مراقبت از سالمند خانم ، خیابان ستاری

👵🏻 سالمند خانوم سالم : خانم لک


توضیحات : مراقبت از سالمند خانم که خودش خودش رو می شوره ولی سخت راه می ره، باید کمکش کنین و مراقب باشین نیفته، پرستار خوش اخلاق باشه وزن سالمند 80 کیلو هست باید بتونین مراقب باشین که نیفته
بعد از مصاحبه هزینه تست کورنا رو بهتون پرداخت می کنن (مثل اینکه تو بیمارستان های خصوصی الان تستش 700.000 تومن هست) و اینکه چون سالمند هستند، پرستار این یه مدت دورانِ کورنا رو پنجشنبه و جمعه نره جداگانه حساب می کنن. منزل سالمند خیابان ستاری هست ولی محل مصاحبه شهرک غرب منزل دخترشون هست.


حقوق : 2.900.000 تومان


ساعت کاری : شبانه روزی


محدوده : خیابان ستاری


تاریخ : 30 فروردین / شنبه


تماس با پرستار سلام

۸۸۴۹۹۴۰۴


بیماری های رایج در خانه سالمندان

دوران سالمندی
تا سال 2050 تعداد سالمندان جهان به 2میلیارد نفر می رسد و علت این افزایش عمدتا بهبود وضعیت بهداشت و درمان است پس باید به بیماری های دوره سالمندی توجه بیشتری داشته باشیم خانه سالمندان هر چقدر هم که امن و بهداشتی باشد، مکانی است که تعداد زیادی از افرادی که عمدتا بالای 65-60 سال سن دارند، در آن ساکن اند.
سیستم ایمنی در این سن ضعیف می شود، عملکرد فیزیولوژیک به هم می خورد؛ مثلا سرفه تغییر می کند، دستگاه گردش خون ضعیف عمل می کند و مراقبت های بهداشتی هم ممکن است به خوبی انجام نگیرد. این موارد سلامت سالمند را تهدید می کنند.
سالمندان به توجه و مراقبت زیادی نیاز دارد و کوتاهی در این زمینه می تواند تاثیر زیادی در شیوع بیماری های عفونی و گسترش آن بین جمعیت سالمندان داشته باشد. در «سالمندان» این هفته به شایع ترین بیماری های عفونی در خانه سالمندان اشاره می کنیم. شناخت این بیماری ها و توضیح درباره آنها می تواند هم کمکی باشد برای پرستارانی که از سالمندان مراقبت می کنند و هم برای خود سالمند و خانواده او تا بتوانید در صورت بروز عارضه مشکوک به موقع اقدام کنند.
همان طور که می دانید امید به زندگی بالا رفته است. در سال 1900 میلادی جمعیت سالمند بالای 65 سال 15 میلیون نفر بود که حدود یک درصد از جمعیت کل دنیا را تشکیل می داد.
در سال 2000 این جمعیت به 605 میلیون نفر یعنی 10 درصد کل جمعیت دنیا رسید و تخمین زده می شود تا سال 2050 میلادی این تعداد به 2 میلیارد نفر برسد که حدود 22 درصد کل جمعیت جهان است. علت افزایش رشد جمعیت سالمند، بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی است. وقتی امید به زندگی بالا برود، طبیعی است که افراد به علت کهولت سن بیشتر بیمار شوند و به مراقبت های پزشکی بیشتری نیاز داشته باشند، حتی ممکن است بیشتر سر از مراکز سالمندان دربیاورند.
به همین دلیل شناخت بیماری های عفونی در افراد بالای 65 سال به خصوص در مراکز نگهداری از سالمندان بسیار ضروری است. در ادامه این مطلب به بیماری هایی می پردازیم که در سالمندانی که کنار خانواده زندگی می کنند نیز دیده می شود ولی در خانه سالمندان شیوع بیشتری دارد.

مطالب مرتبط :   مراقبت از سالمند آقا ، امیر آباد
پرستار سالمند در منزل, نگهداری سالمند, نگهداری سالمند در منزل, نمونه کارها
نوشتهٔ پیشین
مراقبت از سالمند خانم سالم و تنها ، شهر قدس
نوشتهٔ بعدی
پرستاری از زوج سالمند ، جنت آباد

محتوای مرتبط

مراقبت از سالمند خانم و پوشکی ، لواسان

مراقبت از سالمند خانم و پوشکی ، لواسان

پرستاری از سالمند خانوم و کودک ، پاسداران

پرستاری از سالمند خانوم و کودک ، پاسداران

پرستار سالمند 90 ساله در منزل

پرستار سالمند 90 ساله در منزل

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

کشیدن سوند در منزل ، شهید محلاتی

کشیدن سوند در منزل ، شهید محلاتی

امور منزل وآشپزی برای 4 نفر ، سعادت آباد

امور منزل وآشپزی برای 4 نفر ، سعادت آباد

مراقبت از سالمند خانم تنها ، فردیس

مراقبت از سالمند خانم تنها ، فردیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!