذایی روزانه از سبزی‎های برگی شکل و سبز تیره، زرد، نارنجی و میوه‏‎ها بویژه مرکبات استفاده کنید.مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه یادآور شد: سبزی‎ های خانواده کلم بیشترین کاهش‌ دهنده ابتلا به انواع سرطان‎ها هستند چرا که منابع مطلوب از فیبر، ویتامین‏‎ها و مواد معدنی را دارند.

وی توصیه کرد: با توجه به برچسب غذاها و میزان چربی و کالری و فیبر در آنها سعی شود برنامه غذایی مناسب روزانه مورد استفاده قرار گیرد.هم اکنون بیش از سه هزار نفر در همدان مبتلا به انواع سرطان هستند.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   سیب نشسته!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!