داروی تزریقی کاهش دهنده کلسترول

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. تغذیه
  8. chevron_right
  9. داروی تزریقی کاهش دهنده کلسترول

محققان موفق به تولید داروی تزریقی کاهش دهنده کلسترول شده اند که کارآمدتر از استاتین است.

این داروی تزریقی Inclisiran نام دارد و کارآزمایی های بالینی نشان می دهد نسبت به قرص های کاهش دهنده کلسترول که شایع ترین آن استاتین است، بسیار موثرتر بوده و دوام بیشتری دارد. دوام این دارو بین ۴ تا ۶ ماه است و بیمار باید دو یا سه بار در سال، برای تزریق آن به پزشک مراجعه کند.
مطالعات محققان کالج امپریال لندن نشان می دهد اثرات طولانی مدت این دارو در جلوگیری از بیماری های قلبی و سکته مغزی بسیار موثر است و از سخت شدن شریان ها که نتیجه مستقیم افزایش کلسترول است، جلوگیری می کند.
در حال حاضر برای کاهش کلسترول از داروهایی نظیر آتورواستاتین و روزوواستاتین استفاده می شود که بسیار شایع هستند؛ ولی به دلیل تداخل دارویی با برخی از داروهای قلب، تجویز آن برای برخی بیماران مضر است.
نتیجه یک آزمایش دیگر نشان می دهد ترکیب استاتین با داروی Inclisiran، بیش از پیش منجر به کاهش کلسترول می شود. داروی Inclisiran در حالت عادی سبب کاهش کلسترول به میزان ۵۰ درصد می شود؛ ولی در ترکیب با استاتین، این کاهش به میزان ۶۰ درصد است.
نتایج سونوگرافی نشان می دهد کاهش کلسترول یکی از مهمترین روش های جلوگیری از سخت شدن رگ های خونی است. از طرفی کاهش کلسترول از تشکیل پلاک های خون در رگ ها و انسداد آن جلوگیری می کند.
نتایج این مطالعه در نشست سالانه انجمن قلب آمریکا در نیواورلئان ارایه شده است.

نوشیدنی های گازدار

نوشابه‌ها حاوی قند سفید و آسپارتام هستند. طعم شیرین آسپارتام که یک شیرین کننده مصنوعی است مانند قند سفید باعث افزایش ترشح انسولین می‌شود. در نتیجه بدن بسیار بیهوده خسته می‌شود.توصیه می‌کنیم به جای این قبیل نوشیدنی‌ها از آب میوه‌ها و آب سبزیجات خانگی و طبیعی استفاده کنید.

چون سرشار از ویتامین‌ها و عناصر مغذی هستند. در کنار این نوشیدنی‌ها از مصرف آب غافل نشوید. البته نیازی نیست خودتان را مجبور به نوشیدن آب کنید چون این مساله نیز باعث خستگی کلیه‌ها می‌شود، بهتر است از آب گرم یا ولرم استفاده کنید تا خستگی گرم کردن بدن کمتر شود

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
همین الان تماس بگیرید!