انجام تزریقات در منزل طرشت . کتورولاک  دارویی از دسته داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی می‌باشد که جهت تسکین دردهای متوسط تا شدید کاربرد دارد.

نمونه کار💉 انجام تزریقات در منزل طرشت : آقاى پرتو

📌 توضیحات : تزريق کتورولاک در منزل

⏰ ساعت کاری : ساعت ٢٠

🏠 محدوده : طرشت

==_____==______==_____

☎️ 02188499404

انجام تزریقات در منزل طرشت
انجام تزریقات در منزل طرشت

کتورولاک

کتورولاک (انگلیسی: Ketorolac‎) دارویی از دسته داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی می‌باشد که جهت تسکین دردهای متوسط تا شدید کاربرد دارد.

موارد تزریق کتورولاک

کتورولاک هم مانند سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی برای تسکین دردهای متوسط تا شدید و حتی دردهای پس از جراحی تجویز می‌شود.

مکانیسم اثر

انجام تزریقات در منزل طرشت _ از مهارکننده‌های قوی آنزیم سیکلواکسیژناز است. آنزیم سیکلواکسیژناز باعث تبدیل اسید آراشیدونیک به پروستاگلاندینها می‌شود. حداقل دو ایزوفرم سیکلواکسیژناز وجود دارد: Cox-1 و Cox-2. این دارو با مهار سیکلواکسیژناز تولید پروستاگلاندین‌ها و ترومبوکسان را کاهش می‌دهد و به این روش اثر ضد درد و التهاب و همچنین ضد تب خود را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط :   تزریقات در تهران

فارماکو کینتیک

پس از مصرف داخل عضلانی یا خوراکی جذب می‌شود. حداکثر غلظت پلاسمائی آن ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد است که در مورد مصرف داخل عضلانی آن نسبت به مصرف خوراکی آهسته‌تر به آن سطح غلظت می‌رسد.

بیش از ۹۹٪ آن با پروتئین پلاسما باند می‌شود. از سد خونی مغزی رد نمی‌شود ولی از جفت رد می‌شود و مقادیری از آن در شیر ترشح می‌شود. نیمه عمر نهائی آن در حدود ۴ تا ۶ ساعت و در بیماران مسن ۶ تا ۷ ساعت و در اختلال عملکرد کلیه ۹ تا ۱۰ ساعت است. حدود ۹۰٪ آن در ادرار و بقیه در مدفوع دفع می‌شود.

مطالب مرتبط :   داستان رُکن اصلی زندگی‌هامون

عوارض جانبی تزریق کتورولاک

مانند سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی اختلالات و خونریزی‌های دستگاه گوارشی، و ایجاد زخم پپتیک، کرامپ شکمی، واکنش‌های آلرژیک مثل شوک آنافیلاکسی، دیگر عوارض جانبی گزارش شده خواب آلودگی

 سرگیجه، سردرد و تغییرات مغزی و حسی، واکنشهای روانی، تعریق، خشکی دهان، تشنگی، تب، تشنج، درد عضلات، مننژیت غیرعفونی، فشار خون، تنگی نفس، ادم ریوی، برادیکاردی، درد قفسه صدری، تپش قلب، احتباس مایعات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!