امور منزل و آشپزی ، قیطریه

امور منزل و آشپزی ، قیطریه

آشپزی : آقای غلامی


توضیحات : امور منزل برای 2 تا بزرگسال خانم و آقا (تازه بچه دار شدن خودشون به نوزاد رسیدگی می کنن و شما فقط باید امور منزل رو انجام بدین)


حقوق : 3.000.000 تومان


ساعت کاری : شبانه روزی


محدوده : قیطریه


تاریخ : شنبه / 16 فروردین 1399


تماس با پرستار سلام

۸۸۴۹۹۴۰۴

02188499404


از دیدگاه جامعه‌شناسی، خانه‌داری از نمودهای تقسیم کار جنسیتی (تقسیم کار بر اساس جنسیت) است. در تقسیم کار جنسیتی از زنان و مردان انتظار می‌رود فقط به دسته خاصی از کارها که از قبل تعیین شده‌است و به اختیار خود شخص نیست بپردازند. در این تقسیم‌بندی، زنان مسئول کارهای خانه و خانه‌داری، و بزرگ کردن بچه‌ها شمرده می‌شوند که کار بدون درآمد است. در نتیجه از نظر مالی وابسته به مردان می‌شوند و دسترسی به پولی که از آنِ خود بدانند نخواهند داشت.

بتی فریدان در کتاب پژوهشی مشهور خود، راز و رمز زنانه، به «مشکلی که نامی ندارد»، افسردگی پنهان زنانی که خانه‌دار و بدون شغل خارج از خانه هستند پرداخته‌است. آن اکلی نیز در کتاب‌های مهم خود زنِ خانه‌دار و جامعه‌شناسی خانه‌داری، برای بار اول خانه‌داری را به عنوان مسئله‌ای مهم و به عنوان «کار» مطرح کرد. به‌طور مداوم جامعه‌شناسان بیشتری به این موضوع پرداختند.

مطالب مرتبط :   امور منزل و آشپزی برای سه نفر ، اکباتان

آنتونی گیدنز کارخانگی را «کار بی‌مزدی که بدون پرداخت مستقیم و خارج از حوزه یک شغل خاص انجام می‌گیرد» تعریف می‌کند. به گفته فاکس هاردینگ «در خارج از بازار بخش اعظم کارهای مراقبتی و وظایف خانگی به عهده زنان است. به کوتاهی آنکه: الگوی غالب، شامل یک «نان آور» است و به زنان نقش‌های تدبیر منزل و پرورش کودکان محول می‌شود که فرض بر این است که با طبیعت آن‌ها تناسب دارد؛ بنابراین فعالیت‌های آن‌ها در مراکز کاری محدود است. موضوعی که تمایزگذاری بین مردان کارگر و زنان مراقبت‌کننده را منعکس می‌کند.» دلفی دربارهٔ کار خانه‌داری نوشته‌است «کارگر نیروی کار خود را میفروشد در حالی که زن متأهل نیروی کارش را به رایگان واگذار میکند. حق انحصاری و نپرداختن مزد با هم ارتباط نزدیک دارند عرصه کار خانگی در چهار چوب رابطه شخصی و عام (ازدواج) در اصل نوعی بردگی است.»

گرایش‌های گوناگون فمینیسم دیدگاه‌های گوناگونی به خانه‌داری دارند. مثلاً فمینیسم رادیکال آن را «کاری در خدمت مردان و در راستای حفظ منافع مردان» دانسته، فمینیسم مارکسیستی خانه‌داری را کاری رایگان در خدمت منافع سرمایه‌داری و بازتولید نیروی کار می‌داند و فمینیسم سوسیالیستی آن را «کاری که هم مردان و هم سرمایه‌داری از آن منتفع می‌شوند» می‌داند. اما همه این گرایش‌ها خانه‌داری را کاری واقعی می‌دانند.

مطالب مرتبط :   انجام امور منزل وآشپزی اقدسیه

 

خدمات پرستاری در منزل, نظافت منزل و آشپزی, نمونه کارها
نوشتهٔ پیشین
امور منزل و آشپزی برای پدر و دختر ، اکباتان
نوشتهٔ بعدی
مور منزل، نظافت و آشپزی ، فرمانیه

محتوای مرتبط

نظافت منزل و آشپزی ونک

نظافت و آشپزی مرزداران

خدمات آشپزی و امور منزل

خدمات آشپزی و امور منزل

نظافت منزل و آشپزی شهرک غرب

نظافت منزل و آشپزی شهرک غرب

نمونه کارهایی از خدمات پرستار سلام

همراه بیمار برای دیالیز

همراه بیمار برای دیالیز

امور منزل وآشپزی ، نواب

امور منزل وآشپزی ، نواب

مراقبت و امور منزل خاوران

مراقب سالمند در منزل رسالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!