کافئین اعتیادآورترین نوشیدنی دنیا

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. تغذیه
  8. chevron_right
  9. کافئین اعتیادآورترین نوشیدنی دنیا

قطعاً همین طور است! اما اگر در حال نوشیدن قهوه هستید، لازم نیست همین الان لیوان خود را پایین بیاورید و آن را دور بریزید.

آیا کافئین شما را می‌کشد؟

کارشناسان می‌گویند باید طی یک جلسه ۸۰ تا ۱۰۰ فنجان قهوه بنوشید که برابر با ۶ گالن یا ۲۳ لیتر قهوه یا ۱۰ تا ۱۳ گرم قهوه خالص است. حتی اگر بتوانید این همه قهوه بنوشید، آب زیادی که در بدن جمع می‌شود قبل از هر چیز دیگری منجر به مرگ شما می‌شود زیرا مواد مغذی در جریان خون را رقیق می‌کند.

بر خلاف احتمال کمی که مبنی بر مصرف زیاد کافئین و رابطه آن به ارسال جسد شما به بیمارستان دارد اما بی‌ارتباط هم نیست. با آنکه زمان زیادی می‌برد تا کافئین منجر به مرگ شما شود اما احتمال بروز بیماری کمتر است و تأثیرات درازمدت کافئین هنوز هم در حال بررسی و مطالعه است.

به گزارش منابع خبری، در ماهی که گذشت، یک زن انگلیسی هفت فنجان اسپرسو طی ۴ ساعت نوشید. فردی که قهوه را درست کرده بود این خانم را به دلیل تپش قلب شدید و نیاز به اکسیژن بیشتر فوراً به مرکز اورژانس رساند. البته، از خطر ناشی از مصرف افراطی اسپرسو در او یک‌روزه بهبود یافت اما پزشکان توضیح دادند که او سه برابر بیشتر از مصرف مجاز روزنه (حدود ۳۰۰ میلی‌گرم یا دو تا سه فنجان کافئین) قهوه نوشیده است.

اگر این خانم علاقه‌مند به اسپرسو یک آقا بود وضعیت وحشتناک‌تری پیش می‌آمد زیرا بدن زنان می‌تواند ۲۵ درصد سریع‌تر از بدن مردان کافئین را بسوزاند.

اما اعتیادآورترین نوشیدنی دنیا چطور می‌تواند منجر به قتل شما شود؟

کافئین هم مانند سایر محرک‌ها فشار خون را بالا می‌برد، ضربان قلب را زیاد می‌کند و به طور موقت عروق خونی را کوچک می‌کند. وقتی بیش از اندازه و به طور افراطی نوشیدنی‌های حاوی کافئین بنوشید می‌تواند کشنده باشد و منجر به حمله قلبی، سکته یا دیگر مشکلات قلبی و عروقی شود.

محققان فکر می‌کنند مصرف روزانه کافئین می‌تواند خطر بیماری تسلب شرایین قلب را بیشتر کند اما تاکنون نتایج قطعی نبوده‌اند.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
همین الان تماس بگیرید!