امور منزل و آشپزی برای 3 نفر ، نارمک

امور منزل و آشپزی برای 3 نفر ، نارمک

نام فایل : خانم شعیبی


توضیحات : پرستار خانم برای آشپزی وامور منزل برای 3 نفر یه صورت شبانه روزی ( غذای رژیمی)


حقوق : 2.500000


ساعت کاری : شبانه روزی


محدوده : نارمک


تاریخ :11 اردیبهشت


تماس با پرستار سلام

۸۸۴۹۹۴۰۴


نگرش جامعه‌شناسان

از دیدگاه جامعه‌شناسی، خانه‌داری از نمودهای تقسیم کار جنسیتی (تقسیم کار بر اساس جنسیت) است. در تقسیم کار جنسیتی از زنان و مردان انتظار می‌رود فقط به دسته خاصی از کارها که از قبل تعیین شده‌است و به اختیار خود شخص نیست بپردازند. در این تقسیم‌بندی، زنان مسئول کارهای خانه و خانه‌داری، و بزرگ کردن بچه‌ها شمرده می‌شوند که کار بدون درآمد است. در نتیجه از نظر مالی وابسته به مردان می‌شوند و دسترسی به پولی که از آنِ خود بدانند نخواهند داشت.

بتی فریدان در کتاب پژوهشی مشهور خود، راز و رمز زنانه، به «مشکلی که نامی ندارد»، افسردگی پنهان زنانی که خانه‌دار و بدون شغل خارج از خانه هستند پرداخته‌است. آن اکلی نیز در کتاب‌های مهم خود زنِ خانه‌دار و جامعه‌شناسی خانه‌داری، برای بار اول خانه‌داری را به عنوان مسئله‌ای مهم و به عنوان «کار» مطرح کرد. به‌طور مداوم جامعه‌شناسان بیشتری به این موضوع پرداختند.

مطالب مرتبط :   انجام امور منزل و آشپزی در ولنجک

آنتونی گیدنز کارخانگی را «کار بی‌مزدی که بدون پرداخت مستقیم و خارج از حوزه یک شغل خاص انجام می‌گیرد» تعریف می‌کند. به گفته فاکس هاردینگ «در خارج از بازار بخش اعظم کارهای مراقبتی و وظایف خانگی به عهده زنان است. به کوتاهی آنکه: الگوی غالب، شامل یک «نان آور» است و به زنان نقش‌های تدبیر منزل و پرورش کودکان محول می‌شود که فرض بر این است که با طبیعت آن‌ها تناسب دارد؛ بنابراین فعالیت‌های آن‌ها در مراکز کاری محدود است. موضوعی که تمایزگذاری بین مردان کارگر و زنان مراقبت‌کننده را منعکس می‌کند.» دلفی دربارهٔ کار خانه‌داری نوشته‌است «کارگر نیروی کار خود را میفروشد در حالی که زن متأهل نیروی کارش را به رایگان واگذار میکند. حق انحصاری و نپرداختن مزد با هم ارتباط نزدیک دارند عرصه کار خانگی در چهار چوب رابطه شخصی و عام (ازدواج) در اصل نوعی بردگی است.»

گرایش‌های گوناگون فمینیسم دیدگاه‌های گوناگونی به خانه‌داری دارند. مثلاً فمینیسم رادیکال آن را «کاری در خدمت مردان و در راستای حفظ منافع مردان» دانسته، فمینیسم مارکسیستی خانه‌داری را کاری رایگان در خدمت منافع سرمایه‌داری و بازتولید نیروی کار می‌داند، و فمینیسم سوسیالیستی آن را «کاری که هم مردان و هم سرمایه‌داری از آن منتفع می‌شوند» می‌داند. اما همه این گرایش‌ها خانه‌داری را کاری واقعی می‌دانند.

مطالب مرتبط :   امور منزل و آشپزی برای سه نفر ، احمد آباد مستوفی

نظافت منزل و آشپزی, نمونه کارها
نوشتهٔ پیشین
نظافت راه پله و پارکینگ ، خیابان جیحون
نوشتهٔ بعدی
امور منزل و آشپزی برای سه نفر ، نیروی هوایی

محتوای مرتبط

انجام امور منزل ، شهررک غرب

انجام امور منزل ، شهررک غرب

امور منزل و آشپزی برای یک نفر ، ونک

امور منزل و آشپزی برای یک نفر ، ونک

امور منزل خیابان فاطمی

امور منزل و آشپزی آریاشهر

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

تزریق سرم در منزل ، نوبنیاد

تزریق سرم در منزل ، نوبنیاد

نظافت منزل ، جنت آباد مرکزی

نظافت منزل ، جنت آباد مرکزی

پرستار سالمد خانم سالم در شهر قدس

پرستار سالمد خانم سالم در شهر قدس

2 دیدگاه. پیغام بگذارید

  • محمودی
    21/06/1399 04:53

    با سلام واحترام متن بالا در صورتی است که از پرورش انسان غافل باشیم نویسنده محترم مگر اقایی که شبانه روز در حارج از منزل کار میکند وبر اساس محبت در خانواده تمام هزینه ها را پرداخت کرده وگاهی اوقات شاید یک استراحت کافی هم نداشته باشد طرز تفکر ی که شما بعنوان نویسنده زحمت نوشتن وجمع اوری ان را کشیده اید خروجیش میشود وزیر تنهایی در انگلیس خروجیش میشود پاشیدن بنیان خانواده شما اگر دو سه کلام از اموزه های ایرانی ودینی خودمان درباره ارزش همسر ومادر نگارش میداشتید بسی ارزنده تر می بود.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!