ارتباط دیابت یا پروتئین

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار بیمار در منزل
  4. chevron_right
  5. سلامت
  6. chevron_right
  7. ارتباط دیابت یا پروتئین

رژیم های غذایی حاوی مقادیر بسیار زیاد پروتئین با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ مرتبط هستند و میزان بالای پروتئین با تنظیم ضعیف انسولین در ارتباط است.

تاثیر رژیم با پروتئین کم در تنظیم قند خون افراد چاق

با این حال تاکنون مطالعات کمی به بررسی تاثیر کاهش دریافت پروتئین بر کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و سایر اختلالات متابولیکی مرتبط با چاقی پرداخته اند.

در مطالعه ای که نتایج آن به تازگی در مجله The Journal of Clinical Investigation به چاپ رسیده است محققان دریافتند رژیم های غذایی حاوی مقادیر بسیار کم پروتئین می توانند سبب بهبود تنظیم قند در موش ها و انسان ها شوند. در این مطالعه در موش های چاق رژیم غذایی حاوی پروتئین کم از اختلال در تنظیم میزان قند جلوگیری نمودند. همچنین رژیم غذایی کم پروتئین سبب بهبود تنظیم قند خون و سایر عوامل متابولیکی در یک گروه کوچک از مردان جوان سالم شد.

این یافته ها نشان داد که رژیم غذایی کم پروتئین سبب فعال شدن مسیر پاسخ های استرس در کبد و کاهش خطر بروز اختلالات متابولیکی مرتبط با چاقی می شود.

تحقیق محققان نشان می دهد درصورتیکه مرغ با حداقل دمای مناسب درونی پخته نشده باشد، باکتری Campylobacter jejuni موجود در غذا می تواند منجر به بروز بیماری «سندروم گیلن باره» شود.

  مصرف مرغ نیمه پخت منجر به فلج اندام می شود

محققان آمریکایی باکتری ای را در مرغ خوب پخته نشده یافته اند که می تواند منجر به بروز سندروم گیلن باره (GBS) شود. این سندروم یک اختلال خودایمنی است و علت اصلی فلج عصبی-عضلانی حاد در انسان ها در دنیا محسوب می شود.لیندامنسفیلد، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی میشیگان، در این باره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است که ترکیب ژنتیکی همراه با باکتری Campylobacter موجب بروز بیماری GBS می شود.»

به گفته محققان، اگر مرغ خوب پخته نشده باشد باکتری مذکور در غذا فعال باقی مانده و می تواند منجر به بروز بیماری GBS شود.از طرفی، عمدتا باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم هستند. از اینرو مصرف برخی آنتی بیوتیک های معین به منظور مقابله با علائم نورولوژیکی تاثیری نداشته و به اشتباه به خود اندام ها و بافت های بیمار حمله می کنند.

همچنین تحقیقات دیگر نیز نشان می دهند که باکتری Campylobacter jejuni موجب بروز سایر اختلالات خودایمنی نظیر بیماری التهاب روده و آرتروز نیز می شود.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   لزوم مصرف متعادل امگا ۳ و ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!