رازهای استفاده از سایه‌ی چشم

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

بکار بردن سایه چشم می‌تواند کم و بیش مشکل به نظر برسد. ولی شما باید  رنگ متناسب با رنگ چشم خود رابرگزینید، بعدا باید بفهمید که چطوری سایه‌های گوناگون را روی پلک خود بکار ببرید

در این مقاله برخی از رازهای استفاده از سایه‌ی چشم را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

چگونه به درستی سایه بزنیم؟

این کار شامل ۵ مرحله‌ی آستر یا زیرسازی، رنگ زمینه خنثی، رنگِ چین گوشه چشم و برجسته کننده می‌باشد که توضیحات مربوط به هر مورد در ادامه آمده است:

۱- مرحله اول: آستر یا زیرسازی

زمانی که بخواهیم سایه‌ی چشم تمام طول روز بر روی پلک باقی بماند، قبل از زدن سایه، بر روی پلک زیرسازی انجام دهید. اما چرا این کار خیلی مهم است؟ اگر شما پلک‌های چربی دارید و یا در گرمای تابستان، آستر، سایه چشم را در جای خود نگه می‌دارد. با این کار شما خواهید دید که حتی پس از دویدن‌های طولانی، سایه شما تکان نخورده است.
اما از چه ابزارهایی برای این کار استفاده کنیم؟ شما می‌توانید از نوک انگشت خود برای این کار استفاده نمایید، گوش پاک‌کن هم وسیله کارآمدی برای این منظور می‌باشد، اما برخی افراد که واقعاً علاقمند به کارهای آرایشی هستند، از براش مخصوص برای این کار استفاده می‌کنند.

۲- مرحله دوم: یک رنگ خنثی روی پلک بزنید

در پالت سایه شما، رنگ‌های متنوعی وجود دارد. شما می‌خواهید یک رنگ خنثی انتخاب کنید، نه خیلی تیره و نه خیلی روشن. این رنگ را روی کل پلک خود، تا بالای چینِ گوشه چشم بزنید. برای اینکه چشم‌های شما دراماتیک‌تر به نظر برسد، می‌توانید رنگ را کمی تیره‌تر انتخاب کنید، اما اگر رنگ چشم و پوست شما روشن است، چشم‌های شما خشن به نظر می‌رسد. پس بهتر است از سایه‌ی روشن‌تر استفاده نمایید.

۳- مرحله سوم: چین گوشه چشم را با سایه‌ای تیره ترکیب کنید

در مرحله بعد، سایه‌ای تیره رنگ را در چینِ گوشه چشم خود ترکیب نمایید. با شروع از داخل چشم، خطی نازک رو به رشد که ضخیم‌تر می‌شود و به بیرون چینِ گوشه چشم گسترش می‌یابد، بکشید.
اگر یک پالت سایه‌ی سه رنگ دارید، تیره‎‌ترین رنگ را برای این کار انتخاب کنید. اگر پالت شما چهار رنگ است سومین رنگِ تیره‌ی پالت را انتخاب نموده و اگر از پالت سایه استفاده نمی‌کنید، رنگی را برگزینید که با رنگ سایه‌ی زمینه‌ی شما هم خانواده باشد. اطمینان حاصل نمایید که پلک‌ها با هم هماهنگ هستند.

۴- مرحله ۴: رنگ روشن‌تر و برجسته‌تر به بالای چین چشم اضافه کنید

اگر احساس می‌کنید که چشم شما هنوز به رنگ بیشتری احتیاج دارد، می‌توانید روشن‌ترین رنگ پالت سایه را انتخاب و درست در بالای چینِ چشم ترکیب نمایید. سعی کنید که سایه را تا زیر استخوان ابرو نگه دارید و رنگ تا استخوان ابرو بیاید، چرا که رنگ‌های روشن‌تر برای این قسمت بهتر هستند. از استفاده از رنگ‌های تیره در این قسمت خودداری نمایید.
سایه پلک خود را مانند رنگین کمان در نظر بگیرد، ترکیبی یکپارچه از روشن به تیره و مجدداً به روشن. اگر فیلم‌های آموزشی آرایشی را تماشا کنید، خواهید دید که چقدر ترکیب کردن رنگ‌ها در سایه زدن مهم است. هر دو پلک باید هماهنگ بوده و رنگ‌ها باید حالت رنگین کمانی داشته باشند.

۵- مرحله ۵: به گوشه داخلی چشم سایه روشن بزنید

برای بازتر شدن چشمان، انگشت کوچک خود را در روشن‌ترین رنگ پالت سایه فشار داده و سپس آن را به گوشه‌ی داخلی چشم فشار دهید.
این راز آرایشگران برای بازتر و بیدارتر نشان دادن چشمان می‌باشد. هیچ چیز بهتر از این باعث نمی‌شود که چشمان شما بازتر به نظر برسد. البته من از این ترفند خیلی زیاد استفاده نمی‌کنم. اما این کار برای رویدادهای خاص، قرارهای مهم و میهمانی‌های بعد از ظهر بسیار شگفت‌انگیز است.

۲- چگونه یک پالت سایه انتخاب کنیم؟

کلید انتخاب درست پالت سایه، در نظر گرفتن رنگ چشمان می‌باشد. شما می‌خواهید که چشمان شما زیباتر به نظر برسد، پس بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک پالت رنگ متضاد است بر روی پلک شماست.
چشمان آبی با سایه‌ی طلایی و قهوه‌ای بسیار زیبا به نظر می‌رسد. چشمان سبز با سایه‌های صورتی و قهوه‌ای شگفت‌انگیز می‌شوند. چشمان قهوه‌ای و قهوه‌ای تیره با رنگ‌های آبی، سبز، بادنجانی، بنفش تیره و یاقوتی، فوق‌العاده به نظر می‌رسند. رنگ‌های خاکستری و بنفش کمرنگ هم برای همه رنگ چشمی زیبا هستند.

۳- برای انتخاب سایه از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خرید سایه‌ها و لوازم آرایشی از فروشگاه‌هایی خرید کنید که فروشنده‌های آن به شما کمک کنند تا لوازمی که با پوست و رنگ چشمتان تناسب دارد، خریداری نموده و همچنین نکاتی در خصوص کاربرد آنها به شما ارائه دهند.

۴- چگونگی استفاده از تن رنگ‌های جواهری بر روی پلک

رنگ‌های با تُن جواهری که رنگدانه‌های تیره دارند، برای خانم‌های با رنگ پوست زیتونی بسیار عالی می‌باشند. اگر شما رنگ پوست صورتی، پوست روشن، موهای روشن و چشم‌های روشن دارید، رنگ‌های غلیظ مانند بنفش تیره، سبز یا آبی ممکن بر روی پوست شما زیادی خشن به نظر برسند.

۵- مراقب به سایه‌های اکلیلی باشید!

سایه‌های اکلیلی چشم‌ها را واقعاً زیبا و درشت نشان می‌دهد، اما از طرفی باعث می‌شوند پلک‌های سنگین، خطوط و چروک‌ها برجسته‌تر نمایان شوند.
اگر شما هنوز چروکی بر روی پلک‌هایتان ظاهر نشده است، داشتن ظاهری زیبا با این سایه را امتحان کنید. کمی سایه طلایی براق بر روی استخوان ابرو بزنید، بسیار زیبا و با شکوه خواهید شد.

۶- فوم اپلیکیتورهای رایگان در سایه‌ها را دور بریزید

بهترین وسیله برای استعمال سایه براش می‌باشد. شما می‌توانید تنها یک جفت از آن را تهیه نمایید: سایز متوسط برای سایه زمینه و یکی برای زدن سایه روی چین گوشه چشم. همچنین شما می‌توانید یک براش کوچک‌تر برای زدن برق‌ها و براش زاویه‌ای برای زدن سایه به عنوان خط چشم، تهیه نمایید.

۷- چطور از سایه برای کشیدن خط چشم استفاده کنیم؟

شما می‌توانید از مداد یا خط چشم‌های مایع استفاده نکرده و به جای آن از تیره‌ترین رنگ پالت سایه‌ی خود به عنوان خط چشم استفاده نمایید. از یک براش گرد کوچک استفاده نموده، آن را در سایه قهوه‌ای تیره فرو ببرید و سپس آن را در زیر مژه‌های پایین بکشید. می‌توانید با انگشت خود کمی روی آن بکشید تا آن را محوتر نمایید.
همچنین می‌توانید از یک براش زاویه‌دار برای کشیدن خط دقیق‌ و ظریف‌تر استفاده نمایید. ابتدا براش را در آب فرو ببرید تا از سایه خود، یک خط چشم مایع بسازید.

۸- چگونه سایه‌ی شما ماندگارتر می‌شود؟

حالا آستر یا زیرسازی بسیار حائز اهمیت است، چرا که می‌خواهید سایه‌ی شما برای ساعت‌ها بر روی پلک‌تان باقی بماند. من فهمیدم که راز نگه داشتن سایه در جای خودش برای ساعت‌های طولانی، زیرسازی سایه و یا آستر است.
با انتخاب برند مناسب برای زیرسازی و آستر، خواهید دید که سایه شما تمام طول روز به خوبی روی پلک شما باقی می‌ماند، حتی اگر در طول روز تمرینات ورزشی طولانی و سخت انجام دهید.

۹- ترکیب کردن، کلید اصلی است

من عاشق تماشای ویدئوهای آموزش آرایشگری و زنانی که در زدن سایه‌ی چشم نابغه می‌باشند، هستم. شما به سرعت خواهید آموخت که کلید اصلی زدن سایه چشم، که خیلی پیچیده به نظر می‌رسد، در ترکیب کردن است. شما می‌خواهید که سایه چشم‌تان به صورت کاملاً یکپارچه ترکیب شود، تقریباً شبیه به رنگین کمان. پس در ترکیب کردن سایه‌ها روی پلک بسیار دقت کنید.

۱۰- چگونه سایه چشم دودی ایجاد کنیم؟

سایه دودی یک سبک کلاسیک است که هنوز از مد نیوفتاده است. اگر قصد دارید که این سبک را به عنوان سایه‌ی چشم انتخاب نمایید، دقت کنید که رنگ را فقط روی پلک و زیر خط مژه‌های پایین داشته باشید. رنگ را در بالای چین گسترش ندهید.

۱۱- چطور چشم‌ها را درخشان‌تر و بیدارتر نشان دهیم؟

یکی از رازهای آرایشگری، زدن کمی سایه‌ی روشن در گوشه داخلی چشم است. این کار باعث می‌شود که چشمان شما درخشان‌تر و بیدارتر به نظر برسند. شما همچنین می‌توانید از یک مداد چشم سفید برای این کار استفاده نمایید، اما من متوجه شدم که روشن‌ترین رنگ پالت سایه‌، تاثیر بهتری دارد.

۱۲- آیا باید برای خرید سایه پول زیادی صرف کرد یا خیر؟

یک سایه عالی، برای تمام طول روز بر روی پلک شما خواهد ماند، اما یک سایه ارزان قیمت، تقریباً پس از آنکه قهوه‌ی اوسط صبح خود را میل نمودید، کمرنگ خواهد شد و زمان طولانی بر روی پلک شما باقی نخواهد ماند. نکته دیگر اینکه، سایه‌های با کیفیت، تنوع رنگی بیشتری دارند.

۱۳- چطور سایه‌ی چشم را با لب‌های قرمز جور کنیم؟

فکر نکنید که لب‌ها نقشی در این میان بازی نمی‌کنند! اگر شما قصد دارید که لب‌های قرمز دراماتیک داشته باشید (که هرگز از مد نمی‌افتد)، خط ناخوشایند آبی رنگ روی پلک را با استفاده ازکانسیلر یا آستر سایه بپوشانید و سپس از یک سایه روشن استفاده نمایید.

۱۴- علاقمند به آرایش طبیعی هستید؟ بهترین گزینه، مواد آرایشی معدنی

برخی دوستان تمایل به بودن در گروه سلامت دارند. آنها می‌خواهند بدانند که چه محصولاتی بر روی حیوانات امتحان نشده و کدامیک از آنها پر از مواد افتضاح و بالقوه‌ی سرطان‌زا نیست. افرادی شبیه به این دسته، در حال زیاد شدن هستند و اگر شما نمی‌خواهید که محصولات غیر طبیعی بر روی پلک خود قرار دهید، کسی شما را سرزنش نمی‌کند و این بهترین کار است. شما باید مواد آرایشی تهیه شده از مواد معدنی تهیه نمایید.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   میوه هایی در مقابل کم آب شدن بدن
پرستار کودک, پرستار کودک در منزل, پرستاری از کودک, خدمات پرستاری, خدمات پرستاری در منزل
نوشتهٔ پیشین
ناخنی که شکننده است
نوشتهٔ بعدی
چگونه طبیعت به زیبا تر شدن شما کمک کند ؟

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

زندگی سالم و ساده

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

کشیدن پوست اطراف دهان

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

چرا پروتئین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

تزریق سرم در منزل پاسداران

تزریق سرم در منزل پاسداران

نظافت و امور منزل طرشت

امور منزل و آشپزی کاشانک

ماساژ درمانی در منزل ، فرحزاد

ماساژ درمانی در منزل ، فرحزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!