باروری زنان را تحت تأثیر ساعات کاری زیاد

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار بیمار در منزل
  4. chevron_right
  5. سلامت
  6. chevron_right
  7. بارداری
  8. chevron_right
  9. باروری زنان را تحت تأثیر ساعات کاری زیاد

ساعات کاری زیاد و بلند کردن مداوم اجسام سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با توجه به شرایط زندگی فردی تا حد قابل توجهی احتمال بارداری را کاهش می‌دهد.

ساعات کاری زیاد، باروری زنان را کاهش می‌دهد

آخرین تحقیقات نشان داده است ساعات کاری زیاد یا بلند کردن جسم سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تحقیقات دانشمندان هاروارد نشان داده، باروری زنانی که به بلند کردن اجسام سنگین عادت دارند و به طور مداوم این کار را انجام می‌دهند و زنانی که ساعات زیادی در محل کار هستند و یا شیفت‌های شبانه و خسته‌کننده‌ای دارند، کاهش می‌یابد؛

این روند برای خانم‌های چاق و دچار اضافه‌وزن با سرعت بیشتری طی می‌شود و احتمال باروری آنها را بیشتر کاهش می‌دهد. نتایج این تحقیقات که در مجله شغلی، پزشکی منتشر شده نشان می‌دهد ساعات کاری زیاد و مشاغل سخت باروری زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، زنان باید از عوارض بلند کردن جسم سنگین و تأثیرات مخرب ساعات کاری زیاد مخصوصا زمانی‌که به شب می‌انجامد، آگاه باشند تا با برنامه‌ریزی درست بتوانند برای مادر شدن اقدام کنند، بدون آنکه دچار مشکل حادی شوند.

 بعضی از مطالعات نیز نشان می‌دهد ارتباطی بین مصرف کافئین و توانایی زنان برای بارداری وجود دارد. به این ترتیب که کافئین می‌تواند از بلوغ تخمک جلوگیری کند و چنانچه تخمک به خوبی رشد نکند شانس بارداری کاهش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر حتی خانم‌هایی که شاغل هم نیستند باید در انجام کارهای خانه مراقب باشند و بدانند که مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده می‌تواند قدرت باروری را کاهش دهد.

با در نظر گرفتن تمام عواملی که در قدرت باروری مؤثر هستند می‌توان از مشکلات بعدی جلوگیری کرد.

محققان دانشگاه تافتس با بررسی بیش از ۶۲۰۰ بازمانده سرطان پستان دریافتند افرادی که سویا بیشتری می خوردند با ریسک کمتر مرگ به هر علتی در طول حدود ۱۰ سال پیگیری مواجه بودند.

فواید سویا برای بیماران مبتلا به سرطان سینه

 سالهاست که طرفداران و مخالفان فواید سویا برای بیماران مبتلا به سرطان پستان استدلال های خود را مطرح می کنند. در شروع مطالعه از سال ۱۹۹۵، میانگین سنی زنان ۵۲ سال بود. در طول مدت پیگیری این زنان فقط ۱۲۰۰ زن جان شان را از دست دادند.

دکتر فانگ ژانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما هیچ نوع تاثیر مضری در مورد زنان مبتلا به سرطان پستان با مصرف سویا از لحاظ مرگ و میر مشاهده نکردیم.» به گفته وی، «در مجموع مصرف میزان بالاتر سویا با کاهش ۲۱ درصدی ریسک مرگ در مقایسه با زنانی که کمتر سویا مصرف می کردند مرتبط است.»

نگرانی های مربوط به فایده یا ضرر مصرف سویا ناشی از این موضوع است که این ماده غذایی دارای ترکیبات شبه استروژن موسوم به ایزوفلاوون هاست. به گفته متخصصان، در متداول ترین نوع سرطان پستان، میزان بالای هورمون استروژن موجب تحریک رشد سلول سرطانی می شود.

اما مطالعه جدید نشان می دهد مصرف سویا بیشتر موجب کاهش احتمال عود مجدد سرطان پستان شود.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

مطالب مرتبط :   بهترین آبمیوه با ترکیبات بسیار مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
همین الان تماس بگیرید!