آیا لیف و کیسه کشیدن درست است؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. اطلاعات عمومی
  8. chevron_right
  9. آیا لیف و کیسه کشیدن درست است؟

چند بار استحمام در هفته مناسب است؟

برحسب میزان چربی پوست و مو، محل زندگی، شغل و میزان فعالیت دفعات مناسب شستشوی سر و بدن از هر روز تا هفته ای یک تا دوبار متفاوت است. افرادی که پوست و موی چربی داشته و هر روز کار و فعالیت می کنند و محیط کار یا زندگی آنها کثیف است ممکن است به شستشوی روزانه احتیاج داشته باشند. در کل در شرایط معمولا در یک شخص نوجوان ۲ تا ۳ بار استحمام در هفته کافی است.
آیا شستشوی زیاد مضر است؟
تماس طولانی و مکرر با آب، خصوصا اگر در هر بار از مواد پاک کننده نیز استفاده شود می تواند باعث خشکی شدید (و التهاب) پوست و مو و شکننده شدن موها و موخوره شود.
آیا استفاده از پاک کننده ها (صابون، شامپو و…) در زمان استحمام بهداشتی و مناسب است و در صورت مثبت بودن یک پاک کننده خوب بایستی چه خصوصیاتی داشته باشد؟ در مورد شوینده های ضد عفونی کننده چطور؟
استفاده از پاک کننده ها بستگی به شرایط محیطی و فردی دارد. افرادی که در شهرهای آلوده و کثیف به سر می برند و دائما در تماس با مواد مضر هستند و یا پوست چرب دارند استفاده از پاک کننده ها همراه با استحمام مناسب است. اما نبایستی زیاده روی نمود. در کل هر چه pH (به اصطلاح اسیدیته) یک صابون یا شامپو به pH پوست که تقریبا ۵/۷ است نزدیکتر باشد (و یا کمی اسیدی باشد) برای پوست و موهای حساس و آزرده مناسب تر است. در مورد ترکیبات ضد عفونی کننده کلا در حالت عادی هیچ نیازی به استفاده از مواد ضدعفونی کننده نیست حتی مصرف بی مورد آنها می توند زیان آور نیز باشد.
آیا لیف و کیسه کشیدن درست است؟
در سنین کودکی و نوجوانی نیازی به استفاده از لیف و کیسه نیست مگر اینکه شخص پوست چربی داشته باشد و یا کمتر از ۲ بار در هفته حمام کند. بعد از نوجوانی پوست به طرف پیر شدن حرکت می کند و لیف و کیسه کشیدن پوست باعث برداشته شدن سلول های مرده از سطح پوست و تحریک سلول های زیرین می شود و تا حدی در تضعیف روند پیر شدن پوست موثر است. البته در این رابطه بایستی از محکم کشیدن لیف و کیسه اجتناب نمود و در صورت نیاز فقط از لیف استفاده کرد و بعد از استحمام حتما یک نرم کننده و ضد آفتاب بکار برد.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   خوراکی ها و مواد غذایی مناسب پاییز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!