تاثیرات هیجان در شکل گیری رفتار

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار کودک در منزل
  4. chevron_right
  5. نگهداری از کودک
  6. chevron_right
  7. تاثیرات هیجان در شکل گیری رفتار

عبدالله امیدی، گفت: هیجان ها بخشی از سیستم عصبی هستند که بر رفتار تاثیر می گذارند.

ارضای فوری خواسته های فرزندان آستانه تحمل آن ها را پائین می آورد

وی افزود: نوع هیجان می تواند رفتار را شکل دهد، مانند کسی که مضطرب است رفتار بی قراری را از خود نشان می دهد. افراد هیجانی، آستانه تحمل پائینی دارند.

امیدی اظهار داشت: آستانه تحمل در مقوله هیجان ها تعریف می شود و افراد هیجانی، آستانه تحمل پائینی نسبت به افراد دیگر دارند.

وی گفت: هیجان نامناسب موجب تکانشی بودن فرد می شود که رفتارهای جبران ناپذیر بخشی از عواقب آن محسوب می شود. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: آستانه تحمل پائین موجب تنظیم ناکافی هیجان در سیستم شناختی فرد می شود.

نقش ژنتیک در آستانه تحمل افراد

این متخصص بهداشت روانی درباره سبب شناسی آستانه تحمل گفت: برخی افراد از بدو تولد مستعد آستانه تحمل پائین هستند و با این خلق و خو به دنیا می آیند اما نباید در بحث سبب شناسی، ژنتیک و سرشت را تنها دلیل آستانه تحمل پائین و رفتارهای تکانشی دانست.

خانواده، در تعیین آستانه تحمل نقش دارد

امیدی با اشاره به محیط و اکتسابی بودن آستانه تحمل در افراد تصریح کرد: تربیت و نظام آموزش و پرورش در یادگیری رفتارهای صبورانه و بالا بردن آستانه تحمل افراد نقش مهمی را ایفا می کند. وی افزود: تعلیم و تربیت نقشی اساسی و مهم در درونی کردن رفتارهایی که نشات گرفته از آستانه تحمل بالا است، دارد.

نتیجه تامین بی چون و چرای خواسته ها

عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با انتقاد از برخی رفتارهای والدین برای توجه و ارضای خواسته های فرزندانشان گفت: متأسفانه امروزه این فرهنگ در میان افراد جامعه به وجود آمده که تمام خواسته های فرزندان باید به طور آنی تامین شود. این در حالی است که ارضای فوری خواسته های فرزندان آستانه تحمل آن ها را پائین می آورد.

وی افزود: قرار نیست همیشه کامروا باشیم و گاهی با صبر در برابر ناکامی ها و تعویق ارضای آن ها می توانیم آستانه تحمل کافی برای رویارویی با اتفاقات زندگی داشته باشیم.

زنان آستانه تحمل بالاتری نسبت به مردان دارند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان درباره میزان آستانه تحمل در زنان و مردان گفت: شواهد علمی مبنی بر بالا بودن آستانه تحمل در زنان وجود ندارد اما شواهد عینی نشان می دهد که زنان در برابر درد تحمل بیشتری نسبت به مردان نشان می دهند و از این بابت می توان گفت آستانه تحمل در زنان بیشتر از مردان است.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   عادت‌های غذایی بد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!