روغن سبزیجات، آفتابگردان و سویا

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار سالمند در منزل
  4. chevron_right
  5. سبک زندگی
  6. chevron_right
  7. اطلاعات عمومی
  8. chevron_right
  9. روغن سبزیجات، آفتابگردان و سویا

اخیرا دانشمندان اعلام کردند که پختن غذا با کره نسبت به پختن آن با روغن‌هایی نظیر روغن سبزیجات، آفتابگردان و سویا به مراتب سالم‌تر است.

اخیرا دانشمندان اعلام کردند که پختن غذا با کره نسبت به پختن آن با روغن‌هایی نظیر روغن سبزیجات، آفتابگردان و سویا به مراتب سالم‌تر بوده و علت آن به خاطر ترکیبات شیمیایی سمی موجود در چنین روغن‌هایی است که اصطلاحا آن را آلدهید می‌نامند.

آلدهیدها با سرطان‌های مختلف و بیماری‌های فرساینده عصب‌ها مانند آلزایمر ارتباط مستقیمی دارند. علاوه بر این مسئله، یک وعده غذایی که با روغن سبزیجات سرخ شده باشد حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر آلدهید بیشتری نسبت به روغن عادی روزانه دارد، اما با وجود غذاهای فراوانی که با این روغن‌ها در رستوران‌ها سرخ می‌شود، چطور می‌توان از خوردن آنها اجتناب کرد؟

پروفسور گروتولد از دانشگاه مونتفورت توصیه می‌کند که باید تا حد امکان از مصرف غذاهای سرخ‌کردنی پرهیز کرد. متأسفانه به نظر می‌آید که اکثر ما عاشق غذاهای سرخ‌کردنی هستیم. بنابراین اگر در خانه غذا درست می‌کنید، روغنی را انتخاب کنید که میزان این ترکیبات سمی در آن خیلی کم باشد. کره، و روغن زیتون، نسبت به گزینه‌های دیگر میزان آلدهید‌شان کمتر است.

در این میان روغن نارگیل یکی از سالم‌ترین گزینه‌هاست. تا حدی که امکانش هست، بهتر است تنها غذاهایی را بخورید که با این روغن سرخ شده باشند.

مهمترین بخش درمان برای این بیماران تغییر در شیوه زندگی و انتخاب یک رژیم غذایی سالم و مفید است.

تعریف بیماری

کلسترول بدن از دو راه به دست می آید: راه اول و عمده ترین منبع کلسترول، کلسترولی است که کبد خود انسان تولید می کند. راه دوم کلسترولی است که از خارج بدن تأمین می شود و عمدتاٌ با خوردن غذاهای حیوانی مانند تخم مرغ، گوشت و شیر فراهم می‏گردد. البته خوردن چربیهای اشباع شده (نوع دیگری از چربیها که بیشتر خاستگاه حیوانی دارند) نیز به تولید بیشتر کلسترول توسط بدن کمک می نماید.

کلسترول در جریان خون به دو شکل اصلی انتقال می یابد

یکی کلسترول «بد» (کلسترول (LDL که غلظت بالای آن با افزایش رسوب کلسترول در دیوارة رگهای خونی و تصلب شرایین (مستعد شدن برای بیماری‏های قلبی- عروقی) همراه است و باید سعی شود که میزان آن در خون کاهش یابد.

دوم کلسترول «خوب» (کلسترول(HDL  که با انتقال کلسترول اضافی خون به کبد، سبب دفع آن از بدن می گردد. بنابراین غلظت های بشتر «خوب» با بروز کمتر بیماری های قلبی- عروقی همراه است. وقتی کلسترول بد افزایش می یابد فرد به این بیماری دچار می شود.

درمان بیماری

مهمترین بخش درمان برای این بیماران تغییر در شیوه زندگی و انتخاب یک رژیم غذایی سالم و مفید است. دارو نیز طبق تشخیص پزشک و متناسب با شرایط جسمی بیمار و با در نظر گرفتن سایر شرایط تجویز می‌شود.

گردآوری گروه انفورماتیک موسسه طنین

منبع : salamati.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست