تقویت عضلات!

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

در بیشتر موارد، هر نوع فعالیتی که انجام می‌شود و باعث حرکت بدن می‌گردد می‌تواند کالری‌های اضافی را بسوزاند. همین امر به شما کمک می‌کند چربی بیشتری از دست بدهید. تمرینات یوگا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با استفاده از این تمرینات نیز می‌توان اندازه سینه را کمتر کرد. بافت‌های تشکیل دهنده سینه، در حقیقت بافت‌های چربی هستند بنابراین می‌توانید حجم و اندازه آن را با هر نوع فرآیندی که می‌تواند باعث سوختن چربی شود کم کنید. با این وجود اگر قصد دارید از تمرینات یوگا برای کاهش وزن خود استفاده کنید باید زمان زیادی را برای آن کنار بگذارید.

سوزاندن کالری:

برای از بین بردن چربی اضافی در بدن، باید تمریناتی را انجام دهید که باعث سوزاندن کالری می‌شود. اگر یوگا شما را تحریک می‌کند و تنها ورزشی است که انجام می‌دهید،بهتر است به آن ادامه دهید. با اینحال باید به این موضوع توجه داشته باشید که کلاس‌های هاتا یوگای استاندارد به یک فرد ۷۰ کیلوگرمی کمک می‌کند در یک جلسه ۳۰ دقیقه ای حدود ۱۴۹ کالری بسوزاند. این مقدار برابر با همان کالری است که در یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای یا دویدن یک مسافت ۱۲ مایلی با سرعت متوسط سوزانده می‌شود. اگر می خواهید ۳۵۰۰ کالری بسوزانید باید جلسات بیشتری را برای تمرینات یوگا اختصاص دهید.

همه کلاس‌ها یکسان نیستند:

زمانی که صحبت از شدت تمرینات یوگا به میان می آید، باید بدانید که همه کلاس‌ها با شرایط یکسانی برگزار نمی‌شوند. مطالعه انجام شده در انجمن ورزش آمریکا نتایج بسیار جالبی را نشان می‌دهد. در این مطالعه، محققان اثر هوازی کلاس هاتا یوگا و نیز تمرینات قدرتی را با هم مقایسه کرده اند. در تمرینات هاتا یوگا، شرکت کنندگان قدرت و انعطاف پذیری بیشتر را تجربه کرده بودند و در ساخت قفسه سینه و شکم قدرتمند موفق تر بوده اند. در طول کلاس‌های هاتا، شرکت کنندگان حدود ۱۴۴ کالری در ۵۰ دقیقه سوزانده بودند. این در حالیست که شرکت کنندگان در کلاس‌های قدرتی به طور متوسط ۲۳۷ کالری در ۵۰ دقیقه سوزانده بودند. تمرینات موجود در کلاس‌ها هاتا یوگا باعث افزایش ضربان قلب تا سطحی که تمرینات هوازی(ایروبیک) در نظر گرفته می‌شود، نشده بود. نتایج به دست آمده از این مطالعه نشان می‌دهد که برخی از تمرینات یوگا برای سوزاندن کالری بیشتر و چربی مفید خواهد بود. این در حالیست که برخی از تمرینات یوگا تنها می‌تواند انعطاف پذیری و قدرت بدن را بهبود ببخشد.

رسیدن به شدت ایده‌ال:

اگر قصد دارید از تمرینات یوگا برای سوزاندن کالری استفاده کنید به دنبال کلاس‌هایی باشید که با سرعت بیشتری حرکات را انجام می‌دهند و ضربان قلب شما را افزایش می‌دهند. این نوع کلاس‌ها ممکن است در برگیرنده کلاس‌های یوگای قدرتی، Ashtanga و Vinyasa باشد. در طول این کلاس‌ها، مربی حرکات و موقعیت‌های مختلف را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد و همین امر موجب می‌شود ضربان قلب تا حد زیادی افزایش یابد. همچنین سعی کنید شدت تمرینات خود را با بررسی ضربان قلب در اواسط تمرین مورد ارزیابی قرار دهید. اگر قلب شما ۶۰ درصد حداکثر ضربان قلب یا بالاتر از آن بود، باید بدانید که در ناحیه بهینه ورزش قرار دارید و می‌توانید از مزایای تمرین ورزشی موجود برای بهبود سیستم قلبی -عروقی و نیز سوزاندن چربی بهره مند شوید.سریع ترین روش برای محاسبه حداکثر ضربان قلب، کم کردن سن از ۲۲۰ است. هر چند این روش همیشه و برای همه افراد دقیق نیست.

تقویت عضلات:

هدف اصلی تمرینات یوگا، تنظیم و تقویت بدن، به دست آوردن تعادل و انعطاف پذیری و آرام سازی ذهن است. شما نمی‌توانید حجم چربی بدن خود را با تمریناتی کم کنید که تنها بخشی از بدن را هدف قرار می‌دهند. اما اگر بر روی ناحیه سینه خود حساس هستید و در مورد آن نگرانید، سعی کنید تمرکز ویژه‌ای بر روی این قسمت داشته باشید و عضلات آن را محکم تر و قوی تر کنید. حرکات کلاسیک همچون پلانک، حرکت گربه/سگ و سایر موارد می‌تواند عضلات سینه را هدف قرار دهد.

 

مطالب مرتبط :   فرزند ارشد بزرگترین، اولین و بهترین؟

 

 

گرداوری از گروه انفورماتیک خدمات پرستاری در منزل طنین

منبع : majalesalamat.com

پرستار بیمار در منزل, پرستار سالمند, پرستار کودک, خدمات پرستاری در منزل, نگهداری از کودک
نوشتهٔ پیشین
تمرینات قدرتی و کاهش وزن
نوشتهٔ بعدی
شاید سردرگم شوید که از کجا باید شروع کرد!!

محتوای مرتبط

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

مسکن های از جنس میوه

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

ارتباط تغییر ساعت پاییزه با موفقیت بیماران IVF

موسسه طنین | پرستار سالمند | پرستار کودک | پرستار بیمار | در منزل

HIV

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

انجام تزریقات در منزل سوهانک

تزریقات در منزل شهرک آزادی

امور منزل و آشپزی فرشته

امور منزل و آشپزی فرشته

مراقبت از نوزاد 10 ماهه در شهرک غرب

مراقبت از نوزاد 10 ماهه در شهرک غرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!