آیا واقعا پوسیدگی دندان همان کرم خوردگی دندان است

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار بیمار در منزل
  4. chevron_right
  5. سلامت
  6. chevron_right
  7. آیا واقعا پوسیدگی دندان همان کرم خوردگی دندان است

آیا واقعا پوسیدگی دندان همان کرم خوردگی دندان است و این دو ارتباطی با هم دارند و چه عواملی در این زمینه نقش بیشتری دارند و می توانند تاثیر بیشتری روی پوسیدگی و خرابی دندان بگذارند.

کرم خوردگی

دکتر کرمانشاه دندان‌پزشک با اشاره به علل درد دندان اظهار داشت: اصلی‌ترین علت شایع دندان درد، پوسیدگی آن است، به طوری که در زمانی که حرفه‌ای در لایه‌های خارجی دندان در قسمت مینا و عاج، شکل بگیرد باعث ایجاد درد می‌شود و میزان این درد مناسب با عمق حفره و آسیب دیدن عصب‌های دندان می‌باشد.

وی بیان کرد: هرچه پوسیدگی عمیق‌تر باشد درد آن کشنده‌تر است و در این بین مصرف خوراکی‌های سرد و گرم، ترش و شیرین بر شدت این درد افزوده و فوراً باید به دندان آسیب دیده برسیم و گرنه هزینه های گزافی را باید بپردازیم.

کرمانشاه با بیان اینکه عصب دندان بافتی زنده است، افزود: هنگامی که عصب دندان آسیب ببیند بافتش می‌میرد، که در اثر آن لثه آبسه کرده و باید آن را با مصرف آنتی‌بیوتیک التیام بخشید.

وی ادامه داد: از دیگر علت‌های درد دندان التهاب و آسیب دیدگی لثه است و لثه در اثر سم باکتری‌های دهان آسیب می‌بیند و باعث خونریزی لثه خواهد شد.

این دندان‌پزشک اضافه کرد: از دیگر علل بیماری‌های لثه را می‌توان به رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، سابقه خانوادگی، استعمال سیگار و بیماران دیابتی ذکر کرد.

کرمانشاه ذکر کرد: خوردن با دندان ترک خورده سبب درد شدید در این ناحیه شده که با مصرف آسپرین و مسواک‌زدن می‌توان درد را کاهش داد، ولی در صورت خوب شدن باید به دندان‌پزشک مراجعه کرد تا دندان ما بیشتر آسیب نبیند.

وی در پایان گفت: برای رفع درد دندان می‌توان از اسپری‌های بی‌حسی، کمپرس یخ و همچنین از روغن میخک که خاصیت ضدباکتری و بی‌حسی دارد استفاده کرد.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   چروک‌ها و جوش‌ها را محو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!