محبوب ترین روش جراحی پلاستیک

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

جراحی زیبایی بینی در میان پنج روش جراحی پلاستیک محبوب ترین شیوه است . برای بیمارانی که از اندازه و شکل بینی،  ناراضی هستند جراحی زیبایی بینی  را انتخاب میکنند.

از آنجا که بینی قطعا برجسته ترین ویژگی های صورت، تغییر اندازه و شکل آن می تواند تاثیر فوق العاده ای در ظاهر داشته باشند.

جراحی زیبایی بینی تا حد زیادی می تواند در بهبود تعادل ویژگی های صورت،  به بیماران در بالا بردن اعتماد به نفس کمک کند.. اگر شما در نظردارید جراحی بینی انجام دهید در این بخش با ماهمراه باشید

مي‌گويند ايراني‌ها هفت برابر ديگر مردم جهان براي جراحي بيني پا پيش مي‌گذارند و جالب اينجاست كه بر اساس همين آمارها، بيني ۵۰ درصد متقاضيان اين عمل واقعا به دستكاري نيازي ندارد.

انجمن تحقیقات راینولوژی ایران اعلام كرده است سالانه بیش از ۸۰ هزار مورد جراحی زیبایی بینی در کشور انجام مي‌شود و در واكنش به اين ارقام، روانپزشكان مي‌گويند نگاه بسياري از مراجعان به نازيبايي بيني‌شان، غيرواقعي و حتي گاهي بيمارگونه است.

روانپزشكان و حتي بسياري از متخصصان زيبايي بر اين باورند كه تصوير آرماني كه برخي مراجعان از زيبايي دارند باعث مي‌شود از جراحي بيني نتيجه دلخواه را نگيرند و درنتيجه يا يك عمر با بيني كه دوستش ندارند بسازند يا داوطلب انجام جراحي‌هاي مجدد شوند.

اگر از نظر شما هم بيني‌تان وصله‌اي ناجور روي صورت‌تان است و مي‌خواهيد بدانيد جراحي زيبايي توانايي برطرف كردن كدام‌يك از ايرادهاي بيني را دارد، گفته‌هاي دكتر عبدالجليل كلانتري‌هرمزي، استاد جراحی پلاستیک را  بخوانيد.

بينی تان پهن است

اگر به‌خاطر پهن بودن بيني به جراح زيبايي مراجعه مي‌كنيد، دعا كنيد شانس با شما يار باشد چراكه بعضی از مراجعاني كه بيني پهنی دارند با جراحي از پس رفع مشكل‌شان برمي‌آيند و برای بعضي‌هاي ديگر كار به اين خوبی‌ها پيش نمي‌رود.

اگر برای کوچک کردن بینی پهن خود به پزشک مراجعه می‌کنيد یا عیب بینی خود را صرفا پهنی ذکر می‌کنيد، متخصصان چاره‌اي جز برداشتن قسمت زیادی از گوشت بینی شما نخواهد داشت و حتي با وجود چنين اصلاحي مشكل پهني بيني شما به طور كامل رفع نخواهد شد چراكه در این نوع عمل جراحی محدودیت وجود دارد و جراح برای اینکه از پهنای پره‌های بینی بکاهد یا جلوی پهن شدن بینی را در زمان خندیدن بگیرد، باید عمل جراحی وسیعی انجام دهد و عضلات زیادی را قطع کند که این كار ممکن است به خودی خود به سلامت بینی در بعضی موارد لطمه وارد کند.

 چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

زمانی که پایه‌های بینی را به هم نزدیک می‌کنیم باید شرايط تنفس بیمار را هم در نظر بگیریم.

اگر این عمل بیش از اندازه انجام شود، ممکن است بیمار دچار مشکلات تنفسی شود بنابراین نزديك كردن پره‌ها تا رسيدن به اندازه ايده‌آل در همه موارد قابل انجام نیست یا در صورت انجام این عمل هم امکان دارد که صددرصد موفقیت‌آمیز نباشد.

بيني‌تان قوز دارد

به‌خاطر قوز بيني‌تان نگران نباشيد! یکی از عیب‌های تقریبا بارز بینی که تا حدود زیادی هم رفع می‌شود همین قوزدار بودنش است. اين برجستگي که از والدین به ارث برده می‌شود یا بر اثر شکستگی در تصادف یا حادثه‌ای به وجود می‌آید، در همه موارد قابل رفع است اما قبل از آنكه براي جراحي آماده شويد بايد تعريفي درست از برطرف كردن قوز بيني‌تان پيدا كنيد. زمانی که قوز بینی از حدی بیشتر باشد، نباید توسط جراح زیاد دست‌کاری شود و متخصص نمي‌تواند به واسطه خواست مراجعه‌کننده بینی بزرگ را بیش از اندازه کوچک كند.

چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

بعضی از بینی‌ها علاوه بر اینکه قوز دارند استخوان‌شان هم کوتاه است؛ زمانی که اینگونه افراد به پزشک مراجعه می‌کنند به آنها توضیح داده می‌شود که علاوه بر برداشتن قوز باید جراحی‌های دیگری هم روی بینی‌شان انجام شود. اگر شما هم جزو اين دسته هستيد، فراموش نكنيد عمل زیبایی یعنی متناسب‌سازی بینی بر اساس كل چهره و هرگز يك بيني ناهماهنگ را حتي اگر به‌خودي خود زيبا باشد نمي‌توانيم طبیعی و عادی معرفي كنيم.

بینی‌تان نامتقارن است

نامتقارن بودن چند دلیل دارد. ممكن است يك عمل نادرست و دستکاری قبلی بيني شما را از حالت تقارن درآورده باشد یا اينكه به صورت مادرزادی اين مشكل را به ارث برده باشيد. اگر پره‌های بینی با محور بینی تناسب یکسانی داشته باشد، معمولا با کم و زیاد کردن آنها می‌شود عدم تقارن بینی یا حفره‌هایش را برطرف کرد اما در بعضی مواقع پره‌های بینی بر یک محور نیستند مثلا قوس یکی بیشتر است و دیگری کمترکه در این موارد شبيه كردن هر دو سمت بینی خیلی سخت است.

 چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

هر قسمت بدن انسان با قسمت ديگر فرق دارد و جراح مجاز نیست که هر کاری را روی اعضای بدن بيمار انجام دهد. به طور کلی همه بینی‌ها غیر متقارن هستند و درصدی از عدم تقارن هم طبیعی به چشم می‌آید اما نامتقارني‌هاي شدید که بینی را از حالت طبیعی خارج کرده است به عمل جراحی نياز دارد و بايد به خاطر داشت با وجود تلاش‌هاي جراح، اصلاح در هیچ موردي صددرصد تقارن اتفاق نمي‌افتد.

نوك بيني‌تان گرد است

اغلب جوان‌ها در سن بلوغ احساس می‌کنند که بینی‌شان بزرگ است اما ممکن است بزرگ بودن بینی یا گوشتی و نوک گرد بودن آن حتي بعد از سال‌هاي بلوغ هم برطرف نشود و بعدها برای بیمار مشکلاتی را به وجود بیاورد. اگر نوک بینی‌ شما هم گرد است، بسته به‌شدت آن تنها تا اندازه‌اي می‌توانید به اصلاح فرم بيني اميدوار باشيد. اگر بینی‌تان غضروفی باشد، جراح در اغلب موارد نمی‌تواند کاری انجام دهد اما اگر این نوک گرد بینی به جاي غضروف گوشت یا چربی باشد، می‌شود آن را اصلاح کرد.

 چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

اصلاح اين بيني‌ها کار آسانی نیست. در بینی‌های غضروفی دست جراح برای انجام عمل جراحی خیلی بسته است و نمی‌توان تغییراتی را که بیمار خواسته صددرصد انجام داد. اگر شما هم با اين مشكل ظاهري روبه‌رو هستيد، بايد واقعيت را بپذيريد و با اين ديد كه تنها قرار است درصدي از بزرگي نوك بيني‌تان كاسته شود، زير تيغ جراحي برويد.

نوک بینی‌تان افتاده

در بینی‌هایی که مشکل افتادگی دارند با گذاشتن غضروف‌هایی که در جلوی بینی کار گذاشته می‌شود، بینی شروع به عکس‌العمل نشان دادن می‌کند و با ايجاد یک بافت طبیعی از افتادگی بینی جلوگیری می‌كند. برخي از بيماران بعد از جراحي زيبايي بيني دچار این افت مي‌شوند. دليل اين موضوع التهابی است که بر اثر انجام جراحی ايجاد شده و با خوابيدن اين التهاب، افتادگي بيني هم تا اندازه زيادي برطرف مي‌شود. دلیل ديگر افتادگي بيني بعد از جراحي، دستکاری است که در سیستم طبیعی بدن رخ داده است؛ معمولا زماني كه این مشکلات بیشتر از حد معمول به چشم مي‌آيد، نوع عملي كه روي بيني فرد انجام شده عمل مناسبی نبوده یا ستونی که برای بیمار گذاشته شده، ستون مناسبی نبوده است. اما در اغلب افتادگی‌هاي نوک بینی، اگر چارچوب و اصول عمل جراحی زیبایی رعایت نشود، ممکن است بینی بعد از عمل به حالت اولیه خود بازگردد که در این‌صورت جراح باید دوباره عمل جراحی را انجام دهد و کارهایی که در عمل اول انجام نداده در عمل دوم اصلاح کند.

چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

نتيجه‌اي كه بعد از عمل جراحي بايد انتظار آن را داشته باشيد به ميزان افتادگي بيني شما و كارآزمودگي جراحي كه سراغش مي‌رويد، بستگي دارد. اگر بي‌توجه به اين دو مورد، بيني‌تان را زير تيغ برده‌ايد، باز هم نااميد نشويد. چند ماه به بدن‌تان فرصت دهيد تا عوارضي كه به‌خاطر جراحي ايجاد شده برطرف شود و چهره‌تان بيني جديد را بپذيرد. اگر بعد از اين ماه‌ها افتادگي بيني‌تان باز هم شما را آزار داد، براي مشاوره از يك متخصص كارآزموده وقت بگيريد.

بینی‌تان خوکی است

اگر سر بینی شما رو به بالاست و حفره‌هایش از روبه‌رو دیده می‌شود، به اصطلاح متخصصان شما صاحب يك بيني خوكي هستيد. بینی‌های خوکی معمولا حاصل جراحی‌های بد هستند و كمتر كسي پيدا مي‌شود كه خوكي بودن بيني را به ارث برده باشد. اگر جراح بیش از اندازه بینی را کوتاه کرده باشد و نوک آن را غیر معمول بالا برده باشد، زمانی که از روبه‌رو به بیمار نگاه می‌کنید، به جای اینکه بینی را ببینید حفره‌هایی را مشاهده مي‌كنيد كه تمام قد روي صورت فرد ايستاده‌اند.

چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

اگر براي اصلاح بيني خوكي‌تان سراغ متخصص رفته‌ايد، چندان به اصلاح مشكل خود اميد نداشته باشيد. در صورتي كه حفره‌هاي بيني شما بعد از يك عمل جراحی به اين حالت درآمده‌اند، به‌ندرت می‌توان آن را اصلاح کرد. پس اگر هنوز دست به بيني‌تان نزده‌ايد، قبل از عمل با جراح‌تان مشورت كنيد و از اينكه قرار نيست يك بيني خوكي به شما هديه كند، مطمئن شويد.

بینی‌تان نعل اسبی است

در بعضی از بینی‌ها جراح بدون در نظر گرفتن قسمت گوشتی بینی قسمت استخوانی را زیادی کوچک می‌کند و بعد از پس كوچك كردن قسمت گوشتی برنمي‌آيد. در چنين شرايطي قسمت بالایی بینی ظریف می‌شود و قسمت پایینی آن پهن که به این بینی نعل اسبی گفته می‌شود. اگر شما صاحب چنين بيني‌ هستيد به خاطر داشته باشيد عمده مشکلات بینی و اصلاح عیوب‌شان تقریبی است و جراح برای اصلاح تمام توقعات مراجعه‌کننده دستش باز نیست اما عمده عیوب بینی در صورتی که بینی گوشتی نبوده یا استخوانش کوتاه نباشد، قابل اصلاح است.

چه نتيجه‌اي مي‌گيريد

اصلاح بيني نعل اسبي با كوچك‌كردن قسمت‌هاي ديگر بيني ممكن نيست. در چنین مواردی جراح یا نباید به بینی دست بزند یا باید به وسیله پروتز قسمت‌های کوچک شده را ترمیم و طبیعی کند. اگر جراح به اشتباه بيني شما را به اين حالت برداشته، قبل از جراحي دوم در مورد نيازهاي بيني‌تان حسابي تحقيق كنيد و به ياد داشته باشيد اصلاح بيني كه بخشي از آن بي‌اندازه كوچك شده، هميشه از حذف برجستگي‌هاي آن دشوارتر است.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   دوچرخه سواری
پرستار سالمند, پرستار سالمند در منزل, خدمات پرستاری, نگهداری سالمند, نگهداری سالمند در منزل
نوشتهٔ پیشین
زمانیکه سینه ها متناسب نیستند
نوشتهٔ بعدی
درباره انواع جراحی های زیبایی چه میزان اطلاع دارید

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزلموسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

میزان مصرف قندی برای کودکان و نوجوانان

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

مواد غذایی مفید برای اسید معده

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

در هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

نظافت منزل و آشپزی در الهیه

نظافت منزل و آشپزی در الهیه

امور منزل و نگهداری از کودک

مراقبت از کودک 2 ساله سازمان برنامه

همراه در بیمارستان اختر

همراه در بیمارستان اختر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!