علائم عفونت ریوی در سالمندان

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

# علائم عفونت ریوی در سالمندان # علائم مرگ سالمندان # علائم مرگ سالمند # نشانه های مرگ در سالمندان

این مقاله مرتبط با علائم مرگ سالمندان و علائم عفونت ریوی در سالمندان می باشد با ما همراه باشید.

پرستار سلام در زمینه پرستاری مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل نیز فعالیت می کند و یکی از خدمات پُر درخواست شرکت ما می باشد.

بیماری های دوران سالمندی متفاوت تر و متنوع تر از دوران جوانی است و یکی از بیماری هایی که در سالمندان نسبتا رایج است، بیماری های ریوی در سنین بالاست.

از سوی دیگر و از آنجا که این روزها زیاد صحبت از تزریق واکسن آنفلوآنزا می شود، بی مناسبت ندیدم که به انواع شایع بیماری های ریوی در سالمندان اشاره کنیم و یادآور شویم که یکی از راه های کم کردن شانس ابتلا به این بیماری ها، تزریق سالانه واکسن آنفلوآنزا است.

که در زمان نوشتن این متن ایران دومین کشور موفق در دنیا در زمینه ساخت واکسن نوترکیب آنفولانزا است.

سالمندان بیشتر از جوانان در معرض خطر عفونت های ریوی هستند و مهم ترین دلیل آن هم ضعف سیستم ایمنی در افراد پس از میانسالی است.

به طور طبیعی (البته طبیعی نیست ولی چون سالنتدان ما از تغذیه مناسب برخوردارد نیستند و ورزش هم نمی کنند و متعاقباً اکثراً سبک زندگی درستی هم ندارند از این کلمه استفاده کرده ایم ولی فکر نکنید که طبیعی است) انسان ها بعد از 50 سالگی دچار ضعف سیستم ایمنی می شوند و هر چه سن افزایش می یابد عوارض این ضعف با شدت بیشتری نمایان می شود.

پرستار سالمند سالم در منزل پرستار سلام
پرستار سالمند سالم در منزل پرستار سلام

یکی از عوارضی که ضعف سیستم ایمنی روی بدن دارد، افزایش احتمال ابتلا به عفونت در سالمندی است. البته عفونت های ریوی در هر سنی خطرناک هستند ولی در سالمندان این خطر بیشتر است.

نشانه های مرگ در سالمندان

عفونت ریوی همچنان یکی از دلایل اصلی و از مهم ترین علائم مرگ سالمند ( نشانه های مرگ در سالمندان ) در مرگ و میر افراد میانسال و سالمند و حتی کودکان است. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای کاهش مرگ و میر سالمندان در اثر بیماری، شناخت مواردی است که احتمال عفونت ریه را در سالمندان بالا می برد تا با جلوگیری از آنها بتوان احتمال را به حداقل رساند.

عوامل خطرساز عفونت ریوی در سالمندان

7 علامت و عامل علائم مرگ سالمند و سالمندان

نشانه های مرگ در سالمندان

* سیگار: سالمندانی که سیگار می کشند، بیشتر از سایر همسالان خود در معرض ابتلا به عفونت های ریوی هستند.

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

* کم تحرکی: دراز کشیدن زیاد و بی تحرکی، باعث می شود ترشحات در ریه تجمع پیدا کند و این مسئله باعث بالا رفتن شانس عفونت دستگاه تنفس می شود.

استفاده نکنی ازدست می دی، اگر از عصلاتتان و حتی حافظه و هر چیزی دیگری که استفاده نکنید از دستش می دهید، فرقی نمی کند سالمند هستید یا جوان، کم تحرکی از نشانه های مرگ در سالمندان و حتی جوانان و میانسالان است.

* عدم تزریق واکسن آنفلوآنزا: این واکسن شانس بروز بعضی از عفونت های ویروسی ریه را کمتر می کند و باید سالیانه تزریق شود.

* مصرف برخی از داروها: از داروهایی استفاده می کنند که باعث خشکی دهان و بزاق می شود. بعضی از داروها مانند داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی با کاهش ترشح بزاق و توقف ویروس ها در مجاری تنفسی، زمینه را برای ابتلا به عفونت های ریوی مهیا می کنند.

مطالب مرتبط :   کمبود ویتامین D

* دیابت: سالمندانی که به دیابت کنترل نشده مبتلا هستند، بیشتر از سایر همسالان خود در معرض ابتلا به عفونت های ریه می باشند و از نشانه های مرگ در سالمندان است.

پرستار سلام سالمندان سیگاری حتماً باید سیگار را ترک کنند
پرستار سلام سالمندان سیگاری حتماً باید سیگار را ترک کنند پرستار سالمند در منزل تهران

* دمانس یا آلزایمر: در این افراد سطح هوشیاری پایین است. ممکن است داروهای خواب اور هم برای بیمار تجویز شود، در نتیجه اختلال در بلع در بیماران مشاهده می شود که احتمال برگشت محتویات حلق و دهان آغشته به میکروب را به مجاری ریوی بالا می برد.

علائم عفونت ریوی در سالمندان

علامت عفونت ریوی در جوانان با سالمندان متفاوت است. در افراد جوان معمولا بیماری با سرفه حاد، خلط به رنگ زرد و تنگی نفس و تب و لرز شروع می شود و به شکل حاد و پر سروصداست و ظرف مدت کوتاهی حتما فرد را به سوی پزشک سوق می دهد،

چقدر عجیب : ولی در سن بالا این علائم وجود ندارد و تنها علامتی که نشانه بروز بیماری است، کاهش سطح هوشیاری سالمند است. یعنی بیمار بدون سرفه، خلط و … فقط دچار خواب آلودگی می شود و خواب آلودگی تنها علامت عفونت تنفسی بیمار است.

همچنین در سنین بالا بعضی از سالمندان در خانه سالمندان نگهداری می شوند. زندگی در مراکز نگهداری باعث می شود سالمندان در معرض عفونت های خاص که اتفاقا خطرناک هم هستند قرار گیرند. این افراد نسبت به کسانی که در خانه مسکونی زندگی می کنند بیشتر در معرض خطر هستند.

این دو سه خط بالا رو پرستار سلام نگفته بلکه دانشمندان گفتند پس به جای بردن سالمند عزیز خود به سرای سالمندان که ممکن است در آنجا با علائم بسیار خاموش که در قسمت بالا ذکر شد دچار عفونت ریه، کم تحرکی، نا اُمیدی، و حتی آلزایمر شود

دیگه چرا برای اینکه پول در بیارید آلزایمر رو هم اضافه کردید؟

عزیزم دانشمندان ثابت کرده اند که اگر از عضلات خود استفاده نکنید آن ها را از دست می دهید و این امر در همه چیز صادق است مانند حافظه که اگر از حافظه خود استفاده نکنید آن را از دست می دهید و …

پس پرستار سلام برای پرستاری مراقبت و نگهداری از سالمند شما در منزل خودتان و یا در منزل خودشان بهترین گزینه است و ثابت کردیم که بهترین گزینه می باشد.

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

خانواده ها نسبت به کاهش هوشیاری ( کاهش هوشیاری از مهم ترین علائم مرگ سالمند می باشد ) سالمند و هر علائم غیرعادی هوشیار باشند و خیلی زود سالمند را به اولین مرکز درمانی برسانند.

هر چقدر درمان با تاخیر باشد، احتمال پیشرفت بیماری و فوت سالمندانی که کهنسال هستند، بیشتر خواهد شد.

بیماری های انسدادی مزمن ریه

تا سال 2020، COPD یا بیماری انسدادی مزمن ریوی سومین علت مرگ و میر سالمندان ( علائم مرگ سالمندان ) را به خود اختصاص داده.

پیش بینی می شود در سال های آینده از هر 6 زن یک نفر و از هر 4 مرد یک نفر بعد از 55 سالگی به بیماری انسدادی مزمن ریوی مبتلا باشند.

بروز این بیماری ارتباط زیادی با سن دارد. عامل اصلی بروز بیماری انسدادی مزمن ریوی، سیگار است. مهمترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ترک سیگار است.

در صورت ابتلای سالمند بهترین درمان استفاده از اسپری ها و داروهای استنشاقی است.

البته مصرف این داروها در سن بالا با مشکلاتی همراه است و حتما باید نحوه درست استفاده از اسپری به سالمندان آموزش داده شود. مهم است که هماهنگی بین دست و تنفس وجود داشته باشد

مطالب مرتبط :   موثرتر از شربت سرفه

ولی اغلب سالمندانی که سن بالایی هم دارند نمی توانند این هماهنگی را به خوبی ایجاد کنند و درست مصرف نکردن دارو باعث پیشرفت بیماری خواهد شد.

اگر به این مرحله خدای نکرده سالمند شما رسید با پرستار سلام تماس بگیرید تا یک پرستار سالمند در منزل 24 ساعته برای شما هماهنگ شود،

با توجه به محتوای چند سطر بالاتر دانشمندان ثابت کرده اند که بردن سالمند یه خانه سالمندان خودش یکی از مواردی است که ممکن است موجب عفونت ریه در سالمندان شود و شدیدترین عامل مرگ و میر سالمندان است.

پس در این شرایط بردن سالمند به سالمندان عقلانی نیست و بهترین گزینه درخواست پرستار سالمند در منزل می باشد که اگر در اُستان تهران و اُستان البرز هستید پرستار سلام در خدمت شما هست و به زودی در سایر اُستان ها نیز با افتخار در خدمتتان خواهیم بود.

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

تقویت ریه سالمندان
 • وقت خود را در فضای باز بگذرانید …
 • کیفیت هوای داخل خانه را بهبود ببخشید …
 • آب بیشتری بنوشید …
 • سیگار نکشید …
 • از قلیان و سیگار های الکترونیک دوری کنید …
 • اطرافیان را ترغیب کنید سیگار نکشند چون دود آن برای هوای محیط و اطرفیان مضر است …
 • فعالیت انجام دهید و ورزش کنید …
 • پیشگیری و مراقبت کنیذ از خودتان در مقابل بیماری های تنفسی …
 • چکاپ های دوره ای ریه انجام دهید …
 • دست هایتان را مرتب با آب و صابون بشویید ..
 • دور از بوی مواد ضد عفونی کننده قوی و مواد صنعتی مانند بنزین بمانید …

بیماری های همراه

حدود 4 درصد از مبتلایان به COPD به بیماری های روان شناختی مانند افسردگی و اضطراب مبتلا هستند. به همین دلیل ممکن است داروهای تجویز شده را به خوبی مصرف نکنند یا نسبت به بیماری بی توجه باشند. در این افراد احتمال فوت در اثر بیماری COPD بسیار زیاد است.

بیماری دیگری که با بیماری انسدادی مزمن ریوی همراه است، بیماری های قلبی است. افرادی که سیگار می کشند در معرض بیماری های قلبی – ریوی قرار دارند. وجود این 2 بیماری همراه با سی او پی دی (بیماری انسدادی مزمن ریوی مهم ترین علائم مرگ سالمند ) احتمال مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.

چنین بیمارانی معمولا علائمی از تنگی نفس را دارند. بیماری های انسدادی مزمن ریوی شامل برونشیت مزمن، برونشکتازی و آمفیزم هستند که باعث انسداد در مجاری راه های هوایی می شوند.

این انسداد پیشرونده است و بیماران باید یا در بیمارستان بستری شوند و یا از آی سی یو در منزل پرستار سلام برای سالمندان و … استفاده کنند تا اکسیژن تراپی و اقدامات درمانی دارویی برای شان انجام گیرد.

سالمندان سیگاری حتما باید سیگار را ترک کنند.

گرداوری از گروه انفورماتیک خدمات پرستاری در منزل تهران پرستار سلام

خدمات پرستاری در منزل پرستار سلام

مدیریت پرستار سلام: با توجه به هزینه های سنگین مراقبتی و پرستاری از سالمند و بیمار در منزل و همچنین برای سایر خدمات پرستار سلام، پرستار سلام تنها شرکتی است که در حد توان خود کد هدیه تخفیف بدون تاریخ انقضا و فقط یکبار قابل استفاده برای هر کد ملی را در بخش منوی سایت، قسمت درخواست با تخفیف برای شما عزیزان قرار داده است،

حدمات دیگر پرستار سالمند منجمله پرستاری مراقبت و نگهداری از کودک و بیمار در منزل تهران و همراه بیمار در بیمارستان و … می باشد، هر خدماتی در منزل نیاز باشد پرستار سلام در خدمت شماست با افتخار …

نوشتهٔ پیشین
سردرد!
نوشتهٔ بعدی
دلیل حساسیت دندانی بعد از ترمیم دندان چیست؟

محتوای مرتبط

پرستار | کودک خود را همان طور که هست بپذیرید

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

تفاوت دویدن روی تردمیل با فضای بیرون

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

خودتان را از گرسنگی نکشید، پرخوری هم نکنید.

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

همراه بیمار در بیمارستان مدرس

همراه بیمار در بیمارستان مدرس

پرستاری از سالمند آقای پوشکی ، سید خنان

پرستاری از سالمند آقای پوشکی ، سید خنان

امور منزل فلکه سوم تهران پارس

امور منزل در خیابان سئول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!