روش های مفید مقابله با پوسیدگی دندان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. اطلاعات عمومی
  8. chevron_right
  9. روش های مفید مقابله با پوسیدگی دندان

با استفاده از برخی روش های مفید می توانید مانع پوسیدگی دندان خود شوید می خواهیم بهترین روش های درمانی خانگی را در این زمینه برایتان توضیح دهیم.

مشکلات رایج دندان

متخصصان استرالیایی در یک مطالعه هفت ساله دریافتند تمامی موارد پوسیدگی دندان‌ها مشابه یکدیگر نیستند و به همین دلیل همه انواع پوسیدگی‌ها نیازی به روش‌های درمانی سنتی ندارند.

گروهی از دندانپزشکان استرالیایی با بیان اینکه تمامی موارد پوسیدگی دندان به یک شکل بروز نمی‌کنند، تاکید کردند: در بسیاری از موارد، پوسیدگی دندان را می‌توان درمان کرد یا متوقف ساخت و در نتیجه از شیوه سنتی پر کردن آنها جلوگیری کرد.

استفاده از فلوراید، مسواک کردن دندان‌ها به شیوه درست و تغییر رژیم غذایی، بخشی از توصیه‌های ‌دندانپزشکان برای متوقف کردن پوسیدگی سطحی دندان‌هاست.

زمانی که پوسیدگی ظاهر شود، معمولا دندان به شیوه سنتی پر می‌شود. دکتر «وندن ایوانس» از دانشگاه سیدنی در این رابطه گفت: از مدت‌ها قبل این باور وجود داشته که پوسیدگی دندان یک پدیده پیش رونده با سرعت بالاست و بهترین روش در کنترل آن، شناسایی به موقع پوسیدگی و برطرف ساختن فوری آن به منظور جلوگیری از تبدیل شدن به حفره عمیق پوسیدگی است.

این دندانپزشک افزود: به طور متوسط چهار تا هشت سال طول می‌کشد تا پوسیدگی از لایه بیرونی و سطحی دندان به لایه داخلی پیشروی کند. این زمان طولانی برای آن است که پوسیدگی تشخیص داده و پیش از تبدیل شدن به حفره عمیق و نیاز به پر کردن، درمان و کنترل شود.

متخصصان استرالیایی معتقدند میزان پوسیدگی دندان در افرادی که به چهار نکته زیر توجه داشته باشند، ۳۰ تا ۵۰ درصد کمتر می‌شود:

– فلوراید درمانی در مراحل اولیه پوسیدگی دندان

– توجه به مهارت‌های صحیح مسواک کردن دندان

– کاهش مصرف خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های مضر برای دندان

– معاینه دندان‌ها برای بررسی پوسیدگی‌های احتمالی

 ایوانس همچنین افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد با تشخیص به موقع، پوسیدگی دندان‌ها را می‌توان متوقف کرد و در نتیجه نیاز به پر کردن آنها به میزان چشمگیر کاهش می‌یابد.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
همین الان تماس بگیرید!