تزریقات در شهرک غرب _ تزریق زیرجلدی یا درشانش  جهت تزریق بسیاری از داروها ازجمله انسولین، مورفین و هروئین و نیز به عنوان روشی مخالف با تزریق داخل وریدی مورد استفاده قرار میگیرد. بافت زیر جلدی (Subcutaneous) یک بافت همبند غنی از بافت چربی با خونرسانی کم بوده و به همین دلیل معمولاً سرعت جذب دارو در آن طولانی تر از عضله است.

نجام تزریقات در منزل : آقای نادر محمودی

📌 توضیحات : تزریق سرم در منزل شهرک غرب

⏰ ساعت کاری : ۲ عصر

🏠 محدوده : شهرک غرب

…………………. 🔸🔹🔸 ………………….

☎️ ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴

تزریقات در شهرک غرب
تزریقات در شهرک غرب

تزریق زیرجلدی

تزریق زیرجلدی یا درشانش (به انگلیسی: Subcutaneous injection) جهت تزریق بسیاری از داروها ازجمله انسولین، مورفین و هروئین و نیز به عنوان روشی مخالف با تزریق داخل وریدی مورد استفاده قرار میگیرد. بافت زیر جلدی (Subcutaneous) یک بافت همبند غنی از بافت چربی با خونرسانی کم بوده و به همین دلیل معمولاً سرعت جذب دارو در آن طولانی تر از عضله است. هدف از تزریق زیر جلدی، جذب آرام دارو و با حجم تزریق محدود میباشد. این روش جهت تزریق داروهایی بمانند انسولین که باید در بافت چربی به‌طور تدریجی جذب شود، روش ایده‌آلی بوده که با کمترین درد، امکان تکرار چندین نوبت تزریق را فراهم میسازد.

  • از ماساژ دادن ناحیه، پس از تزریق انسولین یا هپارین باید خودداری شود چراکه باعث جذب سریعتر دارو شده و باعث التهاب بافتی میگردد.
مطالب مرتبط :   تزریقات در منزل گیشا

واژه شناسی

درشانش از فعل درشاندن ساخته شده است. درشاندن از پیشوند در به معنی درون و شاندن ساخته شده است. بنگرید به افشاندن، اشاندن در گویش فارسی همدانی.

مراحل تزریق زیرجلدی

  • پوست بالا کشیده شود.
  • ورود سوزن به بافت سریع و تزریق آهسته انجام گیرد.
تزریقات در شهرک غرب

آمپول

آمپول‌هایی حاوی محصولات داروئی

آمپول (به فرانسوی: Ampoule) کپسول شیشه‌ای یا پلاستیکی بی‌منفذ، حاوی یک یا چند دارو یا واکسن به صورت محلول سترون وجود دارد.

آمپول معمولاً به دو شیوه داخل وریدی و عضلانی به بیمار تزریق می‌شود. البته شیوه‌های غیر مرسومی مانند تزریق داخل جلدی، زیرجلدی و داخل مفصلی نیز وجود دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین الان تماس بگیرید!