سیب نشسته!!

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

موقعیت: زمانی که می‌خواهید مسافرت بروید ، در یخچال را باز می‌کنید و یک سیب معطر و خوشمزه را برمی‌دارید تا به هنگام گرسنگی در جاده از آن استفاده کنید ولی متاسفانه یک موضوع مهم را فراموش می‌کنید و آن هم شستن سیب است. حتما با خود فکر می‌کنید که آن را با لباس خود تمیز می‌کنید و سپس می‌خورید اما این طرز فکر نادرست است.

چیزی که باید در مورد آن نگران باشید: سیب ممکن است در نگاه اول درخشان و تمیز به نظر برسد اما اینگونه نیست. اگر بتوانید آن را زیر میکروسکوپ تماشا کنید، متوجه خواهید شد که گاز زدن سیب نشسته به معنای خوردن مواد سمی و شیمیایی است که بر روی آن وجود دارد.

بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد: بدیهی است بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد وجود مواد بیماری‌زا بر روی آن است که با خوردن سیب نشسته وارد بدن خواهد شد. افرادی که سیستم ایمنی سالمی ندارند ممکن است با خوردن همان سیب به بیماری مبتلا شوند.همانطور که می‌دانید برای اینکه سیب به دست شما برسد سفر طول و درازی را از مزرعه تا خانه طی می‌کند. در این مسیر ممکن است با میکروارگانیسم‌های مضری در تماس بوده باشد. بر اساس مطالعات انجام شده توسط مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، بیش از ۹ میلیون نفر از افراد در سال با خوردن غذاهای آلوده بیمار می‌شوند و در این میان میوه و سبزیجات سهم ۴۶ درصدی از این بیماری‌ها را دارند. مواد بیماری زایی همچون E. coli ، سالمونلا، لیستریا و نورو ویروس می‌توانند باعث ایجاد اسهال و تب شوند یا نارسایی کلیه و عفونت مجاری ادرار را موجب گردند.

اما پاتوژن‌ها(مواد بیماری زا) تنها مشکل موجود نیستند: سیبی که از روی درخت به زمین می‌افتد، ممکن است با مدفوع حیوانات نیز در تماس باشد. همچنین سیب بر اساس مطالعات انجام شده یکی از محصولاتی است که آفت کش زیادی بر روی آن باقی می‌ماند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه ایالت تنسی نشان می‌دهد که کشوی سبزیجات کثیف‌ترین بخش از یخچال فریزر شماست و ممکن است باکتری‌های زیادی در آن وجود داشته باشد. فکر نکنید که سیب ارگانیک نشسته می‌تواند سالم باشد. سطوح کمتر جلایافته آن نیز می‌تواند مشکلات موجود را بیشتر کند. سیب‌هایی که به صورت ارگانیک رشد پیدا می‌کنند ممکن است حفره‌های زیادی برای حشرات و موجودات دیگر داشته باشند. بنابراین باکتری‌ها می‌توانند از خارج به داخل آن حرکت کنند.

چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ خبر خوب این است که من تا به حال نشنیده‌ام کسی از طریق باکتری‌های موجود بر روی سیب بیمار شده باشد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که پاک کردن سیب با دستمال کاغذی می‌تواند باکتری‌های موجود بر روی آن را کاهش دهد. با اینحال ،شستن سبزیجات و میوه‌ها همیشه یک گزینه عالی برای از بین بردن مواد بیماری زا و آفت کش‌ها بوده است. شاید بتوان گفت که شستن سیب با دست و آب روان، بهترین روش برای پاک کردن آن است.

 

مطالب مرتبط :   افسردگی و فراموشی

 

 

گرداوری از گروه انفورماتیک خدمات پرستاری در منزل طنین

منبع : majalesalamat.com

پرستار بیمار در منزل, پرستار کودک, پرستاری کودک, خدمات پرستاری در منزل, نگهداری از کودک
نوشتهٔ پیشین
قانقاریا
نوشتهٔ بعدی
تحقیقات انجام شده در مورد ماساژ و یبوست

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

خط چشم گربه ای بسیار صاف با چسب نواری

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

راه داشتن فرزند زیبا

بهترین میوه ها برای عضله سازی و تقویت ماهیچه های بدن

بهترین میوه ها برای عضله سازی و تقویت ماهیچه های بدن

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

مراقبت از سالمند خانم سالم حکیمیه

مراقبت از سالمند خانم سالم حکیمیه

پرستار سالمند در منزل تهران

پرستار سالمند در منزل تهران

انجام امور منزل و آشپزی ، کامرانیه

انجام امور منزل و آشپزی ، کامرانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!