تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه

یکی از مشکلاتی که خانم های جوان با آن رو به رو هستند عدم تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه است. ما در این بخش روش ساده ایی را برای تشخیص به شما معرفی کرده ایم.

از کجا متوجه تازگی مرغ شویم؟

یکی از نکته های مهمی که می تواند نشان دهنده کهنه بودن مرغ باشد، بوی نامطلوب قسمت زیر بال آن است.

اگر می خواهید از تازه بودن مرغ مطمئن باشید، باید قسمت زیر بال آن را بالا بزنید و بو کنید. بوی بد این قسمت، حاکی از کهنه بودن مرغ است. در مواردی هم فساد مرغ، از نوک بال های آن شروع می شود.

متأسفانه برخی مرغ ها اول می میرند و بعد ذبح می شوند. البته این اتفاق، بسیار به ندرت و آن هم در مرغداری های بدون نظارت که مرغ را به صورت قاچاقی می کشند، می افتد.

در هر صورت، مرغی که ابتدا مرده باشد، محل برش گردن آن ملتهب و برجسته نیست. بوی نامطلوب محوطه شکمی هم می تواند نشانه کهنه بودن مرغ باشد.

سطح گوشت و پوست مرغ تازه، نباید حالت لزج و چسبنده داشته باشد. چسبندگی سطح مرغ و تغییر رنگ مرغ به رنگ های زرد و سبز نیز نشان دهنده رشد میکروبی و کهنه بودن آن است.

دلیل خون مردگی گوشت بعضی از مرغ ها

گاهی شما هنگام پاک کردن مرغ ها، متوجه وجود خون مردگی یا کبودی هایی در قسمت ران، بال و بازوی مرغ می شوید. ۲ دلیل مختلف برای ایجاد این کبودی ها وجود دارد؛

مطالب مرتبط :   وقتی گوارشتان حال و اوضاع خوبی ندارد چه می شود؟

دلیل اول که رایج تر است، این است که هنگام جمع آوری مرغ ها در مرغداری ها، تمام چراغ ها را خاموش و فقط نور قرمزی را روشن می گذارند. مرغ ها نمی توانند در نور قرمز، محیط اطراف خود را ببینند و کور می شوند.

زمانی که کارگران در شب جمع آوری مرغ ها برای ارسال آن ها به کشتارگاه، وارد سالن می شوند، مرغ ها شروع به دویدن می کنند و در حین این کار، گاهی زیر دست و پای کارگران می مانند و عضوی از آن ها دچار کبودی می شود.

گاهی هم به دلیل بالا بودن سرعت خط کشتار در برخی کشتارگاه ها، قسمت هایی از بدن تعدادی از مرغ ها در دستگاه چیلر یا خنک کننده گیر می کند و کبود می شود.

در هر صورت، این کبودیها، کاملاً فیزیکی است و نشانه بیماری نیست. به همین دلیل هم شما می توانید فقط قسمت کبود شده را به خاطر فسادپذیری بالای آن و بدطعم بودنش جدا کنید و دور بیندازید و با خیال راحت، بقیه گوشت را مصرف کنید.

مسعود هاشم زاده، معاون سازمان دامپزشکی هم در مورد خون مردگی و کبودی مرغ ها می گوید:

اغلب خون مردگی ها در گوشت مرغ ناشی از ضربات وارد شده در مسیر مرغداری تا کشتارگاه است و مشکلی ندارند، اما اگر خون مردگی در امعاء و احشاء درونی و به صورت منتشر شده باشد، ناشی از بیماری است.

البته نظارت های انجام شده بر روند تولید گوشت مرغ از سالن های پرورشی تا کشتارگاه و بازار مصرف به گونه ای انجام می شود که، احتمال وجود بیماری در گوشت مرغ که به کشتارگاه و بازار مصرف وارد می شود؛

مطالب مرتبط :   پیشگیری از بدبویی عرق

بسیار ضعیف است.برخی اوقات خون مردگی هایی که در لاشه گوشت مرغ ایجاد می شود ، ناشی از بیماری است که علائم خاص خود را دارد.

خون مردگی ناشی از بیماری دارای علائمی مانند وجود خون مردگی در امعاء و احشاء درونی مرغ مانند سینه، روده، پراکنده بودن خون مردگی در سطح لاشه و غیره است.

عمدتاً خون مردگی های ایجاد شده در گوشت مرغ که مردم آن را مشاهده می کنند، به دلیل ضربات وارده به مرغ در فرآیند جابجایی آن از سالن های پرورشی تا کشتارگاه و بازار مصرف است،

چرا که کارگران به هنگام جمع آوری گوشت مرغ رعایت نمی کنند و با عجله در جمع آوری مرغ باعث ایجاد خون مردگی در لاشه گوشت مرغ می شوند؛

این خون مردگی مشکلی ندارد و مردم می توانند با خیال آسوده گوشت مرغ را در این شرایط مصرف کنند و با شست و شوی دقیق گوشت مرغ، این مشکل به راحتی برطرف می شود.

تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه

تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه

تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه

منبع تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه : salamati.ir


گردآوری تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه از گروه انفورماتیک موسسه پرستار سلام

تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه / پرستار سلام : مراقبت از سالمند و کودک در منزل تهران و اعزام خانه دار برای نظافت منزل و آشپزی در منزل تهران با سه شعبه در تهران و مجوز رسمی …

تشخیص گوشت مرغ تازه از کهنه / پرستار سلام
پرستار سالمند, پرستار سالمند در منزل, پرستار کودک, نگهداری سالمند, نگهداری کودک در منزل
نوشتهٔ پیشین
مصرف زیاد کباب و سرطان کلیه
نوشتهٔ بعدی
مصرف پروتئین های گیاهی

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات جوامع

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

فواید شگفت انگیز هلو

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

جوانانی که به بوتاکس میکنند

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

انجام تزریق سرم در منزل

انجام تزریقات ازگل

انجام تزریقات در رودکی

انجام تزریقات در رودکی

امور منزل و نگهداری از کودک سید خندان

امور منزل و نگهداری از کودک سید خندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!